„Lietuvos rytas“ grįžta į finalą: lemiamose rungtynėse „Neptūnas“ krito paskutinėmis minutėmis

2018-06-06

Žūtbūtinį penktąjį pusfinalio serijos mūšį po įtemptos kovos laimėjęs Vilniaus „Lietuvos rytas“ pirmą kartą nuo 2015 metų žais „Betsafe–LKL“ finale.

Rimo Kurtinaičio auklėtiniai namuose 88:82 (27:22, 18:19, 15:20, 28:21) įveikė Klaipėdos „Neptūno“ pasipriešinimą ir seriją iki trijų pergalių laimėjo 3-2.

Finale sostinės ekipa surems ginklus su Kauno „Žalgiriu“. Finalo serija prasidės birželio 9 dieną, šeštadienį, Kaune.

Vilniečius į pergalę šiame susitikime vedė 20 taškų pelnęs Mindaugas Girdžiūnas, kuriam pritrūko vos taško, kad pakartotų savo asmeninį šio sezono rekordą. Jam puikiai talkino ir Rokas Giedraitis, kurio sąskaitoje – 18 taškų.

„Neptūno“ gretose išsiskyrė iniciatyvos ketvirtajame kėlinyje ėmęsis Brandonas Fieldsas su 21 tašku bei 15 pridėjęs Renaldas Seibutis.

Klaipėdiečiai sužaidus tris kėlinius pirmavo 61:60, tačiau prasidėjus lemiamam ketvirčiui „Lietuvos rytas“ spurtavo 11:3 bei išsiveržė į priekį 71:64. Klaipėdiečiai į duobę įkrito po to, kai penktąsias asmenines pražangas užsidirbo Edgaras Želionis ir Simas Galdikas.

Nors „Neptūno“ komanda dar prisivijo 70:73, įsibėgėjusio vilniečių traukinio ji jau nebepagavo. 8 taškus iš eilės pelnęs Rokas Giedraitis leido šeimininkams vėl atitrūkti 81:73.

Svečius tritaškiais gelbėti dar bandė B. Fieldsas (77:81), o priešpaskutinę minutę gera galimybe sumažinti atsilikimą perpus nepasinaudojo iš po krepšio prametęs Vytautas Šulskis.

Tuomet Chrisas Krameris realizavo du svarbius baudų metimus (83:77), prasidėjus paskutinei minutei tuo pačiu atsakė Tomas Delininkaitis (83:79), o R. Giedraitis pataikė tik kartą iš dviejų – 84:79.

Paskutines „Neptūno“ viltis sudaužė klaida. Likus žaisti 21 sekundę kamuolį prarado Renaldas Seibutis, o šeimininkų pergalę įtvirtino Beno Madgeno baudos metimas.

Šiose rungtynėse „Neptūno“ krepšininkai užsidirbo net 37 asmenines pražangas, kai vilniečiai – 22. Be S. Galdiko ir E. Želionio, uostamiesčio ekipoje pražangų limitą pasiekė ir Tomas Delininkaitis. Aikštės šeimininkų gretose tokių krepšininkų nebuvo.

„Lietuvos rytas“: Mindaugas Girdžiūnas 20 (5 rez. perd., 5 kld.), Rokas Giedraitis 18 (9/11 baud., 25 n.b.), Loukas Mavrokefalidis 16 (8/10 baud.), Martynas Echodas 14 (7 atk. kam., 2 blk., 27 n.b.), Benas Madgenas 12 (1/5 dvit., 8 atk. kam.).

„Neptūnas“: Brandonas Fieldsas 21 (8 rez. perd., 23 n.b.), Renaldas Seibutis 15 (6 atk. kam.), Edgaras Želionis ir Tomas Delininkaitis po 10.