T. Prostrano šou atvedė „Nevėžį“ į pergalę prieš „Šiaulius“

Autorius: Ž. Vingelis
2017-03-04

Šeštąją pergalę „Tete-a-Tete Casino – LKL“ čempionate iškovojo Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkai. Toni Prostrano vedini Pauliaus Juodžio auklėtiniai namuose 86:56 (11:12, 26:20, 20:8, 29:14) įveikė turnyro lentelės dugne esančią „Šiaulių“ ekipą.

Startas. Rungtynės prasidėjo gan nerezultatyviai ir įpusėjus ketvirčiui komandas skyrė keturi taškai (8:4). Vėliau sekė „Šiaulių“ aštuoni taškai iš eilės (8:12), tačiau paskutinėmis sekundėmis tolimą metimą pataikė „Nevėžio“ gynėjas Toni Prostranas ir priartino savo komandą iki minimalios žymos (11:12).

Kova. Po keturiolikto Vladyslavo Koreniuko taško šiauliečiai padidino pranašumą iki penkių taškų (13:18), o po Martyno Echodo dvitaškio skirtumas išaugo iki rekordinės aštuonių taškų ribos (17:25). Visgi, tada jau „Nevėžis“ atsakė spurtu 10:0 ir išsiveržė į priekį (27:25). Po dviejų kėlinių „Šiauliai“ turėjo penkių taškų deficitą (37:32).

Koreniukas. Pirmojoje rungtynių dalyje „Šiaulių“ ekipą į priekį tempė vienas žaidėjas – daugiau nei pusę visų komandos taškų pelnęs (18 tšk.) Vladyslavas Koreniukas.

Antru bandymu. „Nevėžis“ per pirmąsias dvidešimt minučių atkovojo net 11 kamuolių puolime (iš visų bendrai atkovotų 23 kamuolių) ir tuo pasinaudodami pelnė net 14 taškų antru bandymu.

Atsarginiai. Svarų indėlį pirmojoje rungtynių dalyje įdėjo ir „Nevėžio“ atsarginiai krepšininkai – jie pelnė net 13 taškų iš visų komandos 37.

Nutolo. Nors trečiąjį ketvirtį sėkmingiau pradėjo šiauliečiai ir sumažino skirtumą vos iki vieno taško (37:36), tačiau įpusėjus kėliniui keturiais taškais pirmavo aikštelės šeimininkai (44:40). Per likusias penkias minutes „Šiauliai“ nepelnė nė taško, o spurtavęs „Nevėžis“ susikrovė solidų pranašumą (57:40).

Formalumas. Paskutiniame rungtynių ketvirtyje „Šiaulių“ bėdos nesibaigė – T. Prostranas tolimu metimu padidino kėdainiečių persvarą iki dvidešimties taškų (64:44), o po dar vieno kroato tritaškio skirtumas išaugo iki rekordinė 23 taškų ribos (69:46). Po jau aštunto T. Prostrano tolimo metimo skirtumas peržengė ir trisdešimties taškų persvarą (78:48). Per likusias minutes aikštelės šeimininkai išsaugojo solidų pranašumą ir iškovojo pergalę (86:56)

Debiutas. „Šiaulių“ gretose debiutavo įžaidėjas Paulas Hillas. Amerikietis per 34 minutes, pelnė 5 taškus, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 5 kamuolius.

Prostranas. „Nevėžio“ gynėjas Toni Prostranas tiesiog siautėjo aikštelėje – kroatas pelnė 24 taškus (8 iš 10 tritašk.), atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 3 kamuolius.

„Nevėžis“: T. Prostranas 24 tšk., I. Smiljaničius (7 atk. kam.) 16 tšk., V. Volkus 12 tšk., I. Vaitkus 11 tšk., K. Petrukonis (6 atk. kam.) 8 tšk.

„Šiauliai“: V. Koreniukas (6 atk. kam.) 22 tšk., M. Echodas (11 atk. kam.) 13 tšk., D. Sabeckis 8 tšk., P. Hillas (6 rez. perd.) 5 tšk.