Paskutinės minutės drama: „Lietkabelis“ namuose pranoko „Neptūną“

2020-10-03

Panevėžio „Lietkabelis“ (2-2) atlaikė tikrą nervų karą ir namuose po atkaklios dvikovos įveikė Klaipėdos „Neptūno“ (2-1) komandą.

Dvikova Panevėžyje baigėsi šeimininkų pergale 87:82 (15:22, 29:23, 22:21, 21:16).

Rungtynės vyko taškas į tašką, o nugalėtojo klausimas sprendėsi paskutinę dvikovos minutę. Panevėžio klubas atsilikinėjo 81:82, tačiau Vytenio Lipkevičiaus tritaškis, Pauliaus Valinsko sudėtingas dvitaškis ir gera gynyba lėmė šeimininkų spurtą 6:0, o „Neptūno“ komandai laiko išsigelbėti nebeliko.

Pergalę likus 15 sekundžių dviem taikliais baudų metimais įtvirtino „Lietkabelio“ gynėjas Margiris Normantas (87:82).

Įspūdingas rungtynes sužaidė „Lietkabelio“ centras iš Kroatijos Marinas Maričius, pelnęs 21 tašką ir atkovojęs 6 kamuolius. Tai geriausias jo šio „Betsafe-LKL“ sezono pasirodymas.

Svariai prie panevėžiečių pergalės prisidėjo įžaidėjas Kyle'as Vinelasas, pelnęs 13 taškų ir pataikęs du svarbius tritaškius rungtynių pabaigoje. Tiesa, amerikiečio naudingumas šiose rungtynėse siekė 4 balus, nes pirmoje rungtynių pusėje legionierius dažniau klydo, nei kūrė taškus komandos draugams.

Klaipėdos komandoje ryškiausiai išsiskyrė dvikovos pradžioje dominavęs ir 12 taškų pelnęs Džiugas Slavinskas, po 10 pridėjo Norbertas Giga ir Tadas Pažėra.

„Neptūnas“ taikliau metė dvitaškius (68 proc. prieš 51 proc.), tačiau dažniau klydo – 17:10.

Klaipėdos klubo pralaimėjimą apkartino vieno lyderių Žygimanto Janavičiaus trauma. Įžaidėjas pirmąjame kėlinyje paliko aikštelę ir į ją nebegrįžo. Per aikštelėje pralesitą laiką Ž. Janavičius pelne šešis taškus.

„Lietkabelis“: Marinas Maričius 21 (9/15 dvit., 23 naud. bal.), Kyle‘as Vinalesas 13 (2/8 trit.), Vytenis Lipkevičius (9 atk. kam.), Troy Barniesas (4/4 dvit.) po 11, Paulius Valinskas ir Gabrielius Maldūnas po 10.

„Neptūnas“: Džiugas Slavinskas 12 (5/5 dvit.), Norbertas Giga (5/9 dvit.) ir Tadas Pažėra (6/7 baudos) po 10.