Kovingumą pademonstravęs „Lietuvos rytas“ mažąjį finalą pradėjo pergale prieš „Neptūną“

Autorius: Ž. Vingelis
2017-05-29

Pirmąją pergalę „Tete-a-Tete Casino LKL“ čempionato mažajame finale iškovojo Vilniaus „Lietuvos rytas“. Rimo Kurtinaičio auklėtiniai namuose 79:60 (15:18, 22:8, 21:15, 21:19) įveikė Klaipėdos „Neptūną“ ir žengė žingsnį link bronzos apdovanojimų.

Antrosios mažojo finalo rungtynės bus žaidžiamos birželio 1 dieną, 18:00 valandą, Klaipėdoje.

Startas. Rungtynes kiek sėkmingiau pradėjo „Lietuvos rytas“ (5:0), tačiau dar prieš įpusėjant ketvirčiui jau klaipėdiečiai turėjo trijų taškų pranašumą (7:10). Po pirmųjų dešimties minučių komandas skyrė tie patys trys taškai (15:18).

Kova. Pirmuosius taškus antrajame kėlinyje „Neptūnas“ pelnė prabėgus beveik penkioms minutėms (23:19). Tada jau „Lietuvos rytas“ pelnė net 10 taškų iš eilės ir susikrovė dviženklę persvarą (35:24). Po dviejų kėlinių klaipėdiečiai turėjo vienuolikos taškų deficitą (37:26).

Pro šalį. Pirmojoje rungtynių pusėje tiek „Lietuvos rytas“, tiek „Neptūnas“ gana prastai atakavo iš tolimos distancijos – vilniečiai tai darė 26% taiklumu (4/15), o klaipėdiečiai 23% taiklumu (3/13).

Atsarginiai. Per pirmuosius du kėlinius abiejų komandų atsarginiai žaidėjai kartu sudėjus pelnė vos devynis taškus („Lietuvos ryto“ atsarginiai žaidėjai įmetė 6 taškus, o „Neptūno“ vos 3) iš bendrai surinkų 63 taškų.

Klaidos. „Neptūno“ ekipa per pirmąsias dvidešimt minučių suklydo dvigubai daugiau kartų – 8 klaidos prieš 4.

Nutolo. Sužaidus apie keturias minutes trečiajame ketvirtyje „Lietuvos ryto“ pranašumas pasiekė rekordinę 16 taškų ribą (46:30). Visgi, spurtavęs „Neptūnas“ sumažino skirtumą iki 11 taškų, tačiau kėlinį sėkmingiau užbaigė jau sostinės ekipa susikraudama 13 taškų pranašumą (58:41).

Finišas. Kėlinio viduryje „Neptūnas“ dar kartą priartėjo prie vilniečių (66:56), tačiau „Lietuvos rytas“ po šeštojo Jameso Barono tritaškio ir vėl nutolo (74:56). Likęs laikas tebuvo formalumas ir pergalę užtikrintai šventė vilniečiai (79:60).

Dublis. „Lietuvos ryto“ vidurio puolėjas Artūras Gudaitis pasižymėjo dvigubu dubliu – aukštaūgis pelnė 17 taškų ir atkovojo 13 kamuolių.

Debiutai. „Lietuvos ryto“ gretose debiutavo trys jaunieji žaidėjai – Lukas Kvedaravičius, Deividas Sirvydis (1 atk. kam.) ir Arnas Beručka (2 tšk.).

„Lietuvos rytas“: J. Baronas 25 tšk., A. Gudaitis (13 atk. kam.) 17 tšk., D. Gailius (6 atk. kam.) ir R. Giedraitis po 9 tšk., M. Normantas 8 tšk.

„Neptūnas“: C. Loftonas 17 tšk., J. Grantas (9 atk. kam.) 12 tšk., M. Girdžiūnas 9 tšk., M. Mažeika, D. Ewingas, L. Beliauskas ir A. Butkevičius po 4 tšk.