J. Gillonas – apie sunkų prisitaikymą Europoje ir ambicingus tikslus Pasvalyje
Foto: LKL/BNS

J. Gillonas – apie sunkų prisitaikymą Europoje ir ambicingus tikslus Pasvalyje

Autorius: http://www.bcpienozvaigzdes.lt/
2019-12-04

Rugsėjo pradžioje Johnas Gillonas nusprendė pasirašyti sutartį su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“ ir pirmą kartą savo karjeroje turėjo palikti gimtinę bei persikelti į kitą Atlanto vandenyno pusę.

Amerikietis gimė ir užaugo Hjustone, mieste, kuriame yra du milijonai gyventojų ir temperatūra retai per metus nukrenta žemiau 0 laipsnių ribos, todėl persikelti į 6 tūkst. gyventojų turintį Pasvalį J. Gillonui buvo nemenkas iššūkis.

„Pirmiausia, oras gimtinėje yra visai kitoks, – tinklalapiui „bcpienozvaigzdes.lt“ sakė J. Gillonas. – Hjustone nesninga, galbūt yra buvęs toks atvejis kartą ar du, bet ten tikrai yra kitoks klimatas.

Taip pat Hjustonas yra daug didesnis ir ten galima rasti žymiai daugiau veiklos, todėl turėjau prisitaikyti, bet iš kitos pusės, tokia vieta kaip ši padeda man susidėlioti prioritetus ir koncentruotis tik krepšiniui.“

Nusprendęs persikelti į Europą ir pradėti naują karjeros etapą, 25-erių gynėjas įvardino didžiausius sunkumus pirmaisiais mėnesiais Lietuvoje.

„Sunkiausia buvo kalbos barjeras. Niekada nebuvau Lietuvoje ir net nesu girdėjęs, kad kas nors apie ją pasakotų, todėl bendravimas su kitais žmonėmis buvo sunkiausia dalis atvykus. Pavyzdžiui, užsisakant maistą ar aiškinant žmonėms, ko aš noriu parduotuvėje, nes jie ne visada supranta, todėl irgi reikėjo prisitaikyti“, – pasakojo amerikietis.

Prisitaikyti J. Gillonui reikėjo ne tik prie gyvenimo už aikštės ribų, bet ir prie kitokio žaidimo stiliaus Europoje, kur jis vis dar susiduria su anksčiau nematytais sunkumais.

„Aš vis dar bandau prisitaikyti prie žaidimo tempo ir situacijų, kada galiu atakuoti varžovus. Europoje yra žymiai daugiau pagalbos gynyboje, tempas – žymiai lėtesnis nei JAV, todėl bandau koreguoti savo žaidimą ir būti produktyvus, kaip tik galiu geriausiai“, – teigė įžaidėjas.

Po pirmųjų poros rungtynių „Betsafe-LKL“ pirmenybėse įžaidėjas sunkiai susitaikė su kitokiu taisyklių traktavimu.

Nors iš Teksaso kilęs krepšininkas ir dabar dažnai nesulaukia anksčiau įprastų buvusių teisėjų švilpukų, tačiau į tai J. Gillonas nebekreipia taip dėmesio kaip sezono starte.

„Nesulaukiu jokių švilpukų, bet viskas gerai. Mokausi prie to prisitaikyti, nes išprovokuodavau daug pražangų NBA G lygoje, bet čia visai nesulaukiu švilpukų. Tiesiog turiu žaisti kiečiau ir protingiau“, – tikino J. Gillonas.

183 centimetrų ūgio atletas Europoje pastebėjo ne tik taisyklių traktavimo skirtumus, bet ir visai kitokius žaidimo stiliaus akcentus.

„G lygoje žaidžiame prieš NBA krepšininkus ir galvoju, kad didžiausias skirtumas yra atletiškumas. Žaidėjai JAV yra daug atletiškesni, o čia žaidimo stilius yra daug labiau disciplinuotas. Krepšinis čia lėtesnis ir yra žymiai sunkiau rinkti taškus, nes gynyba labiau susispaudusi. Europoje gali stovėti baudos aikštelėje ir ateiti į pagalbą, o G lygoje – daugiau erdvės“, – žaidimo skirtumus Europoje ir JAV vardino krepšininkas.

Nepaisant to, jog J. Gillonas žaidžia pirmąjį savo sezoną Europoje, amerikietis nuo sezono starto tapo vienu iš „Pieno žvaigždžių“ lyderiu ir LKL vidutiniškai per 29 minutes pelno po 13,8 taško, atlieka po 4,2 rezultatyvaus perdavimo ir renka po 12,1 naudingumo balo.

„Aš tiesiog mėgstu žaisti kietai, – pristatinėjo savė gynėjas. – Noriu būti laimėtojas ir nors pralaimėjome daug mačų, stengiamės tai pakeisti sunkiai dirbdami treniruotėse. Matau save kaip žaidimo organizatorių ir noriu aikštėje atlikti tai, ko komandai reikia tą vakarą. Nesvarbu, ar atlikti perdavimą, ar rinkti taškus, tiesiog darau tai, ko reikia komandai.“

Lapkričio 30-ąją pasvaliečiai namuose įveikė Panevėžio „Lietkabelį“ ir sugebėjo LKL iškovoti ketvirtąją pergalę bei pakilti iš turnyrinės lentelės dugno.

J. Gillonas tiki, jog komanda turi daug potencialo kilti į viršų ir žino, ką labiausiai „Pieno žvaigždės“ turi pagerinti savo žaidime.

„Manau, kad mes neužbaigiame rungtynių, – pagrindinę pasvaliečių problemą išskyrė J. Gillonas. – Beveik visuose mačuose pirmaudavome, bet pralaimėdavome. Kaip ir šį vakarą (amerikietis kalbėjo po pergalės prieš „Lietkabelį“), pirmavome 14 taškų persvara ir leidome varžovams perimti iniciatyvą bei išsiveržti į priekį. Manau, kad tai ateityje pagerės, nes turime jėgos ir potencialo laimėti rungtynes.“

Įžaidėjas Lietuvoje koncentruojasi į komandinius rezultatus, nors tiki, jog galėtų nuskinti ir individualius apdovanojimus.

„Noriu su komanda būti tarp keturių stipriausių lygos klubų. Turime įveikti tuos klubus, kuriems pralaimėjome pirmajame rate. Asmeniškai, jaučiu, kad galiu tapti MVP, ar patekti į geriausių lygos žaidėjų penketuką, tačiau ne čia yra mano koncentracija. Tiesiog noriu laimėti rungtynes, žaisti komandiškai ir tai yra svarbiau už bet kokius individualius įvertinimus“, – tikino amerikietis.

Kalbėdamas apie ateitį J. Gillonas neslėpė, jog nori sugrįžti į JAV bei patekti į NBA, tačiau savo galimybes vertina realistiškai, todėl neatmeta žaidimo Europoje, kur norėtų išbandyti jėgas aukščiausiame lygyje.

„Aš noriu žaisti NBA, bet ten nėra daug vietų. Jei sugrįšiu į Europą, norėsiu žaisti komandoje, kuri varžosi Europos taurėje ar Eurolygoje. Tai būtų naujas iššūkis ir progresas mano karjeroje. Noriu siekti naujų aukštumų“, – baigė pasvaliečių lyderis.

Rėmėjai

Titulinis rėmėjas

Generalinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Partneriai

Techninis partneris
Medicinos tyrimų partneris
Transliacijų partneris
Transliacijų partneris
Transliacijų partneris
Techninis partneris
Techninis partneris