Z. Hearsto šou leido „Nevėžiui“ pakilti į devintąją vietą

2019-05-01

Įspūdingai krepšį atakavęs Zaidas Hearstas sužaidė karjeros Lietuvoje rungtynes, o jo vedamas Kėdainių „Nevėžis“ (7-28) atsiplėšė nuo „Betsafe-LKL“ čempionato dugno.

Du su puse kėlinio dominavę Ramūno Cvirkos auklėtiniai namuose 98:88 (22:16, 30:21, 19:22, 27:29) pranoko Alytaus „Dzūkijos“ (12-22) krepšininkus.

Z. Hearstas per 29 minutes pelnė 33 taškus (8/10 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai, 5/5 baudos), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 36 naudingumo balus.

23 taškus prie pergalės pridėjo Martinas Junakovičius, 13 – Regimantas Miniotas. Pralaimėtojų gretose išsiskyrė 17 taškų įmetęs Egidijus Dimša.

Antrąjį kėlinį spurtu 11:2 baigęs ir į priekį 52:37 nutolęs „Nevėžis“ po pertraukos nemažino apsukų bei įgijo triuškinančią persvarą 60:41, tačiau svečiai nenuleido rankų ir kovojo iki galo.

Alytiškiai į lemiamą šturmą kilo ketvirtojo kėlinio pradžioje. Po spurto 12:2 jie priartėjo 67:73, bet šeimininkai netrukus patys surengė spurtą 13:3 bei vėl atitrūko 89:73.

Mačo pabaigoje Kėdainių ekipa dar leido varžovams priartėti 86:92, bet per paskutinę minutę atsilaikė ir „Šiaulius“ aplenkti leidusios pergalės nepaleido. „Nevėžis“ įveikė „Dzūkiją“ pirmą kartą šį sezoną.

Rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidęs „Nevėžis“ kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 40:26. Abi ekipos taikliai atakavo iš toli: šeimininkai 42 proc. (11/26), o svečiai – 58 proc. (15/26) taiklumu.

„Gerai kontroliavome rungtynes pirmus du kėlinius. Ketvirtame gal įkritome į duobę, nes nepataikėme gerų metimų, kurie išsisuko. Vyrai atlaikė spaudimą, sakiau jiems, kad svarbiausia laimėti kovą dėl atšokusių kamuolių. Laimėjome, rezultatas – teigiamas“, – po pergalės sakė R. Cvirka.

„Varžovai parodė, kaip reikia žaisti svarbias rungtynes. Mane nuvylė auklėtinių pastangos. Pralaimėjome kovą dėl atšokusių kamuolių, nors įprastai tuo didžiuojamės. Neįtikėtinai metėme tritaškius, bet tai nieko nereiškia tuomet, kai nežaidi gynyboje“, – apgailestavo „Dzūkijos“ strategas Andrejus Urlepas.

„Nevėžis“: Zaidas Hearstas 33 (36 n.b.), Martinas Junakovičius 23, Regimantas Miniotas 13 (12 atk. kam.).

„Dzūkija“: Egidijus Dimša 17, Steponas Babrauskas 15, Elijah Brownas ir Matas Jogėla po 12, Artūras Jomantas 8.