Skirtingas rungtynių puses sužaidęs „Rytas“ sutriuškino „Pieno žvaigždes“

2020-09-26

Pirmoje rungtynių pusėje puolimo mašiną įspūdingai užkūręs Vilniaus „Rytas“ (3-0) po pertraukos atsipalaidavo, bet pergalės iš savo rankų nepaleido.

58 proc, taiklumu (18/31) tritaškius metę Donaldo Kairio auklėtiniai savo žiūrovų akivaizdoje 106:82 (36:19, 29:22, 15:22, 26:19) nepaliko vilčių Pasvalio „Pieno žvaigždėms“ (1-2).

Sostinės ekipą į pergalę vedė Kristjano Kitsingo (5/6 trit.), Andrew Goudelocko (4/5 trit.) ir Luko Ulecko (4/6 trit.) trio – snaiperiai pelnė po 18 taškų.

Arnas Butkevičius (3/4 trit.) pridėjo 16 taškų. Pralaimėtojams 18 taškų (4/7 trit.) surinko Andreja Milutinovičius.

Įspūdingą taiklumą demonstravusi Vilniaus ekipa jau pirmosiomis minutėmis atitrūko 16:5, o dar net neįpusėjus antrajam kėliniui jau triuškino varžovus dvigubai 52:26.

Pirmoje mačo pusėje siautęję šeimininkai iš toli atakavo net 77 proc. taiklumu (10/13), todėl ilsėtis komandos išėjo „Rytui“ užtikrintai pirmaujant 65:41.

Svečiai iš Pasvalio rankų nenuleido ir po pertraukos sugebėjo sugrąžinti intrigą. Gedimino Petrausko auklėtiniai pristabdė vilniečių puolimą bei priartėjo 61:76.

Lemiamame ketvirtyje „Pieno žvaigždės“ prisivijo dar labiau (75:86), tačiau tai buvo viskas, ką šiai komandai pavyko padaryti. Paskutinėmis minutėmis atsilaikęs „Rytas“ šventė pergalę.

„Mes esame snaiperių komanda, pasirodo. Jei proga sukurta teisingai, mums visi metimai geri – tritaškiai taip pat. Žaidėjai turi žalią šviesą mesti tiek, kiek nori. Su kai kuriomis sąlygomis“, – po mačo teigė D. Kairys.

„Nepavyko rungtynių pradžia, ypač gynyboje. „Ryto“ puolimą matote visi, jie laiko labai aukštą tempą. Varžovai turi atstovėti, visi žaidėjai turi įdėti energijos, ypač gynyboje. Šiandien to nebuvo“, – apgailestavo G. Petrauskas.

„Rytas“: Kristjanas Kitsingas, Andrew Goudelockas ir Lukas Uleckas po 18, Arnas Butkevičius 16, Martynas Echodas 13 (10 atk. kam.), Demetriusas Jacksonas 8 (9 rez. perd.).

„Pieno žvaigždės“: Andreja Milutinovičius 18, Paulius Petrilevičius 14, Danielis Amigo ir Arvydas Šikšnius po 10.