M. Gebeno dvitaškis atvedė „Juventus“ į pergalę prieš „Nevėžį“
LKL/BNS nuotr.

M. Gebeno dvitaškis atvedė „Juventus“ į pergalę prieš „Nevėžį“

Autorius: H. Augustynas
2019-03-10

Utenos „Juventus“ (10/14) krepšininkai tik po pergalingo Martino Gebeno metimo sugebėjo palaužti Kėdainių „Nevėžį“ (4/20). Uteniškiai revanšavosi prieš „Nevėžį“ po patirto pralaimėjimo sausio mėnesį. Būtent tai ir  buvo paskutinė kėdainiečių pergalė šalies čempionate.

Visų rungtynių metu situaciją kontroliavę, tačiau pabėgti nesugebėję „Juventus“ krepšininkai 90:86 (22:21, 21:18, 22:21, 25:26) įveikė „Nevėžį“, kuriam tai buvo šeštasis pralaimėjimas iš eilės.

Nors „Juventus“ bandė bėgti, tačiau po Martino Junakovičiaus ir Adonte Parkerio tritaškių rezultatas, likus žaisti 30 sekundžių, tapo lygus – 86:86. Lemiamoje atakoje Aleksandras Zacharovas prametė dvitaškį, tačiau kamuolį atkovojęs M. Gebenas, likus žaisti 5 sekundes, pelnė pergalingus „Juventus“ taškus.

Nors „Nevėžis“ dar turėjo šansą, tačiau suklydo išsimesdami kamuolį ir taip palaidojo savo viltis. Kitoje aikštės pusėje Dovis Bičkauskis įtvirtino uteniškių pergalę baudų metimais. 

„Juventus“ gretose rezultatyviausiai rungtyniavo rungtynių didvyriu tapęs M. Gebenas, kuris surino 17 taškų. Tiek pat pridėjo ir D. Bičkauskis.

„Nevėžio“ ekipoje išsiskyrė asmeninį rezultatyvumo rekordą „Betsafe–LKL“ pirmenybėse pagerinęs ir 20 taškų surinkęs Martynas Varnas. Po 15 taškų pridėjo Martinas Junakovičius bei Adonte Parkeris. M. Varnas taip pat surinko 23 naudingumo balus ir pakartjo savo asmeninį rekordą.

Kėdainių ekipa pirmojo kėlinio pabaigoje prarado čiurną susižeidusį Igną Labutį. Su komandos draugų pagalba į rūbinę patraukęs krepšininkas aikštėje daugiau nepasirodė.

Pirmoje rungtynių dalyje komandos kovėsi taškas į tašką ir po pirmųjų 20 minučių menką pranašumą turėjo „Juventus“ ekipa – 43:39.

Po ilgosios pertraukos „Juventus“ pradėjo bėgti į priekį ir įgijo devynių taškų pranašumą (58:49). Vis dėlto svečiai neilgai trukus pavijo savo varžovus – 60:61.

Ketvirtajame kėlinyje „Juventus“ įjungė dar aukštesnę pavarą ir susikrovė aštuonių taškų pranašumą (79:91), tačiau „Nevėžis“ ginklų nesudėjo ir jį iškart ištirpdė – 76:79.

O likus žaisti kiek daugiau negu dvi minutes po Regimanto Minioto baudos metimų „Nevėžis“ sumažino savo deficitą iki minimalaus – 80:81. Vis dėlto, uteniškiai iniciatyvos iš savo rankų taip ir nepaleido.

„Mes susikrauname septynis, devynis taškus ir tada prasideda... Kažkas pamiršta, ką buvome susitarę, vienas neatsitveria, kitas nesubauduoja. Dievas ir palaiko tuos, kurie kaunasi iš paskutinių ir dūšią atiduoda.

Šiandien Kėdainiai atidavinėjo tikrai daugiau. Mes įsivaizdavome, kad kažkur esame geresni. Bet kai priešininkai taip kaunasi, tai taip ir gaunasi“, – priekaištų savo auklėtiniams po susitikimo turėjo Žydrūnas Urbonas.

„Eilinį kartą buvome labai arti pergalės. Pabaigoje pritrūko solidumo sprendimuose. Be reikalo subaudavome prieš Bičkauskį, po to palikome Zacharovą laisvą prie tritaškio. Padarėme kvailų klaidų pabaigoje“, – pralaimėjimo priežastis vardino Darius Dimavičius.

„Juventus“: Martinas Gebenas (8 atk. kam., 7/8 dvit., 21 n.b.) ir Dovis Bičkauskis po 17, Aleksandras Zacharovas 16 (6 atk. kam.), Tomas Dimša ir Kenny Gainesas (6 atk. kam.) po 10.

„Nevėžis“: Martynas Varnas 20 (4/5 trit., 23 n.b.), Martinas Junakovičius ir Adonte Parkeris po 15, Gabrielius Maldūnas 9 (8 atk. kam.), Regimantas Miniotas 8.

Rungtynių apžvalga:

Rungtynių komentarai:

Rėmėjai

Titulinis rėmėjas

Generalinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Partneriai

Transliacijų partneris
Techninis partneris
Transliacijų partneris
Techninis partneris
Techninis partneris
Techninis partneris
Techninis partneris
Medicinos tyrimų partneris
Transliacijų partneris