„Dzūkijos“ virtuvę atskleidęs klubo vadovas: apie kovą su „Rytu“ dėl S. Babrausko bei NBA talentus Alytuje
Foto: LKL / BNS

„Dzūkijos“ virtuvę atskleidęs klubo vadovas: apie kovą su „Rytu“ dėl S. Babrausko bei NBA talentus Alytuje

Autorius: LKL.LT
2019-02-22

Alytaus „Dzūkija“ yra viena iš trijų „Betsafe–LKL“ komandų, nedelegavusių žaidėjų į nacionalines komandas FIBA rinktinių langui.

Septintoje vietoje čempionate žengiantys dzūkai pertrauką paskyrė atsistatymui – pirmiausia krepšininkams buvo skirtos keturios dienos poilsio, tuomet savaitė praleista reabilitacijos sanatorijoje Druskininkuose, kur žaidėjai gydėsi įvairias mikro traumas ir negalavimus.

„Dzūkija“ antradienį sužaidė draugišką mačą su Kėdainių „Nevėžiu“, su kuriuo jėgomis tikrinsis ir rytoj.

Tuomet prasidės pasiruošimas Prienų „Skycop“ komandai. Svarbi dvikova su lentelės kaimyne vyks kovo 2-ąją.

„Tai bus dar vienos dvigubo taško rungtynės mums, – tinklalapiui LKL.lt sakė „Dzūkijos“ vadovas Antanas Sakavickas. – Mes ruošiamės įtemptai, nes norime kilti į viršų.“

Tinklalapiui LKL.lt: išsamus „Dzūkijos“ vadovo interviu apie banguojantį komandos sezoną, pritapusius ir nepritapusius žaidėjus, NBA ir Eurolygos potencialo krepšininkus Alytuje.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pramogos ir aktyvus poilsis Eglės sanatorijoje Druskininkuose  Ačiū, @sanatorija 

A post shared by BC Alytaus "Dzūkija" (@bcdzukija) on

– Ar „Dzūkiją“ tenkina dabartinė 7-oji vieta „Betsafe–LKL“ čempionate?
– Kiekvienas kareivis nori tapti generolu. Dzūkai nori tapti čempionais, mes būsime patenkinti tuomet, kada laimėsime čempionatą. Žinoma, mes turime išsikėlę tikslus, bet juos pasilaikysime sau.

– Sezoną pradėjote gerai, bet vėliau pakliuvote į duobę. Kas nutiko?
– Praradome vidurio puolėją Waverly Austiną, išvažiavo ir Kendrickas Brownas, o naujų žaidėjų paieška užsitęsė. Būdami nepilnos sudėties mes kovėmės ir stengėmės, bet rezultatas yra toks, koks yra.

Mes prieš sezoną su K. Brownu buvome sudarę kontraktą iki gruodžio 31-osios. Buvo viltis, kad jei jis negaus gerai apmokamo darbo, tuomet grįš į Alytų. Vis dėlto toks žaidėjas ilgai laisvas rinkoje negali būti. Taip ir įvyko, jį įsigijo Permės komanda, davė geresnį finansiškai pasiūlymą.

– Svarbūs žaidėjai „Dzūkiją“ viduryje sezono paliko ir per praėjusius sezonus. Ar klubui sudėtinga išlaikyti naudingus krepšininkus?
– Jeigu yra galimybė gauti išpirką už žaidėją, tai kodėl jos negauti? Už išpirką išvažiavo W. Austinas, pernai išpirkas gavome už Alejandro Hernandezą ir Katiną Reinhardtą. Tuščia vieta ilgai nebūna, į jų vietas atvažiavo neprastesnio lygio žaidėjai. Dėl gautos išpirkos mes galime išleisti daugiau pinigų naujokui, pakviesti kokybiškesnį krepšininką.

Nemanau, kad Keremas Kanteris yra blogas pakeitimas W. Austinui, kuris išvažiavo į Iraną.

– Kaip pavyko gauti tokį krepšininką, kaip K. Keremas, kuris iškart ėmė žibėti lygoje? Kokį potencialą jame matote?
– Paieškos buvo užsitęsusios. Ieškojome žmogaus, kuris būtų galėjęs deramai pakeisti W. Austiną, duoti gerą rezultatą. Neieškojome bet ko, kad tik užpildytume skylę sudėtyje. Mes norime kilti lentelėje į viršų.

Tai dar tik K. Kanterio karjeros pradžia, tačiau jis turi milžinišką potencialą, ypatingai puolime. Gynybą krepšininkas sprendžia ir tvarko su treneriu A. Urlepu.

Tas pats ir su Elijah Brownu – jie abu su K. Kanteriu yra naujokai Europoje. Turko netenkino tas trumpas etapas Prancūzijoje, kurį praleido šio sezono pradžioje – minučių skaičius, rolė. Jis pats nutraukė kontraktą. „Betsafe–LKL“ čempionatas ir „Dzūkijos“ klubas jam yra šansas tapti Eurolygos žaidėju.

– Kaip Elijah Brownui sekasi pritapti „Dzūkijoje“, kokį įspūdį jis Jums palieka?
– Elijah galvoja, kad yra NBA žaidėjas. Jo tėtis, Mike‘as Brownas, yra triskart NBA čempionas. Žaidėjui reikalinga patirtis, žaidimo laikas, pasitikėjimas. Supratimas gynyboje ir puolime, kad nedarytų skubotų sprendimų, kuriuos darė per pirmąsias dvejas rungtynes.

Tikimės, kad E. Brownas subręs ir taps pagrindiniu komandos įžaidėju ir ramsčiu. Iš jo tikimės labai daug – Elijah turi milžinišką potencialą puldamas. Jam reikia suprasti europietišką gynybą, ties tuo mes ir dirbame. Džiaugiamės, kad turime galimybę tokio aukšto meistriškumo žaidėją turėti Alytuje.

Tai yra A. Urlepo meistriškumas, kad jis iš tokių žaidėjų gali išspausti maksimumą. Juos išmokyti žaisti tą krepšinį, kuris padės dzūkams iškovoti pergales.

– Ar nėra adaptacijos problemų, jog krepšininkas pirmą sezoną rungtyniauja Europoje?
– Prieš pasirašant sutartį krepšininko tėtis M. Brownas kalbėjo su A. Urlepu. Mes kalbėjomės, išaiškinome, kokios žaidybinės funkcijos jo laukia Alytuje, koks krepšininko charakteris ir t.t. Kuomet supratome, kad tai tas žmogus, kurio mums reikia, jis atvažiavo į „Dzūkiją“.

– Kas nutiko su Devante‘u Wallace‘u, kuris įsigijote ir paleidote dar prieš sezoną?
– Matote, imdami žaidėją mes juo tikime ir žiūrime, kad tai būtų derama komandos dalis. Mūsų ekipa tarsi vienas kumštis, tarsi viena šeima.

Jei žaidėjas iškrenta iš bendro orkestro, tuomet jis yra atleidžiamas.

Tas pats ir su Devante‘u, kuris pats paprašė būti paleidžiamas, nes pamatė, kad „Betsafe–LKL“ lygis jam yra aukštas ir per sunkus. Jis dabar sėkmingai rungtyniauja Čekijoje, kur lygis yra gerokai žemesnis.

– D. Wallace‘ą pakeitė Matas Jogėla, ar tikėjotės tokio staigaus indėlio iš jaunojo krepšininko?
– Su Mato potencialu jis yra būsima NBA žvaigždė. Jis turi tokį potencialą, kokį sunku surasti tarp Lietuvos krepšininkų. Jis yra Lietuvos krepšinio ateitis – M. Jogėla D. Wallace‘ą pakeitė 200 proc.

Mūsų jo žaidimas nestebina. Žinojome žaidėją, žinojome, ką kviečiame. Dėkojome Pauliui Motiejūnui ir Robertui Javtokui, kurie pasitikėjo su mūsų komanda ir treneriais. Leido, kad tas žaidėjas Alytuje priaugtų „Žalgirio“ marškinėlius.

Aš neabejoju, kad kitais metais Matas bus tikras žalgirietis. Jei nebus, tai mes su malonumu jį pasiliksime dar vienam sezonui, užauginsime jį.

– Ką komandai davė sezono eigoje prisijungęs Steponas Babrauskas. Ar tiesa, kad dėl jo parašo konkuravote su Panevėžio „Lietkabeliu“?
– Konkuravome ne tik su „Lietkabeliu“, Stepo norėjo ir Vilniaus „Rytas“. Jiems reikėjo legendinio klubui veterano, kai buvo problemų ekipos rūbinėje.

Dzūkijoje oras yra gryniausias, miestas žaliausias, todėl Stepas pasirinko Alytų. Mes esame patenkinti tiek juo, tiek kitais „Dzūkijos“ krepšininkais. Komanda kaip viena šeima – nė vienas žaidėjas neišpuola iš orkestro. Tai yra dzūkai.

– K. Brownas ir W. Austinas sezono metu komandą paliko dėl išpirkų, o kas nutiko su Gediminu Navicku?
– Jis labai protingas žaidėjas, puikiai supratęs, kad būdamas ant suolo kitąmet nebegaus darbo. Jis pasirinko Marijampolę, finansiškai nenukentėjo, o ten gauna žaidybinio laiko. Mes linkime jam sėkmės, kad karjera prasitęstų dar bent sezonui.

– Praėjusį sezoną „Dzūkijoje“ treneriai keitėsi dažnai, tačiau, atrodo, kad sugrįžęs A. Urlepas turi tvirtą vietą komandoje. Ar tai tiesa?
– Rezultatai kalba patys už save. Mes esame mažiausio biudžeto komanda lygoje, bet tikrai nesame paskutiniai.

– Ar dar turite minčių koreguoti sudėtį, ar komanda su esamais žaidėjais užbaigs sezoną?
– Viskas priklausys nuo to, kaip adaptuosis žaidėjai, kaip jausis komanda. Visada norisi turėti dar vieną Michaelą Jordaną ar LeBroną Jamesą. Esama sudėtimi ir rodoma žaidimo kokybe mes esame patenkinti.

– Kaip klubas vertina tai, kad „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurėje neperžengė aštuntfinalio barjero?
– Mes esame realistai, suprantame, kad komandos, kurios kovojo finalo ketverte, yra daug kartų finansiškai pajėgesnės. Mums pernai tikrai pasisekė, didžiuojamės tuo rezultatu, kad patekome į finalo ketvertą.

Ten yra tik keturios vietos, mums reikia ir sėkmės. Atkrintamosios yra toks dalykas – laimėjome prieš Prienus išvykoje, bet pralaimėjome namie. Dėl tam tikrų objektyvių ir subjektyvių priežasčių iki tol buvome laimėję tris kartus prieš „Skycop“, įskaitant ir draugiškas ir rungtynes. Tą dieną nepasisekė ir iškritome.

– Vyksta diskusijos, ar reikalinga kova KMT turnyre dėl trečios vietos. Kokia Jūsų nuomonė apie tai?
– Žinoma, kad dvikova dėl trečios vietos yra reikalinga. Net ir „Neptūnas su „Lietkabeliu“ nėra pasisotinę pergalėmis. Kiekviena iškovota trečia vieta yra didelis laimėjimas klubui. Pirmos dvi vietos yra daugiau mažiau rezervuotos tiek laikinosios sostinės, tiek sostinės komandoms. Toks formatas ir rungtynės dėl trečios vietos yra tikrai reikalingos.

Rėmėjai

Titulinis rėmėjas

Generalinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Partneriai

Medicinos tyrimų partneris
Transliacijų partneris
Techninis partneris
Techninis partneris
Techninis partneris
Techninis partneris
Transliacijų partneris
Transliacijų partneris