Staigmena Kėdainiuose: „Nevėžis“ sudavė antausį „Rytui“

2019-11-09

Kėdainių „Nevėžis“ (3-6) pateikė didelę staigmeną „Betsafe-LKL“ čempionate. Paskutinę vietą lygoje prieš šį turą užėmę Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai namie 68:65 (13:20, 19:15, 18:15, 18:15) patiesė Vilniaus „Rytą“ (6-2).

Pergalingu šiame įtemptame mače tapo Georgioso Kalaitzakio tritaškis, kuris likus žaisti 29 sekundes persvėrė rezultatą šeimininkų naudai 66:65.

„Rytas“ rezultatyvia ataka neatsakė, o po nesportinės Terrello Holloway pražangos Julius Kazakauskas ir G. Kalaitzakis realizavo po vieną baudos metimą (68:65).

Per paskutines 5 minutes vos 5 taškus pelniusiai sostinės ekipai pratęsimą dar galėjo išplėšti Deividas Sirvydis, tačiau jo tolimas metimas paskutinėmis sekundėmis tikslo nepasiekė.

„Džiaugiuosi, kad pavyko visų rungtynių metu išlaikyti „Rytą“ šalia savęs, o pabaigoje viską lėmė detalės. Mes po truputį einame į priekį, mokomės girdėti ir suprasti“, – sakė M. Kiltinavičius.

Kėdainių klubą į priekį vedęs G. Kalaitzakis sužaidė rezultatyviausias karjeros rungtynes. Per 32 minutes graikas pelnė 22 taškus (1/6 dvit., 4/8 trit., 8/12 baud.), atkovojo 4 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Po 12 taškų pridėjo Arminas Urbutis ir Viny Okouo, kurio pasirodymas baigėsi dėl 5 asmeninių pražangų. Pralaimėtojų gretose išsiskyrė Evaldas Kairys, kuris surinko 15 taškų, 13 atkovotų kamuolių ir 25 naudingumo balus.

Bedantį puolimą demonstravęs „Rytas“ suklydo 17 kartų, o iš toli atakavo vos 18 proc. taiklumu (4/22). Svečiams sunkiai sekėsi realizuoti ir baudų metimus – 11/19 (57 proc. taikl.).

„Kaip ir visas mūsų sezonas, taip ir dar kartą – amerikietiški kalneliai. Sudėtinga žaisti, kai padarai tiek klaidų, kurios susijusos su koncentracija“, – apgailestavo D. Adomaitis.

Kėdainių ekipa šiame susitikime vertėsi be antro rezultatyviausio lygos krepšininko Lauryno Beliausko, kuris gydosi kojos traumą.

„Nevėžis“: Georgios Kalaitzakis 22, Arminas Urbutis ir Vinny Okouo po 12, Panagiotis Kalaitzakis ir Matas Jucikas po 6.

„Rytas“: Evaldas Kairys 15 (13 atk. kam.), Cameronas Bairstow 10, Terrellas Holloway 8, Francisco Cruzas 7.