„Rytas“ toliau nenugalimas – uostamiestyje iškovojo didžiausią sezono pergalę

2020-10-17

Vilniaus „Rytas“ (6/0) toliau neranda lygių „Betsafe-LKL“ pirmenybėse. Sostinės ekipa išvykoje 98:60 (26:15, 23:20, 24:12, 25:13) sutriuškino Klaipėdos „Neptūną“ (2/4).

Turnyrinėje lentelėje vilniečiai išlieka vienvaldžiais lyderiais, o uostamiesčio klubas rikiuojasi septintas.

Vilniečiai užfiksavo didžiausią šio „Betsafe-LKL“ sezono pergalę. Prieš tai rekordas priklausė Kauno „Žalgiriui“, kuris 33 taškų pranašumu įveikė Alytaus „Dzūkiją“ ir „Šiaulius“.

Pirmaisiais smuikais „Ryto“ komandoje griežė klaipėdiečiai Mindaugas Girdžiūnas ir Arnas Butkevičius. Jie pelnė atitinkamai 16 ir 13 taškų.

Vilniečiams pergalę atnešė nuostabus tritaškių pataikymas (15/26, 57 proc.).

„Rytas“ atliko 29 rezultatyvius perdavimus, o pasižymėti spėjo visi komandos nariai.

„Neptūno“ gretose naudingiausias buvo Tadas Pažėra – 14 taškų ir 17 naudingumo balų.

Svečiai iš sostinės greitai leido „Neptūnui“ pajusti, ką reiškia kovoti prieš dar nenugalėtus. Beveik po 100 taškų per 5 rungtynes metęs „Rytas“ pirmajame kėlinyje demonstravo eilinį uraganinio puolimo pavyzdį (26:15).

18 tritaškių vien per pirmuosius du kėlinius išmetę klaipėdiečiai nesuderino taikiklio, o „Rytas“ rado vis naujų puolimo lyderių (49:35).

Po pertraukos 13:3 spurtavę vilniečiai siuntė į nokdauną šeimininkus (62:38). „Neptūnas“ ir toliau sunkiai tvarkėsi su buvusiais klubo žaidėjais A. Butkevičiumi ir M. Girdžiūnu, o Vilniaus ekipos pranašumas nekėlė klausimų (73:47).

Formalumus ketvirtajame kėlinyje sutvarkę vilniečiai šventė pergalę.

„Dar vienos skaudžios rungtynės. Pralaimėta stipriai komandai dideliu rezultatu. Reikia atsiprašyti žiūrovų. Trūksta mums susižaidimo ir ypač iškritus pagrindiniam įžaidėjui sunkiai organizuojame atakas“, – apmaudą liejo klaipėdiečių strategas Tomas Gaidamavičius.

„Esu patenkintas savo komandos žaidimu. Pavyko pasidalinti minutėmis, pažaidė visi ir davė gerą indėlį. Taip pat, pavyko kai kurie sumanymai gynyboje, neleidome varžovui įmesti daug taškų. To pasekoje ir laimėjome rungtynes“, – džiaugėsi „Ryto“ vyr. treneris Donaldas Kairys.

„Neptūnas“: T. Pažėra 14 (4 atk. kam., 4 rez. perd.), Evaldas Šaulys, Matas Jogėla ir Aidas Einikis po 6 taškus.

„Rytas“: M. Girdžiūnas 16 (5 rez. perd., 19 naud. bal.), A. Butkevičius, Andrew Goudelockas (3/4 trit.), Chrisas McColloughas (5/7 met.) po 13 taškų.