„Žalgiris“ sezoną pradėjo triuškinančia pergale Šiauliuose

2019-09-22

Kauno „Žalgiris“ (1-0) sezoną pradėjo triuškinančia pergale. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai „Betsafe-LKL“ sezono starte nepasigailėjo „Šiaulių“ (0-1) krepšininkų.

Pirmosiose naujojo sezono rungtynėse šalies čempionai Šiauliuose iškovojo pergalę 94:63 (29:21, 24:16, 23:13, 18:13).

Į priekį nugalėtojus vedė Zachas LeDay, kuris per 19 minučių pelnė 17 taškų. 14 pridėjo Jockas Landale'as. Pralaimėtojams 18 taškų surinko Benas Griciūnas.

Š. Jasikevičius po rungtynių pagyrė neseniai prie klubo prisijungusius Lietuvos rinktinės žaidėjus: „Kažkiek norisi, kad ir visi įeitų į sistemą, ir kad jie labai nepervargtų. Rinktinės žaidėjai sugrįžo iš absoliučiai fizinio ir emocinio piko, kur jie tikrai turėjo rodyti geriausią savo krepšinį. Dabar jie šauniai įsijungė į komandą.

Naujiems žaidėjams viską reikia perprasti. Daug ką bandome, stengiamės, kad jie išmoktų ir pamatytų įvairias situacijas. Tas procesas tęsis mėnesį laiko tikrai.“

Itin rezultatyviai prasidėjusiame mače „Žalgiris“ atitrūko pirmojo kėlinio viduryje, kai surengė spurtą 10:0 bei pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą 25:15.

Antrojo ketvirčio pradžioje žalgiriečiai įjungė dar aukštesnę pavarą ir nutolo 39:22. Įpusėjus susitikimui, aukštą tempą puolime demonstravusi Kauno ekipa pirmavo 53:37.

Vos 2 tritaškius iš 17 (11 proc.) pataikiusiems „Šiauliams“ po pertraukos atkurti intrigos nepavyko. Š. Jasikevičiaus kariauna toliau didino savo persvarą bei užtikrintai žygiavo pergalės link.

Pralaimėjusių šiauliečių strategas Antanas Sireika po mačo padėkojo auklėtiniams už įdėtas pastangas: „Dabar turiu daugiau žaidėjų. Jie stengiasi, dirba. Matosi, ką juos reikia išmokyti. Jie – puikūs vyrai. Džiaugiuosi, kad jie tokie yra.“

„Šiauliai“: Benas Griciūnas 18, Rokas Gustys 14 (8 atk. kam.), Kristupas Žemaitis 9, Kevinas Hardy 6.

„Žalgiris“: Zachas LeDay 17, Jockas Landale'as 14, Nigelas Hayesas, Thomasas Walkupas, Lukas Lekavičius (6 rez. perd.), Marius Grigonis ir Edgaras Ulanovas po 8.