Serija tęsiasi: „Žalgiris“ septintą kartą iš eilės tapo LKL čempionu!

Autorius: E. Kirvelaitis
2017-06-09

24-ajame „Tete-a-Tete Casino LKL“ čempionato sezone triumfavo Kauno „Žalgirio“ klubas. Kauniečiai namuose 73:68 nugalėjo Panevėžio „Lietkabelio“ ekipą ir laimėję finalo seriją rezultatu 4-1 iškovojo septintąjį čempionų titulą iš eilės. Tai jau devynioliktasis LKL čempionų titulas „Žalgirio“ komandos istorijoje.

Amerikietiškieji kalneliai. Rungtynes abi komandos pradėjo banguotai: iš pradžių į priekį išsiveržė „Lietkabelis“ (0:3), vėliau „Žalgiris“ (7:3), o įpusėjus pirmajam kėliniui švieslentėje degė lygybė (9:9).

Nepabėgo. Kauniečiai bandė kiek atitolti (15:10), tačiau svečiai netruko vėl išlyginti rezultatą (15:15).

Lygybė. Likusioje ketvirčio dalyje vaizdas aikštelėje nepasikeitė ir po pirmųjų nerezultatyvių dešimties minučių rezultatas buvo lygus – 15:15.

Kova. Įnirtinga kova tęsėsi ir antrajame kėlinyje – jam įpusėjus vos dvejais taškais priekyje buvo „Žalgiris“ (27:25).

Lekavičius. Galingą individualų spurtą surengė Lukas Lekavičius. Įžaidėjas pataikė du baudos metimus, pridėjo du tritaškius ir kauniečiai kiek atitolo (35:29).

Dviženklis. Antrojo kėlinio pabaigoje aikštės šeimininkai buvo įgavę dviženklį pranašumą (42:31), o prieš ilgąją pertrauką komandas skyrė 9 taškai – 42:33.

Intriga. Trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ buvo įgavęs 14-os taškų persvarą (57:43), tačiau sėkmingą atkarpą sužaidęs „Lietkabelis“ prieš lemiamą ketvirtį sumažino atsilikimą iki 6 taškų – 58:52.

Techninės. Ketvirtajame kėlinyje techninėmis pražangomis buvo nubausti panevėžiečių strategas Kazys Maksvytis ir puolėjas Žygimantas Skučas.

Nesportinė. Nesportinę pražangą po susidūrimo su Augusto Lima gavo „Lietkabelio“ aukštaūgis Simas Galdikas.

Čempionas. Lemiamais momentais visus varžovų bandymus priartėti atlaikęs „Žalgiris“ septintąjį kartą iš eilės tapo LKL čempionu – 73:68.

Žalgiris“: Lukas Lekavičius 23 tšk., Paulius Jankūnas (9 atk. kam.) 16 tšk., Edgaras Ulanovas 12 tšk., Leo Westermannas (8 rez. perd.) 8 tšk.

Lietkabelis“: Kšištofas Lavrinovičius ir Žygimantas Skučas po 12 tšk., Gintaras Leonavičius ir Žygimantas Janavičius po 11 tšk., Mindaugas Lukauskis 9 tšk.