„Orakulo“ prognozė: savų sirgalių palaikomas „Neptūnas” išlygins serijos rezultatą

„Orakulo“ prognozė: savų sirgalių palaikomas „Neptūnas” išlygins serijos rezultatą

Autorius: lkl.lt
2017-06-01

Ketvirtadienį „Tete-a-Tete Casino – LKL” mažajame finale Klaipėdos „Neptūnas” mėgins revanšuotis prieš Vilniaus „Lietuvos rytą” ir išlyginti serijos rezultatą. LKL.lt kartu su lažybų bendrove „Orakulas” pateikia šių rungtynių prognozę.

Klaipėdos „Neptūnas” – Vilniaus „Lietuvos rytas” (18:00, Klaipėda, TV6)Keturių legionierių netekęs „Lietuvos rytas“ fantastiškai mobilizavosi ir pirmojoje mažojo finalo dvikovoje pranoko svečius iš Klaipėdos.

„Mano darbas bus per trumpą laiką surasti tuos žaidėjus, su kuriais būtų galima eiti į šį karą. Šios dienos rungtynės parodė, kad su kai kuriais eiti negalime“, – po mačo rėžė „Neptūno“ strategas Dainius Adomaitis.

Kas galėtų būti šie krepšininkai, kuriais nepasitenkinimą parodė klaipėdiečių treneris?

Pirmiausia į akis krenta trijų klaipėdiečių statistika, kurių bendras naudingumo balas rungtynėse su „Lietuvos rytu“ buvo net -16 balų.

Vytautas Šarakauskas aikštėje praleido 9 minutes, per kurias pelnė 2 taškus, 4 kartus prasižengė bei surinko -4 naudingumo balus. „Neptūnas“ per šias 9 minutes varžovams leido įmesti net 23 taškais daugiau.

Arvydas Šikšnius aikštėje praleido 18 minučių, taškų nepelnė, 3 kartus prasižengė, dukart suklydo bei surinko net -8 naudingumo balus. Puolėjui esant aikštelėje „Lietuvos rytas“ pelnė 17 taškų daugiau už klaipėdiečius.

Savęs aikštėje nerado ir Mindaugas Kačinas, kuris per 20 minučių pelnė 2 taškus, keturis kartus pažeidė taisykles, du kartus suklydo ir surinko -4 naudingumo balus.

Galime manyti, kad strategas turėjo mintyje šiuos krepšininkus ar bent dalį jų. Įdomu, kaip pasikeis jų žaidimo laikas artėjančioje dvikovoje Klaipėdoje?

Iš pirmojo mačo dėl bronzos būtina išskirti du dalykus. Pirmiausia, tai tragiškas klaipėdiečių atakavimas iš toli.

Šiame sezone „Neptūnas“ vidutiniškai įmeta po 9,5 tritaškio 35 proc. taiklumu. Dvikovoje su „Lietuvos rytu“ Dainiaus Adomaičio kariauna pataikė tik 5 metimus iš 27 (19 proc.).

Antra problema, ir daug sunkiau neutralizuojama, yra Artūras Gudaitis. Išvykus Drew Gordonui lietuvis tapo pagrindiniu vilniečių vidurio puolėju ir pirmosiose rungtynėse žaidė tiesiog nesulaikomai.

Gudaitis per 25 minutes pelnė 17 taškų, atkovojo 13 kamuolių, blokavo du metimus bei surinko 27 naudingumo balus. Nors Jerai Grantas yra gerai besiginantis centras, tačiau stabdant vilniečių aukštaūgį yra būtina pagalba iš komandos draugų.

„Man buvo keista, kad Gudaitis trejas rungtynes nesužaidė taip, kaip gali. Jis vėl rodė savo energiją, pastangas, gynybą“, – komplimentų lyderiui negailėjo Rimas Kurtinaitis.

„Neptūnui“ yra būtinas geras Danielio Ewingo žaidimas. Praėjusiame sezone tikru komandos lyderiu buvęs ir ekipą išvedęs į LKL finalą, šiame sezone įžaidėjas primena tik savo paties šešėlį.

Atkrintamosiose varžybose amerikietis pelno po 6,5 taško bei 6,4 naudingumo balo. Tai kur kas mažiau nei praėjusiais metais, kuomet rinko po 15,1 taško ir 14,4 naudingumo balų.

„Kalbamės su Ewingu individualiai. Sunku pasakyti, problema galbūt yra fizinė būklė, su kuria jis atvažiavo į komandą. Būna momentai, kai jį treniruotėse ir rungtynėse matome tokį, koks Danielis buvo praėjusiais metais. Esame komanda ir negalime pirštu durti į vieną žaidėją ir sakyti, kad jis yra kaltas“, – sakė Dainius Adomaitis.„Man kaip treneriui reikia prisiimti atsakomybę dėl komandos nenuteikimo“, – po pralaimėjimo sakė Adomaitis.

Po pralaimėjimo „Neptūno“ treneris kaip pagrindinę priežastį pabrėžė netinkamą auklėtinių nusiteikimą. Visgi žaidžiant „Švyturio“ arenoje papildomai krepšininkų motyvuoti tikrai nereikės.

Klaipėdiečiai yra gausiausiai besirenkantys žiūrovai visoje Lietuvos krepšinio lygoje. „Neptūno“ namų rungtynes vidutiniškai atkrintamosiose varžybose stebi 5110 žiūrovai, o antroje vietoje esančio „Lietkabelio“ – 4901.

„Orakulas“ prognozuoja, kad šaltas dušas Vilniuje „Neptūną“ suveiks teigiamai ir jis išlygins serijos rezultatą.

Rėmėjai

Titulinis rėmėjas

Generalinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Partneriai

Transliacijų partneris
Transliacijų partneris
Techninis partneris
Techninis partneris
Transliacijų partneris
Techninis partneris
Techninis partneris
Medicinos tyrimų partneris