Pirmųjų finalo rungtynių apžvalga: nekantrūs žalgiriečiai bei mobilizavęsis „Lietuvos rytas“

Autorius: lkl.lt
2017-05-30
„Tete-A-Tete Casino – LKL“ čempionate įvyko pirmieji susitikimai kovose dėl pagrindinio trofėjaus ir bronzos apdovanojimų. Čempionų titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ slogiai pradėjo finalą ir tik po atkaklaus mačo palaužė „Lietkabelį“, tuo metu mažajame finale krepšinio sirgaliai pamatė atsitiesusį Vilniaus „Lietuvos rytą“, kuris namuose nepasigailėjo svečių iš Klaipėdos. LKL.lt apžvelgia pirmąsias didžiojo ir mažojo finalų rungtynes.

Nekantrūs. Kauno „Žalgiriui“ pirmajame finalo serijos mače žaidimas buksavo, o ryškiais favoritais laikyti kauniečiai tik po atkaklios kovos palaužė Panevėžio „Lietkabelį“.

Panevėžiečių gretose rungtynių pradžioje išsiskyrė 38-erių metų veteranas Mindaugas Lukauskis. Puolėjas per pirmąsias šešias minutes pelnė visus 13 komandos taškų. Komplimentų puikiai savo kūną prižiūrinčiam ir vis dar energija spinduliuojančiam krepšininkui negailėjo ir Kazys Maksvytis.

„Pažiūrėkite kaip atrodo Mindaugas Lukauskis, koks jo sudėjimas. Jis atrodo geriau nei dvidešimtmečiai. Sezono eigoje mes tą žinojome ir skirstėme krūvius“, – sakė „Lietkabelio“ strategas.

Aukštaitijos sostinės krepšininkai visas rungtynes buvo įsikibę „Žalgiriui“ į atlapus ir neleido jam atitolti. Visgi prie to labiausiai prisidėjo patys kauniečiai, tragiškai atakavę tiek iš tolimos distancijos, tiek nuo baudų metimų linijos.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai šiame susitikime pataikė tik 21 proc. tritaškių (4 iš 19) bei 60 proc. baudų (15 iš 25).

„Paskutinėje stadijoje kažkur užstrigdavome. Agresija gera, susikūrėme metimus, bet reikia varžovus bausti ir eiti į priekį. Mes šito nepadarėme dėl įvairių priežasčių“, – po dvikovos sakė Jasikevičius.

Žalgiriečius į priekį stumtelėjo puikiai rungtyniavęs Augusto Lima. Brazilas pelnė 20 taškų (9/12 dvit.) bei sužaidė rezultatyviausią mačą šį sezoną.

Aukštaūgis dėl liūto dalies taškų turėtų būti dėkingas Leo Westermannui. Prancūzas Limai atliko net 5 rezultatyvius perdavimus, po kurių vidurio puolėjas atakas pabaigė lengvais taškais iš po krepšio.

„Jis turėjo gerą energiją ir užbaigė daug momentų, ką mūsų įžaidėjai jam sukūrė. Lima tobulėja, stengiasi ir žaidžia su gera energija. Visgi tai yra tik vienos rungtynės ir reikia, kad tai tęstųsi ilgiau“, – brazilo pasirodymą komentavo Jasikevičius.

Trečiajame ketvirtyje Kšištofas Lavrinovičius pelnė 10 iš 15 savo taškų, o puolėjo vedamas „Lietkabelis“ išsiveržė į priekį 50:48. Visgi aikštelės šeimininkai į tai sureagavo teigiamai ir ketvirtajame kėlinyje atsakė spurtu 9:0 bei pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą (64:53).

Panevėžiečiai sugebėjo dar deficitą ištirpdyti iki keturių taškų, tačiau rungtynių baigties perlaužti nebepavyko.

„Žalgirio“ arenoje finalo rungtynes stebėjo tik 5549 žiūrovai. Pirmą kartą per šešerius metus didžiausioje šalies arenoje nebuvo atidarytas trečiasis aukštas. Kritikos vangiai į LKL rungtynes besirenkantiems kauniečiams negailėjo ir „Žalgirio“ vairininkas.

„Tikėjomės, kad nebus daug žiūrovų. Kaip ir minėjau anksčiau, jiems LKL nėra svarbu. Mums yra svarbus, tačiau jei jie galvoja, kad šitaip padeda žaidėjams, tai jie klysta“, – sakė Jasikevičius.

Antroji serijos dvikova vyks trečiadienį 18 val. Panevėžyje.

Mobilizavosi. Keturių legionierių netekęs „Lietuvos rytas“ atsitiesė ir pirmajame mažojo finalo mače nubloškė svečius iš Klaipėdos.

Išvykusių komandos draugų vietas starto penkete užėmė Margiris Normantas ir Julius Jucikas.

Blankiai susitikimą pradėję vilniečiai į priekį šovė antrajame kėlinyje. Per šį ketvirtį Jimmy Baronas pataikė dvi tolimas bombas, iš viso pelnė 8 taškus, o  „Lietuvos rytas“ prieš ilgąją rungtynių pertrauką įgijo dviženklį pranašumą (37:26).

Fantastiškas rungtynes sužaidė Artūras Gudaitis. Po Drew Gordono išvykimo pagrindiniu vidurio puolėju tapęs lietuvis trečiajame kėlinyje pelnė 8 taškus paeiliui, o aikštelės šeimininkai pasiekė 15 taškų persvarą (50:35).

Iš viso Gudaitis šiame mače pelnė 17 taškų, atkovojo 13 kamuolių, blokavo du metimus bei surinko 27 naudingumo balus.

„Man buvo keista, kad Gudaitis pusfinalyje trejas rungtynes nesužaidė taip, kaip gali. Taip, kaip žaidė šiandien ar viso sezono metu. Jis šiandien vėl tai parodė su savo energija, pastangomis bei gynyba“, – po dvikovos sakė Rimas Kurtinaitis.

Nestandartiniais penketais varijavęs vilniečių strategas po dvikovos džiaugėsi universaliais krepšininkais ir jų gebėjimais žaisti per kelias pozicijas. Momentais „Lietuvos rytas“ žaidė net su Artūru Jomantu vidurio puolėjo pozicijoje, o panašių duomenų Laimonas Kisielius, Rokas Giedraitis ir Deividas Gailius yra labai neparankūs varžovams.

„Mes galime Gailių, Kisielių ir Jomantą stumdyti trečioje ir ketvirtoje pozicijose, dėl to neturime problemų. Gailius ketvirtu numeriu žaidžia gerai, gali pataikyti iš toli. Šiandien jis aikštėje išbuvo 36 minutes ir sužaidė puikiai. Gal kiek pritrūko jo aktyvumo, tačiau jis ginėsi ir reikiamu momentu pataikė. Jis buvo toks žaidėjas, koks mums yra reikalingas“, – komplimentų krepšininkui negailėjo „Lietuvos ryto“ treneris.

Įpusėjus lemiamam ketvirčiui „Neptūnas“ atsilikimą sumažino iki dešimties taškų, tačiau pajūrio ekipą nužudė jos buvęs krepšininkas. Jimmy Baronas pataikė dvitaškį su pražanga, vėliau pridėjo tolimą metimą, o sostinės komanda pabėgo nepavejamai.

„Sąžiningai kalbant, yra sunku suprasti. Prieš kiekvieną susirinkimą, prieš kiekvieną treniruotę kalbėjome apie vieną ir tą patį dalyką – nusiteikimą, kiekvienam ir kaip komandai. Žinojome, kad „Lietuvos rytas“ po tokio sukrėtimo išeis labai agresyvūs ir žiauriai motyvuoti. Man kaip treneriui reikia prisiimti atsakomybę dėl komandos nenuteikimo“, – po pralaimėjimo sakė Dainius Adomaitis.

Antrasis serijos mūšis vyks ketvirtadienį 18 val. Klaipėdoje.