Namuose žaidęs „Neptūnas“ vos nepaleido pergalės iš rankų prieš „Pieno žvaigždes“

Autorius: Ž. Vingelis
2017-02-26

Tryliktąją pergalę „Tete-a-Tete Casino LKL“ čempionate iškovojo Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai namuose 59:54 (16:7, 21:14, 8:22, 14:11) įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždes“, kuriems tai buvo jau keturioliktoji nesėkmė.

Praradimas. „Pieno žvaigždės“ į Klaipėdą atvyko be aukštaūgio Vilmanto Dylio, kuris susidūrė su sveikatos problemomis.

Startas. Įpusėjus nerezultatyviame pirmajam kėliniui „Neptūno“ gretose debiutavęs Danielis Ewingas iš karto smeigė tolimą metimą (6:0). Sužaidus beveik penkias su puse minučių po Stepono Babrausko tritaškio „Pieno žvaigždės“ pagaliau pelnė savo pirmuosius taškus (6:3). Dar prieš pasibaigiant kėliniui „Neptūnas“ padidino skirtumą iki dviženklės ribos (16:5), o ketvirtį baigė turėdami devynių taškų persvarą (16:7).

Nutolo. „Pieno žvaigždės“ toliau nerado kelių kaip efektyviai atakuoti krepšį – po D. Ewingo baudų metimų pasvaliečių deficitas peržengė dvidešimties taškų ribą (30:9). Po pirmosios rungtynių pusės „Neptūnas“ turėjo šešiolikos taškų persvarą (37:21).

Nesportinė. Likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes antrajame kėlinyje „Pieno žvaigždžių“ puolėjas Osvaldas Olisevičius užsidirbo nesportinę pražangą, šiurkščiai po krepšiu nugriaudamas Jerai Grantą.

Nulis. Per pirmąsias dvidešimt minučių „Pieno žvaigždžių“ atsarginiai žaidėjai nepelnė nei vieno taško, o klaipėdiečių atsarginis suolelis surinko 18 taškų.

Perimti kamuoliai. „Neptūnas“ pirmojoje rungtynių pusėje perėmė tris kartus daugiau kamuolių nei pasvaliečiai – 6 perimti kamuoliai prieš 2.

Prastas pataikymas. „Pieno žvaigždės“ pirmuosiuose dviejuose kėliniuose itin prastai atakavo tiek iš dviejų, tiek iš trijų taškų zonų – dvitaškius pasvaliečiai metė 35% taiklumu, o tritaškius vos 12% taiklumu.

Sugrįžimas.  Nors trečiojo kėlinio pradžioje uostamiesčio ekipa padidino pranašumą iki devyniolikos taškų (40:21), tačiau tada „Pieno žvaigždės“ surengė spurtą net 20:2 (42:41). Prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė vos du taškai (45:43).

Finišas. Vos prasidėjus ketvirtajam kėliniui Nikita Balašovas dvitaškiu išlygino rezultatą (45:45), o po keleto akimirkų Andrejus Agafonovas realizavo abu baudų metimus ir pirmą kartą rungtynėse išvedė „Pieno žvaigždes“ į priekį (45:47). Likus žaisti porą minučių komandas skyrė vos du taškai (50:52). Prasidėjus paskutinėms 60 sekundžių „Neptūnas“ turėjo minimalų pranašumą (53:52). Dvitaškiais apsikeitė A. Agafonovas ir J. Grantas (57:54), dvi paskutinės pasvaliečių atakos buvo netaiklios. Nepaisant Martyno Mažeikos nesportinės pražangos „Neptūnas“ dar labiau padidino persvarą ir iškovojo pergalę (59:54).

Debiutas. Rungtynėse debiutavo du „Neptūno“ naujokai – Christopheris Loftonas ir gerai uostamiesčio ekipai pažįstamas Danielis Ewingas. Pusę sezono krepšinio nežaidęs C. Loftonas pelnė 7 taškus, o D. Ewingas įmetė 12 taškų ir buvo rezultatyviausias komandoje.

„Neptūnas“: D. Ewingas (5 rez. perd.) 12 tšk., J. Grantas (9 atk. kam.) 11 tšk., A. Šikšnius (7 atk. kam.) 8 tšk., M. Girdžiūnas (8 atk. kam.), C. Loftonas ir V. Šarakauskas po 7 tšk.

„Pieno žvaigždės“: O. Olisevičius (9 atk. kam.) ir S. Babrauskas (5 atk. kam.) po 17 tšk., A. Agafonovas (5 atk. kam.) 8 tšk., E. Žabas 6 tšk.