„Lietuvos rytas“ tik ketvirtajame kėlinyje palaužė „Šiaulius“

Autorius: E. Kirvelaitis
2018-04-18

Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa sustabdė Lauryno Biručio dominavimą ir šventė pergalę „Betsafe–LKL“ čempionate.

Rimo Kurtinaičio auklėtiniai namuose 87:75 (25:21, 23:23, 15:20, 24:11) palaužė „Šiaulių“ komandos pasipriešinimą.

Vilniečius į priekį vedė 19 taškų pelnęs Rokas Giedraitis. Benas Madgenas pridėjo 16 taškų, Mindaugas Girdžiūnas ir Chrisas Krameris surinko po 15 taškų, o Traviso Petersono sąskaitoje buvo 14 taškų.

„Šiaulių“ gretose išsiskyrė Akeemas Wrightas, surinkęs 18 taškų. Arminas Urbutis ir Vytautas Šarakauskas atitinkamai pelnė po 15 ir 12 taškų.

Arti trigubo dublio buvo Donatas Sabeckis – gynėjas surinko 9 taškus, atkovojo 8 kamuolius ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

Šiauliečių lyderis L. Birutis pelnė vos 8 taškus, atkovojo 7 kamuolius ir surinko 14 naudingumo balų, taip sužaisdamas prasčiausias savo rungtynes nuo lapkričio 5 d.

Rungtynes abi komandos pradėjo apylygiai – iki pirmojo kėlinio pabaigos likus žaisti dvi minutes 2 taškų persvarą turėjo svečiai (19:17). Visgi vilniečiai ketvirtį baigė atkarpa 8:2 ir po pirmųjų dešimties minučių pirmavo (25:21). Antrajame kėlinyje „Lietuvos rytas“ kelis kartus bandė atitrūkti nuo savo varžovų, tačiau „Šiauliai“ to padaryti neleido ir prieš ilgąją pertrauką komandas skyrė tie patys 4 taškai – 48:44.

Po ilgosios pertraukos aukštesnę pavarą įjungę svečiai buvo įgavę 5 taškų pranašumą (56:51), tačiau prieš lemiamą ketvirtį vilniečiai jį buvo sumažinę iki minimalaus (63:64). Ketvirtajame kėlinyje daugiau jėgų išsaugojęs „Lietuvos rytas“ padidino pranašumą iki dviženklio ir šventė pergalę – 87:75.

Lietuvos rytas“: Rokas Giedraitis 19 tšk., Benas Madgenas 16 tšk., M. Girdžiūnas ir C. Krameris (9 rez. perd.) po 15 tšk., Travisas Petersonas 14 tšk., Martynas Echodas (10 atk. kam.) 4 tšk.

Šiauliai“: Akeemas Wrightas 18 tšk., Arminas Urbutis 15 tšk., Vytautas Šarakauskas 12 tšk., Donatas Sabeckis (8 atk. kam., 9 rez. perd.) 9 tšk.