„Vytauto“ tritaškių banga nuplovė alytiškius

Autorius: J. Skurkis
2017-03-19

15-ąją pergalę „Tete-a-Tete Casino LKL“ čempionate iškovojo Prienų-Birštono „Vytautas“ (15-12). Virginijaus Šeškaus kariauna savo žiūrovų akivaizdoje 91:69 (31:15, 18:18, 20:17, 22:19) įveikė Alytaus „Dzūkijos“ (7-20) krepšininkus.

Nieko nelaukę. „Vytauto“ krepšininkams daug laiko įsibėgėti neprireikė. Prieniškiai mačą pradėjo atkarpa 5:0, o prabėgus vos trims minutėms turėjo dviženklį pranašumą (12:2). Po Pauliaus Morkeliūno baudų metimų alytiškių deficitas siekė 6 taškus, tačiau užtikrintai kėlinį užbaigę šeimininkai prieš antrąjį ketvirtį pirmavo daugiau nei dvigubai - 31:15.

Čižauskas. Rungtynes itin sėkmingai pradėjo „Vytautui“ atstovaujantis Vytenis Čižauskas, kuris vien per pirmąjį ketvirtį surinko 11 taškų (2/2 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 1/1 baudos), atkovojo 2 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus. Tiesa, gynėjas kartą suklydo bei dusyk prasižengė.

Nepaleido. Rezultatyvų žaidimą prieniškiai demonstravo ir antrajame kėlinyje. Jau ketvirčio pradžioje „Vytautas“ įgijo triuškinantį pranašumą (38:18), tačiau Karolio Guščiko pastangomis dzūkai prieš ilgąją pertrauką priartėjo - 49:33.

Taiklumas. Pavyzdingą taiklumą pirmojoje rungtynių pusėje demonstravo abi ekipos. Prieniškiai dvitaškius metė 64% (9/14), tritaškius 50% (7/14), baudas - 90% (10/11) tikslumu. Tuo tarpu „Dzūkijos“ krepšininkai realizavo pusę mestų dvitaškių (10/20), 66% tritaškių (2/3) bei 70% mestų baudų metimų (7/10).

Rezultatyvūs perdavimai. Per pirmąsias dvidešimt minučių „Vytauto“ žaidėjai atliko net dešimt rezultatyvių perdavimų daugiau nei varžovai - 17 prieš 7.

Vienženklis. Po ilgosios pertraukos amerikiečių vedami „Dzūkijos“ žaidėjai atsilikimą sumažino iki vienženklio (49:40).

Galutinai. Lemiamą spurtą trečiajame ketvirtyje sukūrė „Vytauto“ krepšininkai. Prieniškiai sužaidė atkarpą 10:2, po kurios Alytaus klubui labiau priartėti nepavyko. Ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas, tad aidint finalinei rungtynių sirenai užtikrintą pergalę šventė šeimininkai - 91:69.

Tritaškiai. „Vytautas“ šiame susitikime išmetė net 28 tritaškius, iš kurių tikslą pasiekdavo kas antras. Palyginimui, prieniškiai pataikė 16 iš 31 mestų dvitaškių. Dzūkijos žaidėjai pasižymėjo vos 5 tolimais metimais iš 14 bandymų (35% tikslumas).

„Vytautas“: Vytenis Čižauskas 22 (4/4 tritaškiai), Vytenis Lipkevičius 21 (5/5 tritaškiai), Darius Gvezdauskas 11, Tadas Klimavičius 10 taškų.

„Dzūkija“: Karolis Guščikas 15 (9 atk. kam.), Paulius Morkeliūnas 10, Jamesas Gavinas 9 taškai.