„Lietuvos rytas“ po pusantrų metų įveikė „Žalgirį“

Autorius: E. Kirvelaitis
2017-12-10

Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandai prireikė pusantrų metų, kad įveiktų Kauno „Žalgirio“ klubą.

Gausaus būrio sirgalių Kaune palaikomi vilniečiai 65:63 po sunkios kovos palaužė šeimininkus ir išlygino šio sezono tarpusavio dvikovų rezultatą 1-1.

Paskutinį kartą „Lietuvos ryto“ ekipa „Žalgirio“ komandą nugalėjo 2016 metais Vilniuje vykusiame Karaliaus Mindaugo Taurės turnyre.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 7 sekundes prie baudų metimo linijos stojęs Benas Madgenas realizavo vos vieną metimą ir taip paliko laiko kauniečiams, tačiau lemiama „Žalgirio“ ataka buvo nesėkminga ir pergalę šventė „Lietuvos rytas“.

Vilniečius į priekį vedė 17 taškų surinkęs Travisas Petersonas. Martynas Echodas pridėjo 14 taškų, Roko Giedraičio ir Beno Madgeno sąskaitose buvo po 10 taškų.

„Žalgiriui“ neužteko ir fantastiškas rungtynes sužaidusio kapitono Pauliaus Jankūno pastangos. Puolėjas per 26 aikštėje praleistas minutes pelnė 18 taškų, atkovojo 8 kamuolius ir perėmė vieną kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 29 naudingumo balus.

Vasilije Micičius surinko 12 taškų, o Aronas White'as buvo arti dvigubo dublio – pelnė 7 taškus ir atkovojo 10 kamuolių.

Rungtynes kur kas geriau pradėjo „Lietuvos rytas“, jau pirmajame kėlinyje susikrovęs dviženklį pranašumą (16:5). Po šalto dušo atsigavę kauniečiai ketvirčio pabaigoje pasivijo varžovus (16:18). Antrajame kėlinyje vyko arši kova, kurios įkarštyje technine pražanga buvo nubaustas Š. Jasikevičius. Prieš ilgąją pertrauką minimalia persvara pirmavo vilniečiai – 30:29.

Trečiajame kėlinyje intriga virė toliau, o prieš lemiamą ketvirtį trijų taškų pranašumą turėjo „Žalgiris“ (51:48). Didžiąją ketvirtojo kėlinio dalį kauniečius besiviję svečiai po T. Petersono baudų persvėrė rezultatą savo naudai (62:61).