Trečiadienio vakarą – „Ryto“ ir „Šiaulių“ dvikova
Foto: LKL/BNS

Trečiadienio vakarą – „Ryto“ ir „Šiaulių“ dvikova

Autorius: rytasvilnius.lt
2019-12-04

Šiandien Vilniaus „Rytas“ (7/4 „Betsafe-LKL“ pirmenybėse) išvykoje susikaus su Šiaulių krepšininkais (4/6) komanda. Vilniečiai šiuo metu rikiuojasi trečioje turnyro lentelės vietoje, o „Šiauliai“ yra septinti.

Pirmoji komandų dvikova

Pirmoji komandų akistata šį sezoną vyko Vilniuje ir pasibaigė šeimininkų pergale 93:70. Galutinis rungtynių rezultatas ne visai tiksliai atspindi įvykių eigą aikštelėje. 29 susitikimo minutę vilniečių persvara buvo tik 4 taškai (65:61). Visgi susitikimą „Rytas“ pabaigė spurtu 28:9. Bene didžiausia problema „Rytui“ Vilniuje vykusioje dvikovoje tapo kova dėl atšokusių kamuolių. „Šiauliai“ po ryto krepšiu sugriebė net 22 kamuolius, 4 daugiau nei po savuoju.

Aukštaūgių akistata

„Ryto“ gretose nesulaikomas buvo Martynas Echodas, surinkęs 24 taškus, atkovojęs 6, perėmęs 1 kamuolį ir blokavęs 2 varžovų metimus. Tai buvo rezultatyviausios M. Echodo rungtynės, vilkint „Ryto“ marškinėlius. „Šiaulių“ ekipoje rezultatyviausiai žaidė vidurio puolėjas Rokas Gustys, surinkęs 18 taškų, atkovojęs 8 kamuolius bei atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus.

Pasikeitimai „Šiaulių“ komandoje

Po pastarojo komandų susitikimo „Šiaulių“ ekipoje įvyko keletas pasikeitimų. Komandą paliko ir į Kėdainius persikėlė įžaidėjas Kristupas Žemaitis, o taip pat buvo atsisveikinta su legionieriumi iš Latvijos Davisu Geksu.

Šiauliečių lyderiai

Komandos lyderiu šiemet galima vadinti vidurio puolėją Roką Gustį, per rungtynes pelnantį po 12,7 taško bei atkovojantį po 7,5 kamuolio (pirmas rezultatas LKL). Dar 4 komandos krepšininkai pelno po daugiau nei 9 taškus per susitikimą. Tai – Evaldas Šaulys, Benas Griciūnas, Kevinas Hardy ir Akeemas Wrightas. 

„Rokas Gustys ir Kevinas Hardy yra Šiaulių lyderiai. R. Gustį žinau nuo pakankamai jaunų dienų ir jau tuomet jis pasižymėjo fiziškumu, nevengė kontakto baudos aikštelėje, turėjo puikią nuojautą kovoje dėl atšokusių kamuolių. Visi šie komponentai jo žaidimui būdingi ir šiandien. K. Hardy yra labai greitas, atletiškas, staigiomis rankomis. Jis perima daug kamuolių, ypač greitai pereina iš gynybos į puolimą. Ne veltui jo epizodus matome gražiausių epizodų rinkiniuose beveik kiekvieną savaitę“, – sako „Ryto“ vyriausiojo trenerio asistentas Mindaugas Brazys.  

Puolimo komanda

Šiaulių komanda užima 4 vietą LKL pagal pelnomus taškus, o pagal rezultatyvius perdavimus yra antra. 

„Tai yra trenerio žaidimo filosofija ir nuopelnas. Niekam nėra paslaptis, kad Antanas Sireika yra puolimo treneris, atrišantis rankas žaidėjams, išlaisvinantis juos. Mums labai svarbu neleisti įsibėgėti varžovams, pajusti metimus.

Gynyboje turime būti susikaupę nuo pirmų minučių. „Šiaulių” žaidėjai puolime, taip pat naudoja labai daug užtvarų. Ir jos statomos žaidžiant ne tik klasikinį „du prieš du“, tačiau ir žaidėjams be kamuolio. Tuo galėčiau paaiškinti tokį didelį rezultatyvių perdavimų skaičių“, – teigia M. Brazys.

Rungtynės tarp Vilniaus bei Šiaulių ekipų vyks trečiadienį 19.00 val. Šiaulių arenoje. Rungtynes tiesiogiai galėsite stebėti per Delfi TV.

Rėmėjai

Titulinis rėmėjas

Generalinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Partneriai

Techninis partneris
Transliacijų partneris
Transliacijų partneris
Transliacijų partneris
Techninis partneris
Medicinos tyrimų partneris
Techninis partneris
Techninis partneris