„Juventus“ taškų lenktynėse įrodė pranašumą prieš „Dzūkiją“

2020-10-11

Abu broliai Jucikai surengė solidžius pasirodymus, o pergale šį kartą galėjo džiaugtis Julius. 24 taškų pranašumą iššvaisčiusi Utenos ‚Juventus“ (3-1) ekipa namuose 106:98 (24:20, 33:26, 23:23, 26:29) nugalėjo Alytaus „Dzūkiją“ (1-4).

Greitu ir akiai patraukliu krepšiniu pažymėtose rungtynėse „Juventus“ pirmavo net 49:25 po to, kai antrajame kėlinyje laimėjo įspūdingą atkarpą 23:2.

Alytiškiai nepasidavė ir po pertraukos sugrąžino intrigą. Ketvirtajame kėlinyje svečiai pakilo į lemiamą šturmą ir likus žaisti 6 minutes pasivijo 79:84.

Vis dėlto lemiamu metu sėkmė vėl lydėjo Utenos klubą. J. Jucikas likus žaisti 3 minutes pelnė 5 taškus iš eilės ir atstatė dviženklę persvarą  (96:85), o „Dzūkija“ per likusį laiką jau neatsitiesė.

Nors „Juventus“ pranašumas buvo apčiuopiamas, Nikola Vasilevo auklėtiniai nenuleido rankų, todėl mačo pabaiga užsitęsė. Paskutines dvi minutes komandos keitėsi pražangomis ir baudų metimais, tačiau situacijos tai nepakeitė.

Alytiškiai baudų metimus realizavo vos 62 proc. taiklumu (21/34), tačiau solidžiai atakavo iš trijų taškų zonos (9/16 – 56 proc. taikl.). „Juventus“ tritaškius metė dar geriau: 12/20 (60 proc. taikl.).

Rezultatyviausias sezono rungtynes žaidusią Žydrūno Urbono kariauną į priekį vedė J. Jucikas, kuris pelnė 22 taškus ir atkovojo 9 kamuolius. 20 taškų pridėjo 4 tritaškius iš 5 pataikęs Martynas Gecevičius.

Matas Jucikas pralaimėtojams surinko 13 taškų, 4 atkovotus kamuolius ir 2 rezultatyvius perdavimus. Rezultatyviausiai „Dzūkijos“ gretose žaidė 23 taškus įmetęs Artūras Jomantas.

„Nenorime mes būti karaliais, norime būti vargšais. Pirmaujame 25 taškais ir prasideda... Grynai psichologiniai dalykai. Pirmaudami nusiraminome ir galvojome, kad esame karaliai. Karalius esi tada, kai pabaigi rungtynes“, – po rungtynių kalbėjo Ž. Urbonas.

„Trūko koncentracijos. Puolime žaidėme gerai, bet gynyboje padarėme daug klaidų. Praleisdami 106 taškus laimėti prieš tokias komandas negalime. Utenos klubas pranašumą susikrovė dėl mūsų klaidų“, – apgailestavo N. Vasilevas.

„Juventus“: Julius Jucikas 22 (9 atk. kam.), Martynas Gecevičius 20, Ignas Vaitkus ir Žygimantas Skučas po 12, Mindaugas Kupšas, Bryantas Crawfordas (7 rez. perd.) ir Marius Runkauskas po 10.

„Dzūkija“: Artūras Jomantas 23, Kristupas Žemaitis (9 rez. perd.) ir Simas Jasaitis (7 atk. kam.) po 15, Tadas Rinkūnas 14, Matas Jucikas 13.