„Lietuvos rytas“ atkrintamųjų varžybų starte nepaliko jokių vilčių „Juventus“

2018-05-11

Vilniaus „Lietuvos rytas“ galingai pradėjo pasirodymą „Betsafe-LKL“ atkrintamosiose varžybose. Rimo Kurtinaičio auklėtiniai namuose 97:64 (15:16, 20:6, 25:19, 37:23) nepaliko vilčių Utenos „Juventus“ krepšininkams.

Ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių vilniečiai išsiveržė į priekį 1-0.

Į pergalę „Lietuvos rytą“ vedė Roko Giedraičio ir Louko Mavrokefalidžio tandemas. Pirmasis pelnė 21 tašką, o antrasis pridėjo 16 taškų ir atkovojo 11 atšokusių kamuolių.

Solidžiai gynyboje rungtyniavusi sostinės ekipa pamatus pergalei pradėjo dėti antrajame kėlinyje, kai po spurto 17:2 įgijo dviženklę persvarą 30:18.

Po didžiosios pertraukos „Juventus“ atsitiesti nesugebėjo. Įsisiautėjęs „Lietuvos rytas“ trečiajame kėlinyje pradėjo triuškinti varžovus 51:31.

Paskutiniosios 10 minučių buvo tik formalumas, kurio metu pasipriešinimo nesulaukę šeimininkai tik dar labiau padidino triuškinančią persvarą.

„Esu patenkintas komandos žaidimu ir atsidavimu. Gal pradžia buvo sunkoka, bet mes naudojome maksimumą energijos visas 40 minučių, todėl palaužėme varžovus fiziniu pasiruošimu“, – sakė R. Kurtinaitis.

Žydrūno Urbono auklėtiniams koją kišo netaiklūs tolimi metimai. Svečiai įmetė vos 3 tritaškius iš 25 (12 proc. taiklumas).

„Man atrodo, tas pats Rimas Kurtinaitis yra pasakęs, kad į skylę reikia pataikyti. Pirmus tris kėlinius mums fatališkai nekrito, nė vieno tritaškio. Gali bandyti su kita komanda, bet su „Lietuvos rytu“ be perimetro... sunkiai“, – sakė Ž. Urbonas.

Utenos klubas šiame mače sulaukė beveik du mėnesius nežaidusio Anthony Irelando pagalbos. Kojos traumą išsigydęs amerikietis per 21 minutę pelnė 7 taškus.

Susitikimo pabaigoje koją susižeidė ir anksčiau laiko dėl traumos pasirodymą baigė kitas „Juventus“ įžaidėjas Dovis Bičkauskis.

Antrosios serijos rungtynės bus žaidžiamos gegužės 14-ąją, pirmadienį, Utenoje.

„Lietuvos rytas“: Rokas Giedraitis 21, Lou   kas Mavrokefalidis 16, Martynas Echodas 12, Mindaugas Girdžiūnas 10, Mindaugas Lukauskis ir Artūras Jomantas po 9, Benas Magdenas 8, Travis Petersonas 6, Chrisas Krameris 4, Egidijus Mockevičius 2.

Juventus“: Mindaugas Kupšas 18, Dino Pita 13, Dovis Bičkauskas, Anthony Irelandas ir Karolis Guščikas po 7, Arvydas Šikšnius 4, Simas Buterlevičius ir Jonas Zakas po 2.