„CBet” tolimų metimų banga parbloškė „Šiaulius“

2019-12-29

Regimantas Miniotas pakartojo karjeros tritaškių rekordą, o tolimų metimų lietų surengę Prienų „CBet“ (7-9) krepšininkai „Betsafe-LKL“ rungtynėse namuose 85:76 (30:19, 20:14, 15:20, 20:23) nugalėjo „Šiaulius“ (4-11) bei pratęsė jų pralaimėjimų ruožą iki penkių iš eilės pralaimėtų susitikimų.

Prienų komandą į priekį vedęs R. Miniotas sužaidė sezono rungtynes. Jis pataikė 4 tritaškius iš 5 bei surinko 18 taškų. 16 taškų ir 9 atkovotus kamuolius pridėjo Laurynas Birutis, o pralaimėtojų gretose išsiskyrė 18 taškų įmetęs Rokas Gustys.

Šeimininkai jau pirmajame kėlinyje įgijo dviženklį pranašumą 30:19, tačiau Antano Sireikos kariauna spurtavo 7:0 ir prisivijo 28:32. Vis dėlto snaiperių vedama „CBet“ komanda atsakė savo spurtu 18:3 bei nutolo 50:31.

Iki pertraukos 8 tritaškius iš 16 pataikę prieniškiai antroje susitikimo pusėje kiek sumažino apsukas ir leido „Šiauliams“ ketvirtajame kėlinyje priartėti 60:67, bet Luko Ulecko, Mindaugo Lukauskio ir R. Minioto tritaškiai (79:62) intrigą panaikino.

Kovą dėl atšokusių kamuolių 41:30 laimėjusi „CBet“ ekipa iš viso pataikė 14 tritaškių iš 27 (51 proc. taiklumas), kuomet aštuoniese žaidę „Šiauliai“ realizavo tik 5 tolimus metimus iš 14 (35 proc. taiklumas).

Be R. Minioto, taikliai iš toli atakavo ir M. Lukauskis (4/5), L. Uleckas (3/7), Martynas Varnas (1/1) bei Karolis Guščikas (1/1). 1 tritaškį iš 4 pataikė Donatas Sabeckis, kuris pelnė tik 3 taškus, tačiau surinko net 11 rezultatyvių perdavimų ir 9 atkovotus kamuolius.

Rungtynės daug prasčiau susiklostė kitam „CBet“ įžaidėjui Arnui Veličkai, kuris per 14 minučių pelnė 2 taškus (1/3 dvit., 0/3 trit.), 2 kartus suklydo ir surinko -1 naudingumo balą. Kauno „Žalgiriui“ priklausantis atletas išsiskyrė prasčiausiu „+/-“ rodikliu, kuris siekė -21.

Paskutinėmis minutėmis atsipalaidavusi ir dviženklę persvarą iššvaisčiusi Prienų komanda pasiekė revanšą už pirmajame „Betsafe-LKL“ rate patirtą nesėkmę 69:84 bei Karaliaus Mindaugo taurėje patirtus pralaimėjimus 80:85 ir 101:103.

„Pergalė šiuo metu mums buvo reikalinga. Komanda dalinosi kamuoliu, praktiškai visi žaidėjai žaidė, todėl metus sutinkame džiugiomis nuotaikomis. Tikiuosi, kad tai taps darbinėmis nuotaikomis“, – po pergalės džiaugėsi M. Šernius.

„Esu patenkintas kovingumu, bet tik antroje pusėje. Pirmoje mačo pusėje praleidome per daug. Ketvirtajame kėlinyje pritrūko proto. Nepataikėme iš po krepšio, iš vidutinio nuotolio, o galėjo būti visko“, – apgailestavo A. Sireika.

„CBet“: Regimantas Miniotas 18, Laurynas Birutis 16 (9 atk. kam.), Mindaugas Lukauskis 14, Lukas Uleckas ir Karolis Guščikas po 11.

„Šiauliai“: Rokas Gustys 18, Justas Furmanavičius 17, Evaldas Šaulys 12, Akeemas Wrightas 10 (3/11 metimai).