„Šiauliai“ laimėjo dvejas rungtynes per dvi dienas

Autorius: bcsiauliai.lt
2019-09-18

Dvejomis iškovotomis pergalėmis per dvi dienas „Šiauliai“ praėjusią savaitę užbaigė draugiškų rungtynių maratoną pasiruošimo netrukus prasidėsiančiam „Betsafe-LKL“ čempionatui cikle.

Pirmosiose rungtynėse Palangoje Saulės miesto krepšininkai įveikė Kazio Maksvyčio vadovaujamą Permės „Parmą“ (Rusija) rezultatu 109:102 (31:28, 29:23, 25:28, 24:23), o antrosiose Šiauliuose palaužė Ukrainos Superlygoje rungtyniaujančią BC „Mykolaiv“ komandą 96:88 (20:32, 24:25, 24:21, 28:10)

Labai rezultatyvioje akistatoje su VTB lygos atstove „Parma“ šiauliečiai varžovams neleido pirmauti nei karto. Pirmojo kėlinuko viduryje geltonieji be atsako pelnė 7 taškus ir pirmavo 22:15, tačiau, sužaidus pusę antrojo ketvirčio, komandas skyrė jau tik vienas metimas – 44:42. Vis tik, puikiai iš toli atakavę „Šiauliai“ iki pertraukos susikrovė 9 taškų pranašumą – 60:51.

Komandoms vėl sugrįžus ant parketo, „Parma“ spurtavo ir dar sykį priartėjo 2 taškų atstumu (69:67), bet išsiveržti į priekį nesugebėjo. Paskutiniame ketvirtyje rezultatas buvo lygus – 90:90, bet „Šiauliai“ sužaidė fantastišką atkarpą, per kurią pelnė 13 „sausų“ taškų ir pergalės iš rankų nebeišleido.

„Šiauliams“ E.Šaulys pelnė 25 taškus (5/5 trit., 30 naud. balų), A.Urbonas (5 rez. Perdavimai), R.Gustys (7 atk. kamuoliai) ir A.Udras – po 14, B.Griciūnas – 13, Š.Beniušis – 10, D.Geks – 9, K.Hardy ir J.Furmanavičius – po 4, K.Žemaitis – 2 taškus. A.Wrightas nežaidė.

Dvikova su „Mikolaiv“ ekipa susiklostė kiek kitokiu scenarijumi. Svečiai iš Ukrainos nuo pirmųjų minučių išsiveržė į priekį ir jau pirmajame ketvirtyje susikrovė dviženklį pranašumą, kuris antrojo kėlinio viduryje pasisekė 16 taškų ribą (39:55).

Nors po ilgosios pertraukos „Šiauliams“ pavyko sumažinti atsilikimą iki poros taškų (64:66), tačiau netrukus svečių pranašumas vėl perkopė dviženklę ribą. Vis tik, geltonieji rankų nenuleido ir sužaidė fantastišką atkarpą, kurią laimėjo net 19:0, išsiveržė į priekį (90:84) ir rungtynes baigė pergalingai.

Šiauliečių gretose E.Šaulys pelnė 26 (6 rez. perdavimai), R.Gustys – 20 (5 rez. perdavimai, 5 perimti kam.),  A.Urbonas – 13 (4 rez. perdavimai), K.Hardy – 12 (5 rez. perdavimai), A.Wrightas – 10, B.Griciūnas – 8, A.Udras – 5, Š.Beniušis – 2 taškus. J.Furmanavičius ir K.Žemaitis (5 rez. perdavimai) nepasižymėjo. D.Geks nežaidė.

Pasiruošimo cikle šiauliečiai be šių dviejų rungtynių sužaidė dar 6 mačus, kuriuose iškovojo 5 pergales. Pralaimėję Kamensko SC „Prometey“ (Ukraina) ekipai 75:84, vėliau jie įveikė Latvijos čempioną Rygos VEF 81:76, Mogiliov „Borisfen" iš Baltarusijos 96:71 bei Maskvos „Runą" 95:75, taip pat laimėjo turnyrą Šiauliuose klubo 25 metų jubiliejui pažymėti, nugalėdami „Jūrmala-Betsafe“ 84:62 ir Kėdainių „Nevėžį“ 83:79.

Naująjį sezoną „Šiauliai“ pradės rugsėjo 22 d. rungtynėmis namuose prieš čempioną Kauno „Žalgirį“.