Dar viena dramatiška „Gloria Cup“ dvikova šįkart baigėsi žalgiriečių pergale

Autorius: zalgiris.lt
2019-09-12

Dviženklę persvarą antrosiose „Gloria Cup“ turnyro rungtynėse iššvaistę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai 71:70 (20:21, 19:18, 22:10, 10:21) pranoko Stambulo „Galatasaray“ ir pasiekė pirmąją savo pergalę. Jau aišku, kad žalgiriečiai savo grupėje liks antri ir sekmadienį rungtynes dėl trečiosios vietos pradės 16.00 val.

Pirmosiomis rungtynių minutėmis abi komandos didesnį dėmesį skyrė gynybai, tačiau po gražaus Roko Jokubaičio reido bei penkių paeiliui Zacho LeDay taškų kauniečiams kiek pavyko atitrūko – 9:5. Dar stipriau „Žalgirį“ į priekį 18:10 truktelėjo jau 11-ąjį savo tašką rinkęs Z.LeDay, tarsi viesulas į baudos aikštelę įsiveržęs Thomasas Walkupas bei iš tolimos distancijos taikliai atakavęs Lukas Uleckas. Tiesa, ilgai netrukus savo atsaką surengė varžovai, kurie artėdami iki 18:16 provokavo Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlę. Žalgiriečių bėdos nesibaigė ir po pasitarimo: galingą turkų spurtą nutraukė tik ketvirtį uždarę Martino Gebeno baudų metimai – 20:21.

Antrajame kėlinyje rezultatyvius išpuolius surengė M.Gebenas ir T.Walkupas, apsukų nemažino daugiau nei pusę Lietuvos čempionų taškų (19) surinkęs Z.LeDay – 32:36. Laiku ir vietoje dar kartą atsirado M.Gebenas, deficitą iki 36:37 rėžė iš vidutinio nuotolio neklydęs R.Jokubaitis. Pirmą rungtynių dalį su atkovotu kamuoliu puolime uždaryti pavyko visiškai lygų rezultatą 39:39 užfiksavusiam M.Gebenui.

Po didžiosios pertraukos rungtynės prasitęsė tolimais Karolio Lukošiūno ir Z.LeDay dūriais, netrukus pranašumą iki 47:41 dėjimu didinusiam M.Gebenui gražiai asistavo Alexas Perezas. Iš kairiojo krašto K.Lukošiūnas švystelėjo dar vieną tritaškį, savo paties netaiklų metimą kartojo T.Walkupas, o po Artūro Milaknio tolimo šūvio ir taiklių R.Jokubaičio baudų metimų kauniečiai pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą – 57:46. Rezultatyvų „Žalgirio“ ketvirtį vainikavo dvi baudas iš trijų realizavęs K.Lukošiūnas bei prie baudų metimų linijos taip pat stojęs T.Walkupas – 61:49.

Ketvirtą kėlinį žalgiriečiai pradėjo trijų minučių tyla, tad nieko nelaukęs pasitarimui savo auklėtinius sukvietė Š.Jasikevičius – 61:54. Sunkiu komandai metu tris baudas sumetė A.Milaknis, aštriu reidu dviženklį pranašumą 66:56 atstatė A.Perezas. Baltos vėliavos anksčiau laiko nekėlę „Galatasaray“ krepšininkai naudojosi greitai išnaudotomis kauniečių komandinėmis pražangomis bei kilo į lemiamą šturmą artėdami iki 66:63. Likus vos porai minučių svarbų dvitaškį pelnė T.Walkupas, tačiau puolime antrąsias progas kūręsi varžovai palaikė intrigą gyvą – 69:67. Jau prasidėjus paskutinei minutei gyvybiškai reikalingas baudas sumetė dar kartą lyderio vaidmens ėmęsis T.Walkupas, bet ir vėl neatkovotas kamuolys kainavo tris taškus (71:70). Prie pergalės galėjusi priartinti Lietuvos čempionų ataka baigėsi klaida, tačiau pergalingo metimo, „Žalgirio“ džiaugsmui, nerealizavo ir varžovai – 71:70.

„Žalgiris“: Z.LeDay 23 (6/9 dvit., 6 atk. kam.), T.Walkupas 12 (4 rez. perd., 2 per. kam.), M.Gebenas 10 (6 atk. kam.), K.Lukošiūnas 8, A.Milaknis 8, R.Jokubaitis 8, L.Uleckas 3, A.Perezas 2, N.Hayesas 1 (5 atk. kam.), M.Jogėla 0, E.Venskus 0.

„Galatasaray“: G.Whittingtonas 16 (10 atk. kam.), A.Harrisonas 12 (5 rez. perd., 3 per. kam.), C.Erdenizas 12, Z.Auguste‘as 10 (5 atk. kam.).