Klasikinis scenarijus: po ilgosios pertraukos susiėmęs „Žalgiris“ pervažiavo „Nevėžį“

Autorius: J.Skurkis
2017-04-09
Penktąją iš eilės pergalę „Tete-A-Tete Casino – LKL” čempionate iškovojo čempionų titulą ginantys Kauno „Žalgirio“ (27-3) krepšininkai. Trečiąjį kėlinį net 33:10 laimėję Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai svečiuose 82:54 (15:10, 18:19, 33:10, 16:15) nukovė Kėdainių „Nevėžio“ (6-24) žaidėjus, kuriems tai buvo penktoji nesėkmė paeiliui.

Startas. Rungtynes sėkmingiau pradėjo svečiai iš Kauno. Kevinas Pangosas įpusėjus kėliniui savo sąskaitoje jau turėjo 6 taškus, o „Žalgiris“ 8:4 buvo priekyje. „Nevėžiui“ kelissyk pavyko priartėti iki minimumo, tačiau ketvirtį rezultatyvia atkarpa užbaigę žalgiriečiai po pirmų 10 minučių buvo priekyje - 10:15.

Intriga. Antrąjį ketvirtį spurtu 8:2 pradėję kėdainiečiai pirmąkart išsiveržė į priekį (18:17). Kauniečiai tuoj pat atsakė sava atkarpa, tačiau prieš ilgąją pertrauką intriga išliko - 29:33.

Tritaškiai. Pirmoje rungtynių pusėje šeimininkai ypač netaikliai atakavo iš tolimos distancijos. Per du kėlinius „Nevėžio“ žaidėjai realizavo vos 1 tritaškį iš 13 bandymų (7% taiklumas). Žalgiriečiai taiklumu taip pat nepasižymėjo, tačiau tolimais metimais taip nepiktnaudžiavo - pataikė 2 iš 9 bandymų (22% tikslumas).

Brangino. Abi ekipos pasižymėjo mažu klaidų skaičiumi. Per pirmąją rungtynių dalį „Nevėžis“ prarado vos 2 kamuolius, kauniečiai taip pat brangino kamuolį - suklydo triskart.

Ulanovo šou. Trečiajame ketvirtyje įspūdingą pasirodymą surengė Edgaras Ulanovas. Kaunietis tiesiog dominavo atakuodamas šeimininkų krepšį ir surinko 11 taškų, o „Žalgirio“ spurtas vienu metu siekė net 16:0. Po šios atkarpos Kėdainių ekipa turėjo triuškinantį deficitą - 39:66.

Formalumas. Lemiamas ketvirtis ypatinga svarba nepasižymėjo. Žalgirieičiai užtikrintai kontroliavo mačo ritmą, tad aidinti finalinė rungtynių sirena skelbė nesunkią kauniečių pergalę - 54:82.

Gimtadienis. Šiandien savo 26-ąjį gimtadienį mini „Nevėžio“ gynėjas Toni Prostranas, kuriam šventė kiek apkarsti galėjo ne tik dėl komandos nesėkmės, tačiau ir dėl blankaus asmeninio pasirodymo. Savo šešėlyje likęs kroatas per 30 minučių pelnė 5 taškus (1/2 dvitaškiai, 1/6 tritaškiai), atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, po dukart suklydo bei prasižengė.

Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 14, Kevinas Pangosas 11, Lukas Lekavičius (8 atk. kam.), Renaldas Seibutis, Gytis Masiulis bei Antanas Kavaliauskas po 8 taškus.

Nevėžis“: Daiquanas Walkeris 13, Jermaine'as Love'as 9, Karolis Petrukonis 7.