Šiauliuose siautėjusi Alytaus „Dzūkija“ įsirašė pirmąją sezono pergalę

2020-09-27

Puolime problemų neturėjusi ir visos dvikovos metu dominavusi Alytaus „Dzūkijos“ (1-2) komanda išvykoje sutriuškino „Šiaulių“ (0-3) krepšininkus ir „Betsafe-LKL“ čempionate iškovojo pirmąją pergalę.

Rungtynių nugalėtojų klausimą dar iki lemiamo kėlinio atsakiusi „Dzūkija“ varžovus iš Šiaulių įveikė 102:71 (32:24, 21:17, 22:11, 27:19).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje šiauliečių gretose debiutavo buvusio žalgiriečio Zacho LeDay‘aus brolis Sethas LeDay‘us. Vos žengęs į aikštelę amerikietis pasižymėjo ir pirmaisiais savo taškais „Betsafe-LKL“ čempionate, tačiau tai tebuvo viskas, kas galėjo pradžiuginti „Šiaulių“ sirgalius lemiamo ketvirčio metu – likus 5 minutėms iki rungtynių pabaigos komandas šiauliečiai buvo triuškinami jau 36 taškais (54:90).

Didžiosios šeimininkų problemos prasidėjo dar trečiajame kėlinyje. Kristupas Žemaitis dviem taškais iš po krepšio suteikė „Dzūkijai“ rekordinį 20 taškų pranašumą (47:67). Šiauliečių treneris Antanas Sireika paprašė minutės pertraukėlės, tačiau bėdos tęsėsi toliau – Tadas Rinkūnas smeigė trečią savo tritaškį, Matas Jucikas pelnė dvitaškį su pražanga, lengvus du taškus pridėjo Artūras Jomantas ir dzūkai nutolo 26 taškų skirtumu (49:75).

Į pergalę alytiškius vedė tiek po savo, tiek po varžovų krepšiu dominavęs M. Jucikas. Centras pelnė 25 taškus, atkovojo 7 kamuolius ir pridėjo 2 rezultatyvius perdavimus. Tai geriausios M. Juciko karjeros rungtynės žaidžiant Lietuvoje.

Paulius Danisevičius pridėjo 16, K. Žemaitis 14 taškų. Dzūkų veteranas A. Jomantas pelnė 12 taškų, atkovojo 6 kamuolius ir 8 kartus atliko sėkmingą perdavimą komandos draugams.

Šiauliečių gretose išsiskyrė legionieriai Elvaras Maras Fridriksonas ir Ryanas Andersonas, atitinkamai pelnę po 15 ir 14 taškų.

„Šiauliai“: Elvaras Fridrikssonas 15 (4 atk. kam., 7 rez. perd.), Ryanas Andersonas 15 (8 atk. kam.).

„Dzūkija“: Matas Jucikas 25 (7 atk. kam., 2 rez. perd.) Paulius  Danisevičius 16, Karolis Žemaitis 14 (7 rez. perd.), Artūras Jomantas 12 (8 rez. perd., 6 atk. kam.), Tadas Rinkūnas 11, Simas Jasaitis 10 (9 atk. kam.).

Artimiausias rungtynes Alytaus klubas žais namuose prieš Vilniaus „Rytą“, o „Šiauliai“ išvykoje mes iššūkį Prienų „CBet“ krepšininkams.