Šeštadieni startuoja jau ketvirtasis „Betsafe–LKL“ reguliaraus sezono turas, o per dvi dienas į aikštę išbėgs visos dešimt lygos komandų.

Šeštadienį Prienuose ietis surems dvi bene ženkliausiai tarpsezoniu atsinaujinusios komandos – šeimininkai „CBet“ priims Kėdainių „Nevėžį“.

Tiesioginę rungtynių transliaciją nuo 17 valandos galėsite stebėti BTV kanalu, LKL.lt bei Fanseat.com (užsienyje).

Geresnių nuotaikų į rungtynes turėtų žengti Prienų krepšininkai – prieniškiai pirmose dviejose akistatose neprilygo Panevėžio „Lietkabeliui“ ir Vilniaus „Rytui“, tačiau paskutinėse rungtynėse sugebėjo nugalėti Alytaus „Sintek–Dzūkijos“ krepšininkus.

Tai, jog ši pergalė padėjo komandai morališkai, išskyrė ir vienas labiausiai patyrusių „CBet“ žaidėjų Mindaugas Lukauskis.

„Aišku, pirma pergalė yra svarbi kiekvienai komandai. Be abejo, atsirado daugiau tos papildomos motyvacijos, kitose rungtynėse eisime į aikštę geresnės nuotaikos“, – LKL.lt teigė veteranas.

Būtent Prienų komanda vasaros metu atsinaujino itin ryškiai – jei dar praėjusiame sezone komanda buvo viena vyriausių lygoje ir jos veidais buvo tokie žaidėjai, kaip Gintaras Leonavičius ir broliai Lavrinovičiai, tai šiemet komanda pasikeitė – ilgametį Prienų krepšinio simbolį prie komandos vairo pakeitė Mantas Šernius, o į komandą sėkmingai įsiliejo ir ne vienas jaunas žaidėjas, tarp kurių – Arnas Velička, Martynas Varnas ar Lukas Uleckas.

Ar tokioje komandoje 40-metis M. Lukauskis jau turi ir kitų užduočių, ne tik sėkmingai rinkti taškus aikštelėje, bet ir padėti komandos jaunimui?

„Gal tų žaidėjų reikėtų klausti, kiek jie manęs klauso, – šypsojosi žaidėjas. – Visi pasakome tų pastabų, idėjų, o ar jie visada jas priima – sunku pasakyti. Gal reikia kiek daugiau laiko pažiūrėti, kaip jie reaguoja į tas pastabas, ar keisis jų žaidimas, pamatysime su laiku. Tiek treneriai, tiek ir aš pasakome tų žodžių, nors treneriai, aišku, daugiau.

Yra tų pasikalbėjimų, bet mūsų trenerių štabas neblogas, turi savo idėjas. Žinoma, bandome padiskutuoti, bet daugiau tai yra trenerių darbas. Aišku, galima pasakyti vieną kitą pastabą, bet šiai dienai aš dar esu žaidėjas“, – apie savo indėlį komandoje LKL.lt kalbėjo po 9 taškus lygoje kol kas renkantis M. Lukauskis.

Jei pirmose dvejose rungtynėse prieniškiai susitiko su pirmojo ketverto atstovais, tai dabar seka dviejų akistatų serija su tiesioginiais konkurentais kovoje dėl vietos atkrintamosiose.

Praėjusiame ture buvo įveikti Alytaus krepšininkai, dabar lauks Kėdainių „Nevėžis“.

Tačiau M. Lukauskis varžovų nuvertinti nenorėjo.

„Sunkios bus rungtynės, visi žinome, kad visi nori laimėti ir kiekvienose rungtynėse reikia žaisti susikoncentravus, daryti tai, ką planavome treniruotėse ir ko treneriai nori. Jei viską sėkmingai įvykdysime – manau, kad pasieksime antrąją pergalę“, – kalbėjo M. Lukauskis.

Panašiomis mintimis akistatą pasitinka ir Kėdainių ekipa. Nors komanda pasirengimą sezonui pradėjo ženkliai vėliau, lyginant su kitomis komandomis, vyriausiasis komandos treneris Marius Kiltinavičius teigia, jog komanda siekia vis gerinti savo žaidimą.

„Mums dabar labai reikalingas laikas, nes pasiruošimas vėlavo praktiškai mėnesį, tai kiekviena diena yra labai svarbi. Stengiamės kiekvieną dieną dėti po žingsnį į priekį“, – LKL.lt sakė M. Kiltinavičius.

Nors „Nevėžis“ kol kas lieka be pergalių (nusileista „Sintek–Dzūkijai“, ir Kauno „Žalgiriui“), tačiau, kaip teigė M. Kiltinavičius, abejose rungtynėse komanda parodė visiškai skirtingus veidus.

„Mače su dzūkais mes visiškai nesusitvarkėme su jauduliu, įtampa paėmė viršų ir tai matėsi tiek žaidėjų sprendimuose, tiek pataikyme į krepšį. O su „Žalgiriu“ jau buvo visai kita žaidėjų vidinė būsena ir mane žaidimas tenkino“, – aiškino pirmą sezoną aukščiausioje šalies lygoje dirbantis treneris.

Tarp šių komandų taip pat galima įžvelgti ir panašumų – abiejose ekipose pirmaisiais smuikais griežia jauni žaidėjai, jiems sėkmingai talkina keli labiau patyrę krepšininkai, o greta šoninės linijos patarimus dalina du jauni treneriai.

Panašumų tarp komandų įžvelgia ir M. Lukauskis.

„Kažkoks panašumas, be abejo, yra. Tiek mūsų komanda naujai suburta, tiek ir jų. Su keliais mūsų žaidėjais man tekę žaisti ir anksčiau. Jaunos komandos, su patyrusių žaidėjų prieskoniu, manau, kad bus bus aktyvios, intensyvios ir, tikiuosi, gražios ir pergalingos mums rungtynės“, – pasakojo veteranas.

„Betsafe“ mano, kad Prienų ekipa turi 76,9 proc. Šansų laimėti šį mūšį, o jų varžovai iš Kėdainių – 23,1 proc.

Kitose šeštadienio rungtynėse, kuriose Pasvalio „Pieno žvaigždės“ namuose priims Alytaus „Sintek–Dzūkiją“, lažybininkai favoritais įvardina pasvaliečius, kurių galimybės vertinamos 74, 6 proc. Svečių komandos šansai vertinami 25,4 procento.

Rungtynes nuo 16.30 val. galėsite tiesiogiai stebėti LKL.lt ir Fanseat.com (užsienyje).

Šeštadienį krepšinis taip pat užsuks ir į pajūrį – Klaipėdoje vietos „Neptūnas“ priims pirmosios pergalės vis dar ieškančius „Šiaulius“.

Rungtynėse, kurios startuos 17 valandą ir kurias galėsite matyti LKL.lt ir Fanseat.com platformose, lažybininkai aiškiais favoritais laiko klaipėdiečius.

Sekmadienį lygoje bus žaidžiami dar du susitikimai, o centriniame turo mače susikaus lygoje dar nepralaimėjusios komandos – „Žalgirio“ arenoje šalies čempionai priims Panevėžio „Lietkabelį“.

Čia gana aiškiais favoritais yra laikomi žalgiriečiai – jų šansai laimėti vertinami 91,7 proc.

„Manau, kad šioje sezono stadijoje visi dar yra nutolę nuo geriausio žaidimo. Turime pajungti ir naujus žaidėjus, kad jie geriau jaustųsi. Žinau, kad sunku, bet bandysime“, – penktadienį savo ekipos formą LRT.lt vertino Marius Grigonis.

Rungtynes nuo 17 valandos galėsite tiesiogiai stebėti BTV kanalu, LKL.lt ir Fanseat.com.

Tokiu pat metu prasidės ir dvikova Vilniuje, kur ketvirtosios pergalės sieks sostinės „Rytas“, namuose priimsiantis Utenos „Juventus“ krepšininkus.

Rungtynes tiesiogiai transliuos LKL.lt ir Fanseat.com, o „Betsafe“ mano, kad vilniečiai toliau išliks nepralaimėję – jų šansai laimėti vertinami 83,3 procento.