Rungtynių pradžioje pabėgęs „Rytas“ pasiekė revanšą prieš „Nevėžį“

2020-01-04

Pirmojo „Betsafe-LKL“ rato pamoką išmokęs Vilniaus „Rytas“ (12-5) klaidų nekartojo ir pakovoti dėl dar vienos sensacijos Kėdainių „Nevėžiui“ (5-12) neleido.

Dainiaus Adomaičio auklėtiniai namuose iškovojo užtikrintą pergalę 90:71 (32:17, 20:19, 14:14, 24:21) ir pasiekė revanšą už lapkritį Kėdainiuose patirtą nesėkmę 65:68.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo 13 taškų įmetęs Marekas Blaževičius. Mindaugas Girdžiūnas ir Martynas Echodas prie pergalės pridėjo po 12 taškų.

„Žaidėjų koncentracija nuo pirmos sekundės buvo tai, ko norime. Pirmoje pusėje puolime puikiai dalinomės kamuoliu, retai klydome. Manau, kad tai buvo geros rungtynės“, – pergale džiaugėsi D. Adomaitis.

Sostinės ekipa jau pačioje susitikimo pradžioje įgijo dviženklį pranašumą 13:3, o sužaidus 10 minučių užtikrintai pirmavo 32:17. Antrajame ketvirtyje skirtumas tapo triuškinančiu – 43:21.

Po pertraukos „Nevėžis“ intrigos neatkūrė. Nors kiek sumažino apsukas puolime, vilniečiai toliau kontroliavo žaidimą bei nuskambėjus finalinei sirenai šventė užtikrintą pergalę.

Kovą dėl atšokusių kamuolių 36:28 laimėjęs „Rytas“ varžovus parbloškė taiklumu – šeimininkai įmetė 65 proc. dvitaškių (24/37) ir 43 proc. tritaškių (9/21).

Kėdainių klubas pataikė 40 proc. dvitaškių (16/40) ir 41 proc. tritaškių (9/22).

„Varžovai buvo fiziškesni ir vyriškesni. Leidome jiems per gerai pasijausti pirmame kėlinyje. Bandėme gaudyti, bet nepagavome. Pirmas kėlinys mus nužudė“, – apgailestavo „Nevėžio“ vairininkas Marius Kiltinavičius.

Vilniaus komanda vertėsi be Francisco Cruzo, kuriam yra sumuštas raumuo.

„Rytas“: Marekas Blaževičius 13, Martynas Echodas ir Mindaugas Girdžiūnas po 12, Arnas Butkevičius 10 (6 atk. kam.).

„Nevėžis“: Grantas Vasiliauskas 11, Georgios Kalaitzakis 10, Viny Okouo (7 rez. perd.), Laurynas Beliauskas ir Kristupas Žemaitis po 8.