„Oro karalius“ K. Gainesas lieka Lietuvoje dar sezonui
Foto: Fotodiena.lt

„Oro karalius“ K. Gainesas lieka Lietuvoje dar sezonui

Autorius: utenosjuventus.lt
2018-05-31

Utenos „Juventus“ klubas pasinaudojo kontrakte numatyta galimybe ir pratęsė sutartį su Kenny Gainesu dar vienam sezonui. Į komandą įsiliejusį ir vienu lyderių tapusį legionierių pavasario pradžioje sustabdė sunki Achilo sausgyslės trauma, dėl kurios jam teko baigti sezoną anksčiau laiko.

Be to, klubas pranešė nepratęsiantis sutarčių su trimis žaidėjais: nutraukė bendradarbiavimą su Simu Buterlevičiumi, Anthony Irelandu ir Dino Pita.

„Juventus“ šį sezoną baigė „Betsafe–LKL“ ketvirtfinalyje 0-3 pralaimėjęs Vilniaus „Lietuvos rytui“. Klubas vakar paskelbė pratęsęs sutartį su vyriausiuoju treneriu Žydrūnu Urbonu.

191 cm ūgio 24 metų K. Gainesas paskutinėse savo rungtynėse į Avelino „Sidigas“ komandos krepšį per beveik 25 aikštelėje praleistas minutes įmetė 18 taškų ir nepaisant patirtos traumos buvo rezultatyviausias „Juventus“ komandoje.

Legionierius iš Jungtinių Amerikos Valstijų „Betsafe–LKL“ rinkdavo po 8,2 taško, atkovodavo po 2,2 kamuolio, atlikdavo po 1,4 rezultatyvaus perdavimo ir rinkdavo po 7,7 naudingumo balo.

Šiame sezone K.Gainesas Lietuvos krepšinio lygos organizuojamoje SIL–Karaliaus Mindaugo taurėje dalyvavo „Oro karaliaus“ konkurse, kuriame pasirodė geriausiai ir parvežė šio konkurso titulą į Uteną.

„Šis krepšininkas praėjusį sezoną parodė, kad turi milžinišką potencialą. Jei ne ta nelemta trauma, mūsų sezonas galėjo baigtis kur kas sėkmingiau. Dar oro uoste prieš Kenny išvykstant į JAV sutarėme, kad rudenį jis grįš į mūsų klubą ir taps Lietuvos krepšinio lygos MVP. Kaip sakė pats Kenny, ši mintis jį skatins vasarą kuo geriau atlikti reabilitacijos procesą ir grįžti į Lietuvą pasiruošus šimtu procentų. Tikime, kad šis žaidėjas gali būti mūsų vedliu artėjantį sezoną, todėl net nedvejodami pasinaudojome galimybe pratęsti sutartį“, – pasakojo klubo direktorius Eimantas Skersis.

Trys „Juventus“ žaidėjai jau gali ieškoti naujos karjeros stotelės.

S. Buterlevičius šalies čempionate rinkdavo po 6,1 taško, atkovodavo po 2,6 atšokusio kamuolio ir atlikdavo 2,3 rezultatyvaus perdavimo.

Amerikietis A. Irelandas pelnydavo po 14 taškų, atlikdavo po 4,7 rezultatyvaus perdavimo, atkovodavo po 3,6 kamuolio ir rinkdavo po 15,8 naudingumo balo. 

Pavasario pradžioje prie „Juventus“ komandos prisijungęs D. Pita rinko po 5,3 taško, atkovodavo po 1,5 atšokusio kamuolio ir atlikdavo po 1,1 rezultatyvaus perdavimo.

„Dėkojame visiems žaidėjams, kurie praėjusį sezoną vilkėjo „Juventus“ ekipos marškinėlius, tačiau rezultatas nebuvo toks, kokio tikėjomės. Tai ir lėmė tam tikrus sudėties korekcijos sprendimus. Šiais metais anksti pradėjome vasaros darbus, jau turime vyr. trenerį, Dovį Bičkauskį bei Kenny Gainesą, tad prie šių žmonių ir lipdysime kitų metų komandos kontūrus“ – sprendimą aiškino E. Skersis.

„Juventus“ klube artėjantį sezoną taip pat turėtų rungtyniauti Ugnius Nikitinas, vyksta pokalbiai dėl sutarties su Jonu Zaku bei dar keliais praėjusį sezoną Utenoje rungtyniavusiais krepšininkais.

Rėmėjai

Titulinis rėmėjas

Generalinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Partneriai

Transliacijų partneris
Techninis partneris
Medicinos tyrimų partneris
Techninis partneris
Transliacijų partneris
Transliacijų partneris
Techninis partneris
Techninis partneris