Rekordus gerinęs Ch. Collinsas metimu su sirena pražudė „Neptūną“
LKL/BNS nuotr.

Rekordus gerinęs Ch. Collinsas metimu su sirena pražudė „Neptūną“

Autorius: LKL.lt
2019-12-28

Visą sezoną žibantis Alytaus „Sintek–Dzūkijos“ (5-11) lyderis Chauncey Collinsas šeštadienį nustelbė net pats save – vieną po kito sezono rekordus gerinęs amerikietis ryškiausiai prisidėjo prie to, jog jo komanda savo arenoje suduotų netikėtą smūgį Klaipėdos „Neptūnui“ (9-7).

Puikiai visų rungtynių metų tritaškius šaudęs amerikietis taikliai atakavo paskutinę sekundę, o Valdemaro Chomičiaus auklėtiniai rungtynes laimėjo 80:77 (22:22, 15:12, 24:19, 19:24).

Šiame mače net du sezono rekordus pagerino alytiškių komandos lyderis Ch. Collinsas. Visų pirma krito vieno žaidėjo pataikytų tritaškių per rungtynes rekordas – tikslą pasiekė net 9 jo bandymai iš 14 (64 proc.). Ankstesnis rekordas buvo 6 tritaškiai per rungtynes, jį buvo pasiekę keli lygos krepšininkai.

Kiek vėliau žaidėjas pagerino ir sezono rezultatyvumo rekordą – su 37 taškais jis pagerino sau pačiam priklausiusį geriausią sezono rezultatą (33 taškai) bei tapo rezultatyviausiu čempionato krepšininku.

Du kėlinius rungtynės vyko taškas į tašką, nė viena komanda nesugebėjo susikurti ryškesnės persvaros, o į pertrauką alytiškiai išėjo turėdami nedidelį pranašumą (37:34).

Po pertraukos dzūkai, net ir rungtyniaudami išretėjusiomis gretomis, neprisileido „Neptūno“ artyn – Ch. Collinsas į krepšį siuntė vieną tolimą metimą po kito ir paskutiniame kėlinyje, likus žaisti aštuonias minutes, šeimininkų pranašumas šoktelėjo iki dviženklio (67:55).

Kai jau atrodė, kad alytiškiai ramiai užbaigs rungtynes, „Neptūnas“ staiga padidino rungtynių tempą, stengėsi nuvarginti maža rotacija žaidusius varžovus ir pradėjo artėti (67:75).

Uostamiesčio atstovai ir toliau kėlė spaudimą ir likus žaisti apie pusantros minutės sumažino deficitą iki trijų (74:77).

Likus žaisti pusę minutės alytiškiai nesugebėjo išsimesti kamuolio iš užribio, tuo pasinaudoję svečiai nubėgo į greitą ataką, o ten, išprovokavęs varžovų pražangą, rezultatą išlygino Osvaldas Olisevičius (77:77).

Paskutinės atakos teisė priklausė dzūkams – kamuolį į savo rankas priėmė Ch. Collinsas jį kontroliavo iki pat paskutinės sekundės, o tada paleido kamuolį per Žygimanto Janavičiaus rankas.

Šis skrodė tinklelį, o Alytaus arenoje susirinkę žiūrovai puolė į euforiją – jų komanda rungtynes laimėjo 80:77.

Verta paminėti, jog rungtynėse nebuvo išvengta ir nemalonių incidentų – antrajame kėlinyje galvomis susidūrė Gediminas Žalalis ir Simas Galdikas. Tiesa, abu krepšininkai vėliau dar galėjo tęsti rungtynes.

Alytiškių gretose šiame mače debiutavo Johnathanas Davidas Hudsonas, apie kurio prisijungimą buvo pranešta rungtynių dieną.

Žaidėjas pirmame savo mače neišsiskyrė – rungtyniavo beveik 10 minučių, per kurias spėjo atlikti vieną rezultatyvų perdavimą.

Po įspūdingos pergalės alytiškių treneris Valdemaras Chomičius teigė, jog tokios sėkmės jo komanda nusipelnė bei aptarė pergalingą Ch. Collinso metimą.

„Visada, kai jauti tą žaidimą, tau turi kažkada pasisekti. Ir metimuose, ir gynyboje, ir visur kitur. Krepšinis tuo ir įdomus, jog, atrodo, dominuoji aikštėje, bet priešininkas pakeičia žaidimo stilių, pasiveja ir tampa sunku laimėti.

Bet paskutinis metimas visada lemia daug. Ch. Collinsas galėjo ir veržtis, kad išprovokuotų pražangą, bet palaukė kol ištiksėjo laikas. Aišku, pataikė, tas užtikrintumas šiandien padėjo ir Ch. Collinsas visam miestui padovanojo pergalę“, – aiškino V. Chomičius.

Tuo tarpu Tomas Rinkevičius, Klaipėdos „Neptūno“ strategas, sakė, jog jo komandos nesėkmę nulėmė ne tas paskutinis metimas.

„Manau, kad pralaimėjome ne su tuo metimu, bet labiausiai tai nulėmė trečiasis kėlinys, kai Ch. Collinsas pelnė 15 taškų. Daugumoje situacijų jis neturėjo taip atakuoti, tai buvo individualus gynybos brokas. Nesakau, kad metimai buvo lengvi, bet pagal mūsų susitarimą jų neturėjo būti. Jau prieš tai žinojome, kad jis gali sumesti tokius metimus.

Bandėme įvairias gynybas, bet rezultatas buvo neigiamas. Rungtynių eigoje kai kurie mūsų sprendimai nepasiteisino, ketvirtajame kėlinyje nieko nekeitėme, bet taip, įmetė gerą metimą ir laimėjo rungtynes“, – nusivylęs kalbėjo T. Rinkevičius.

„Sintek–Dzūkija“: Ch. Collinsas 37 (9/14 trit.), Gabe`as Devoe 12, Artūras Jomantas 10, Egidijus Dimša 8;

„Neptūnas“: Deividas Gailius 18, O. Olisevičius 17, Matas Jogėla 11, Tadas Sedekerskis 10 (9 atk. kam.);

Rėmėjai

Titulinis rėmėjas

Generalinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Partneriai

Techninis partneris
Transliacijų partneris
Transliacijų partneris
Transliacijų partneris
Techninis partneris
Techninis partneris
Medicinos tyrimų partneris