M. Jogėla - apie pagrindinį pasirinkimo likti Klaipėdoje motyvą ir skeptikų kalbas
Foto: LKL/BNS

M. Jogėla - apie pagrindinį pasirinkimo likti Klaipėdoje motyvą ir skeptikų kalbas

Autorius: bcneptunas.lt
2020-09-04

Talentingasis puolėjas Matas Jogėla džiaugiasi pasirinkimu likti Klaipėdoje ir toliau kartu augti su „Neptūno“ komanda. Tauragiškis šį tarpsezonį domino keletą Lietuvos klubų, tačiau galiausiai 22-ejų krepšininkas dar dvejiems metams susisiejo su uostamiesčio ekipa.

M.Jogėla traukė Vilniaus „Ryto“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ dėmesį, bet jam apsispręsti padėjo pokalbis su vyriausiuoju „Neptūno“ treneriu Tomu Gaidamavičiumi. Nors 38-ejų specialistas pasižymi reiklumu, bet M.Jogėlai tai patinka.

„Pagrindinis motyvas likti buvo treneris, – sakė M. Jogėla. – Jis moka dirbti su jaunais žaidėjais, pats yra žaidęs krepšinį profesionaliai, sugeba viską paaiškinti. Jis įžvelgia detales, akcentuoja jas, tai labai svarbu jaunam žaidėjui. Būna griežtas, bet to ir reikia, viskas gerai. Daug bendravome su treneriu, jis pasakojo, ko iš manęs tikisi ir ką galėsiu jam aikštelėje duoti. Jis padės man atsiskleisti. Dar prie sprendimo likti prisidėjo tai, kad Klaipėda buvo jau patikrinta vieta, kuri man patiko. Aš labai džiaugiuosi savo pasirinkimu likti.“

201 cm ūgio krepšininkas praėjusiame „Betsafe–LKL“ sezone vilkėdamas mėlynai baltus „Neptūno“ marškinėlius vidutiniškai rungtyniavo po 18 minučių, pelnė po 7,5 taško, atkovojo po 3,3 kamuolio, atliko po 2 rezultatyvius perdavimus bei rinko po 9,3 naudingumo balo. Čempionų lygoje – 4,8 taško ir 2,4 atkovoto kamuolio per 15 minučių.

Jis jau dvi savaites kartu su naujaisiais komandos draugais pluša treniruotėse krepšinio salėje bei ruošiasi artėjančiam sezonui. „Betsafe–LKL“ sezonas mėlynai baltiems startuos kiek anksčiau, rugsėjo 18-ąją dieną prieš Alytaus „Dzūkiją“.

„Kol kas įspūdis labai geras. Pernai buvo daugiau vyresnių žaidėjų, šiemet daugiau jaunimo, visi lietuviai ir visi draugiški. Daug bendraujame, rūbinėje nėra tylu, kartu einame vakarieniauti. Komandoje atmosfera yra super, viskas gerai“, – įspūdžiais iš rūbinės dalijosi „Neptūno“ puolėjas.

M. Jogėla su T. Gaidamavičiumi kartu dirbo ir praėjusį sezoną. Tiesa, vyriausiuoju strategu 38-erių specialistas už „Neptūno“ vairo spėjo pabuvoti vos kelias savaites, nes netikėtai užklupusi COVID-19 pandemija nutraukė „Betsafe–LKL“ sezoną.

Krepšininkas susikrovė daiktus ir išvyko į gimtąją Tauragę, įsikūrusią 110 kilometrų nuo Klaipėdos. Tauragėje šis žaidėjas nėra retas svečias – ten gyvena jo tėvai, seneliai, tad sezono metu tenka vis sugrįžti.

„Pailsėjau, padėjau tėvams, padėjau močiutei sode atlikti darbus. Žinoma, tekdavo ir pasportuoti, bet ne tiek daug, nes taisyklės tuomet buvo labai griežtos. Dar po mėnesio išvažiavau į Vilnių, kur su fizinio pasirengimo treneriu sportavau ir ruošiausi sezonui“, – dėstė M. Jogėla

Vieni krepšininkai tarpsezonio metu mėgsta tobulinti visus žaidimo įgūdžius, kiti koncentruojasi į keletą konkrečių silpnųjų savo žaidimo vietų. Būtent toks yra ir 22-ejų šoklys iš Tauragės, krepšinio treniruotėms skirdavęs po 3-4 dienas per savaitę.

„Gerinau driblingą, metimą po driblingo bei krepšinio situacijų skaitymą. Jau esu minėjęs, kad nesistengiu tobulinti visko vienu metu. Aš išsirenku keletą dalykų, kurių man trūksta labiausiai bei stengiuosi juos atidirbinėti. Man taip yra geriau. Viena savaitė skirta kamuolio varymuisi, kita – metimui, trečia – žaidimo situacijų skaitymui. Taip po truputį ir eini į priekį“, – sakė antrąjį sezoną uostamiestyje pasitinkantis lengvasis krašto puolėjas.

M. Jogėla šią vasarą vėl stengėsi sutvirtinti kūną, nes į tai žvelgia, kaip į privalomą dalyką, jei nori karjeroje kilti į viršų. Žaidėjo svoris nepatiko – 87 kg., nors kūnas atrodo patvirtėjęs. Šuolis irgi nepatiko, bet jis visada buvo įspūdingas – sirgaliai tuo įsitikinti gali sekdami šį atletą socialiniame tinkle „Instagram“.

Šią vasarą Matas išpildė vieną savo svajonių – pirmą kartą su broliu Tauru žaidė vienoje ekipoje. Draugiškame vasaros turnyre „Summer Bucket League“ broliai Jogėlos „Komandarų“ ekipoje suvienijo jėgas su Vaidu Kariniausku, Vaidu Čepukaičiu, Aisčiu Pilausku, Pauliumi Danisevičiu, Ignu Fiodorovu, Justinu Olechanavičium ir dainininku Vaidu Baumila.

Nors turnyras šiai ekipai nesusiklostė, iškovota vos viena pergalė per septynis mačus, tačiau Matas tikrai nesigaili.

„Labai geras jausmas, labai norėjosi žaisti po viso karantino, – sakė M. Jogėla. – Tai gera patirtis, pirmas kartas, kai vienoje komandoje žaidėme kartu su Tauru. Turnyre žaidė daug gerų žaidėjų, daug stiprių komandų. Mūsų sudėtis tik turėjo būti kiek kitokia, bet keli žaidėjai nebegalėjo dalyvauti, teko keisti.“

Pasiruošimo etape „Neptūnas“ spėjo sužaisti dvejas rungtynes su Ukrainos klubu Kamjanskės „Prometey“. Dėl smulkios traumos puolėjas iš šono stebėjo kaip jo komandos draugai pirmąjį susitikimą pralaimėjo 68:77, o antrajame triumfavo 80:76.

„Per sunku dar spėlioti apie būsimą mūsų žaidimą. Matosi, kad treneris mėgsta greitesnį žaidimą, ypač kai esame jaunesnė komanda. Bet apie būsimą komandos braižą kalbėti dar per anksti. Faktas, kad dar turime daug taisytinų dalykų. Tokioje stadijoje tai yra normalu“, – teigė M. Jogėla.

Siekdamas vietos Čempionų lygoje, „Neptūnas“ privalės triumfuoti atrankos grupėje Bulgarijoje. Rugsėjo 22-ąją dieną klaipėdiečiai pusfinalyje susikaus su Londono „Lions“ ekipa, o pergalės atveju už dviejų dienų finale jų lauktų Botevgrado „Balkan“ ir Minsko „Cmoki“ poros nugalėtoja.

„Tikrai tikiu, kad pateksime, – sakė M. Jogėla. – Aš noriu patekti į Čempionų lygą, visi mes norime. Būtų po dvejas rungtynes per savaitę, geras skaičius rungtynių, žaidimas aukšto lygio turnyre. Mūsų lauktų stipri grupė, kaip jaunai komandai, tai būtų labai gera patirtis.“

Čempionų lygoje uostamiesčio ekipos lauktų garsūs varžovai – Jono Mačiulio atstovaujama Atėnų AEK, Bambergo „Brose“, „Cholet“, Bolonijos „Fortitudo“, Holono „Hapoel“, Izmiro „Pinar Karšiyaka“ ir Bilbao „RETAbet“.

M. Jogėla girdi skeptikų kalbas, bet jas stengiasi paversti į papildomą motyvaciją, kurios jam prieš artėjantį sezoną tikrai netrūksta.

„Noriu su „Neptūnu“ nuveikti kažką gero, – kalbėjo 22-ejų puolėjas. – Noriu pakovoti dėl LKL medalių. Man labai patinka, kad mus visi nurašinėja. Girdžiu daug kalbų, kad būsime šešti. Tai duoda papildomos motyvacijos. Norisi šias kalbas paneigti, aš motyvuotas, bet svarbiausia neperdegti. Kitas dalykas – mes tikrai norime patekti į Čempionų lygą. Tokie yra tikslai.“

Rėmėjai

Titulinis rėmėjas

Generalinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Partneriai

Medicinos tyrimų partneris
Transliacijų partneris
Techninis partneris
Transliacijų partneris
Transliacijų partneris
Techninis partneris
Techninis partneris
Techninis partneris