Nesuprakaitavęs „Neptūnas“ nugalėjo košmarišką kėlinį sužaidusią „Dzūkiją“

2018-02-10

Pirmoje mačo pusėje reikalus sutvarkęs Klaipėdos „Neptūnas“ (17-5) pasiekė nesudėtingą pergalę „Betsafe–LKL“ čempionate. Kazio Maksvyčio auklėtiniai svečiuose 81:63 (27:14, 23:5, 13:19, 18:25) nugalėjo Alytaus „Dzūkiją“ (7-16).

Nors šeimininkai pirmojo kėlinio viduryje netgi pirmavo 8:7, klaipėdiečiai tuomet surengė spurtą 18:0 bei pabėgo į priekį 25:8. Vis dėlto pati blogiausia atkarpa puolime ginklų neturėjusios Alaro Varrako kariaunos dar laukė priešakyje.

Pusę pirmojo ketvirčio taškų nerinkęs Alytaus klubas antrajame kėlinyje nesugebėjo pasižymėti beveik 9 minutes, o tragišku varžovų žaidimu pasinaudojęs „Neptūnas“ spurtavo 23:0 ir įgijo nepadorią persvarą 50:14.

„Klaipėdiečiai puikiai žaidė abejose aikštelės pusėse ir visiškai išjungė mūsų žaidimą. Antrasis kėlinys buvo tarsi sniego gniūžtė: jautėmės nepatogiai, prametėme vieną metimą po kito, darėme klaidas. Sniego gniūžtė vis didėjo ir didėjo“, – auklėtinių problemas susitikimo pradžioje aiškino A. Varrakas.

Košmariškame antrajame kėlinyje tik 5 taškus surinkusi „Dzūkija“ po didžiosios pertraukos savo pagrindines problemas išsprendė. Per trečiąjį kėlinį alytiškiai surinko tiek pat taškų kiek per pirmuosius du kartu sudėjus (19) ir priartėjo 38:63.

Paskutiniosios 10 minučių nieko nebelėmė, o jų metu sublizgėjo Paulius Danisevičius. Be klaidų iš toli atakavusio ir tritaškiais 9 taškus surinkusio gynėjo dėka „Dzūkija“ dar kiek sumažino savo atsilikimą ir išvengė pažeminimo.

Vienas pagrindinių lengvos „Neptūno“ pergalės kalvių – rezultatyviausias karjeros „Betsafe–LKL“ rungtynes sužaidęs Laurynas Beliauskas, pelnęs 16 taškų (2/4 dvitaškiai, 4/8 tritaškiai), atkovojęs 3 kamuolius ir surinkęs 13 naudingumo balų. Ankstesnis dvidešimtmečio rezultatyvumo rekordas buvo 14 taškų.

Dėl traumos rungtynes praleido uostamiesčio ekipos įžaidėjas Jerry Johnsonas, tačiau debiutavo neseniai atvykęs Laimonas Chatkevičius, kuris per 12 minučių surinko 4 taškus (2/4 dvitaškiai, 0/2 baudos) ir atkovojo 2 kamuolius.

„Laimonas turi potencialo, bet su juo reikia dar daug dirbti. Mes vis dar ieškome pajėgaus ketvirtos-penktos pozicijos žaidėjo. Jei mums pavyks jį surasti, pasipildysime. Jei ne, žaisime su tokia sudėtimi, kokią turime“, – po mačo sakė K. Maksvytis.

Alytaus ir Klaipėdos komandos jau antradienį susitiks vėl. Pajūryje jos surems ginklus SIL–Karaliaus Mindaugo taurės turnyro ketvirtfinalio akistatoje.

„Dzūkija“: Paulius Petrilevičius 12, Paulius Danisevičius 9, Nikolaos Stylianou ir Alanas Wigginsas (6 atk. kam.) po 7.

„Neptūnas“: Brandonas Fieldsas 17, Laurynas Beliauskas ir Renaldas Seibutis (4/5 trit.) po 16, Tomas Delininkaitis 10.