„Lietkabelis“ po didžiosios pertraukos nepaliko vilčių „Dzūkijai“

2018-04-11

Dvi skirtingas rungtynių puses sužaidęs Panevėžio „Lietkabelis“ (19-11) atsitiesė po praėjusį savaitgalį patirto netikėto pralaimėjimo Utenos „Juventus“ ekipai.

Po didžiosios pertraukos pavyzdingą gynybą demonstravę Ramūno Butauto auklėtiniai namuose 95:64 (22:20, 18:14, 20:11, 35:19) sutriuškino Alytaus „Dzūkijos“ (9-21) krepšininkus.

Į pergalių kelią grįžę panevėžiečiai pasiekė revanšą už kovo mėnesį „Dzūkijai“ patirtą triuškinantį pralaimėjimą 73:98.

Šeimininkus į priekį vedė sezono rungtynes žaidęs Gintaras Leonavičius, kuris pelnė 19 taškų ir surinko 23 naudingumo balus.

Antrojo ketvirčio pabaigoje svečiai iš Alytaus atsilikinėjo tik 34:35, tačiau „Lietkabelis“ spurtavo 10:0 ir vos prasidėjus antrai mačo pusei įgijo dviženklį pranašumą 45:34.

Dažnai klydusių Alaro Varrako auklėtinių puolimas vėliau dar labiau užstrigo, o tuo pasinaudojęs „Lietkabelis“ prieš ketvirtąjį kėlinį surengė dar vieną spurtą 9:0 bei nutolo 56:39.

Per paskutines 10 minučių „Dzūkijai“ išsigelbėti nepavyko: svečių deficitas toliau augo, o finalinė sirena užfiksavo jų pralaimėjimą 31 taško skirtumu.

„Pergalė įtikinama. Gerai gynėmės, pavyko užpulti ir greitame puolime, ir poziciniame, išlaikėme balansą tolimų metimų ir metimų iš po krepšio“, – nesudėtingos pergalės priežastis vardino R. Butautas.

Alytiškiai patyrė ketvirtąjį pralaimėjimą iš eilės. Juos pagal pergales ketvirtadienį gali pasivyti Kėdainių „Nevėžis“, namuose susitiksiantis su „Betsafe-LKL“ autsaideriu Prienų-Birštono „Vytautu“.

„Nebuvome agresyvūs, mūsų taktikos nepasiteisino, žaidėjai neparodė savo individualių galimybių. Tuo metu „Lietkabeliui“ sekėsi viskas: įkrito metimai, į rankas atšoko kamuoliai“, – po pralaimėjimo Panevėžyje sakė A. Varrakas.

„Lietkabelis“: Gintaras Leonavičius 19, Donatas Tarolis 14, Žanis Peineris (7 atk. kam.) ir Lukas Aukštikalnis po 12.

„Dzūkija“: Nikolaos Stylianou 12, Paulius Petrilevičius (5 kl.) ir Gediminas Žalalis po 11.