Pirmosios KMT dienos apžvalga: sensacija Utenoje, įspūdingi individualūs pasirodymai ir V. Šeškaus noras

Pirmosios KMT dienos apžvalga: sensacija Utenoje, įspūdingi individualūs pasirodymai ir V. Šeškaus noras

Autorius: LKL.LT
2017-02-15

Ilgai lauktas „KIDY Tour – Karaliaus Mindaugo taurės” turnyras startavo su trenksmu. Krepšinio gerbėjai išvydo dvi intriguojančias dvikovas, po kurių paaiškėjo pirmieji pusfinalio dalyviai – Utenos „Juventus” ir Prienų–Birštono „Vytautas”. LKL.lt apžvelgia pirmąją turnyro dieną.


SENSACIJA. Jau pirmąją taurės turnyro dieną krepšinio pasaulį gerokai sudrebino Utenos „Juventus”. Ketvirtfinalyje, pastaruoju metu nepralaimintys uteniškiai, ant menčių patiesė praėjusių metų „KIDY Tour – Karaliaus Mindaugo taurės” čempionus Vilniaus „Lietuvos ryto” krepšininkus. Negana to, praėjusių metų čempionus uteniškiai sugebėjo įveikti nepataikę nė vieno tritaškio. Po rungtynių tuo negalėjo patikėti ir patys „Juventus” krepšininkai. Po neįtikėtinos pergalės 87:84 džiaugsmu netvėrė ir arena užtvindę Utenos klubo gerbėjai.


„Kuriame istoriją”, – džiaugėsi puikų mačą sužaidęs „Juventus” vidurio puolėjas Vaidas Čepukaitis. Paklaustas, ko dabar tikisi finaliniame ketverte Kaune, aukštaūgis nesikuklino ir pareiškė, kad komanda sieks tik aukščiausių tiklų.


Trenerį pakeitusiam „Lietuvos ryto” klubui teko nuryti dar vieną karčią piliulę ir atsisveikinti su galimybe ginti čempionų titulą. „Aš treniruoju klubą tik tris treniruotes, man sunku kažką pakeisti”, – po pralaimėjimo sakė Vilniaus klubo strategas R. Kurtinaitis.


„KIDY Tour – Karaliaus Mindaugo taurė” turės naują savininką. Kas juo bus?


[embed]https://www.youtube.com/watch?v=TIyXb3lS5Ng[/embed]

PRANAŠIŠKI ŽODŽIAI? Dar gerokai prieš taurės turnyro startą Utenos ekipos treneris Antanas Sireika juokaudamas pareiškė, kad taurę iškovos ta ekipa, kuriai nereikės susitikti su „Juventus”. Tuomet daug kam tokie žodžiai galėjo pasirodyti juokingi, tačiau dabar jie atrodo jau kaip rimtas ir ambicingas pareiškimas.


V. ŠULSKIO VAKARAS. Už fantastišką pergalę „KIDY Tour – Karaliaus Mindaugo taurės” ketvirtfinalyje uteniškiai turėtų dėkoti visiems puikiai rungtyniavusiems „Juventus” žaidėjams. Tačiau vienam iš ekipos lyderių vakaras buvo ypatingas. Prieš mačą V. Šulskiui buvo įteiktas naudingiausio sausio mėnesio žaidėjo apdovanojimas. Mačo pabaigoje „Juventus” puolėjas pademonstravo šaltakraujiškumą – pataikė keturis baudų metimus ir garantavo pergalę uteniškiams.


[embed]https://www.youtube.com/watch?v=qQ3Hjr_NWeo[/embed]

ARENA. „Juventus” arena oficialiai talpina 1707 žiūrovus. Per mačą su sostinės klubu Utenos arenoje laisvos vietos beveik nebuvo. Stebėti dvikovos susirinko 1687 audringi sirgaliai. Jie ne tik garsiai palaikė savo komandą, bet į viršų kėlė ir Vasario 16-tosios Nepriklausomybės akto signatarų nuotraukas, mat jos buvo išdėliotos ant arenos kėdžių, minint 99-ąsias pirmosios Nepriklausomybės metines.
[caption id="attachment_97543" align="alignnone" width="454"] Rungtynių komentatorius R. Kazlauskas[/caption]

 

PASIRODYMAI. Krepšinio gerbėjai per du mačus išvydo net kelis galingus individualius pasirodymus. Jau pirmąją ketvirtfinalio dieną trys žaidėjai pelnė po 25 taškus. Tuo pasižymėjo Tomas Delininkaitis Prienų–Birštono „Vytauto” gretose, jo varžovas Steponas Babrauskas iš „Pasvalio žvaigždžių” ir Drew Gordonas iš Vilniaus „Lietuvos ryto”. Krepšininkams pritrūko labai nedaug, kad jau pačiame pirmame mače būtų pagerintas praėjusių metų turnyro rezultatyvumo rekordas, kuris priklauso 26 taškus surinkusiam Laimonui Kisieliui.


REKORDAS. Žvėriškai aikštelėje grumęsis Drew Gordonas užfiksavo ir naują „KIDY Tour – Karaliaus Mindaugo taurės” rekordą. Amerikietis sugriebė net 15 kamuolių. Ankstesnis rekordas priklausė Pauliui Jankūnui, kuris pernai atkovojo 11 kamuolių. Pagirtinai kovojęs „Lietuvos ryto” amerikietis išvis surinko net 42 naudingumo balus.BE POILSIO. „Vytauto” ir „Pieno žvaigždžių” ekipos ketvirtfinalyje į aikštelę metė po 8 žaidėjus. Abejose komandose buvo po 3 krepšininkus, kurie rungtyniavo po 36 ar daugiau minučių. „Vytauto” gretose poilsio beveik neturėjo Tomas Delininkaitis, Saulius Kulvietis ir Vytenis Lipkevičius, o „Pieno žvaigždėse” daugiausiai laiko aikštelėje praleido Derrickas Low, Steponas Babrauskas ir Evaldas Žabas.


INTRIGA. Prienų–Birštono „Vytautas” antrus metus iš eilės patenka į „KIDY Tour – Karaliaus Mindaugo taurės” pusfinalį. Tiesa, pernai finaliniame ketverte prieniškiai užstrigo ir pralaimėję abi dvikovas liko ketvirti. Tačiau kaip laimėti taurę, tiesa, kiek kitokią, „Vytautas” žino. Lietuvos krepšinio federacijos taurę prieniškiai iškovojo 2013 m., o 2014 m. savo pasiekimą pakartojo pusfinalyje įveikė „Žalgirį”, o finale – „Lietuvos rytą”. Vilniečių turnyre jau nebeliko, o „Žalgiris” arba „Neptūnas” V. Šeškaus auklėtinių lauks pusfinalyje. Ar gali Prienai pakartoti sėkmę? „Gal reikia pakartoti”, – po vakarykščių šypsodamasis kalbėjo V. Šeškus.


[embed]https://www.youtube.com/watch?v=rV8abOQ2XwY[/embed]

Rėmėjai

Titulinis rėmėjas

Generalinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Partneriai

Techninis partneris
Transliacijų partneris
Techninis partneris
Medicinos tyrimų partneris
Transliacijų partneris
Techninis partneris
Techninis partneris
Transliacijų partneris