Kaune – solidus M. Blaževičiaus debiutas ir užtikrinta „Žalgirio“ pergalė

2020-10-18

Eurolygoje dominuojantis Kauno „Žalgiris“ (4/1) sugrįžo į pergalių kelią „Betsafe-LKL“ pirmenybėse.

Visas rungtynes stabiliai pranašumą didinę kauniečiai namuose 84:63 (19:17, 21:14, 24:17, 20:15) nugalėjo Utenos „Juventus“ (4/2).

„Žalgiris“ nubloškė uteniškius į 3-4 pozicijas „Betsafe-LKL“ turnyrinėje lentelėje bei pats užkopė į 2 vietą. Grandų mūšis dėl pirmosios vietos vyks jau kitą sekmadienį svečiuose prieš Vilniaus „Rytą“.

Solidžias rungtynes sužaidė kauniečių „centras“ Martinas Gebenas. Aukštaūgis pelnė 13 taškų, atkovojo 5 kamuolius ir surinko 17 naudingumo balų.

„Juventus“ gretose naudingiausias buvo Bryantas Crawfordas. Amerikietis pelnė 18 taškų ir surinko 19 naudingumo balų.

Audringai „Žalgirio“ arena sutiko Kauno ekipos gretose debiutavusį Mareką Blaževičių. 19-metis per 17 minučių pelnė 13 taškų, atkovojo 5 kamuolius ir surinko 13 naudingumo balų.

Solidžiai atrodė visas kauniečių atsarginių žaidėjų suolelis pelnęs 47 taškus.

Žalgiriečiai visas 40 minučių neleido varžovams išsiveržti į priekį.

Eurolygos siautulį bent dvejoms minutėms „Žalgiris“ perkėlė į „Betsafe–LKL“. 9:0 spurtavę kauniečiai kesinosi pabėgti, bet uteniškiai išlygino žaidimą (19:17).

Antrajame kėlinyje į aikštę žengęs M. Blaževičius padėjo kauniečiams atitrūkti. Varžovų puolimą supančiojęs „Žalgiris“ po dviejų kėlinių turėjo 9 taškų pranašumą (40:31).

Po pertraukos įvykiai aikštėje vis labiau krypo šeimininkų naudai. Dviženklį pranašumą įgijęs „Žalgiris“ smaugė „Juventus“ gynėjus nuo galinės linijos ir naudojosi didesniu jėgų bagažu (60:44).

Ketvirtajame kėlinyje žalgiriečiai apsukų nemažino ir tik padidino pranašumą.

„Esame labai patenkinti, kad laimėjome rungtynes gynyba. Manau, kad žaidėjai išėjo labai susitelkę rungtynių pradžioje ir po pertraukos. Žaisdami užtikrintai užbaigėme rungtynes“, – auklėtinius gyrė žalgiriečių strategas Martinas Schilleris.

„Nėra ką kalbėti, nebuvome verti kabintis į pergalę. Prastas žaidimas buvo. Negaliu pykti, porą kėlinukų judėjome, kažką darėme, bet nebuvo šiandien susiklausymo. Blogai, kad jaučiamės jau kažką nuveikę. Nesame kažko nuveikę, esame ta pati komanda, su mažu biudžetėliu“, – į vatą nevyniojo „Juventus“ vyr. treneris Žydrūnas Urbonas.

„Žalgiris“: Thomas Walkupas, M. Blaževičius (6/9 met., 5 atk. kam.) ir M. Gebenas (5/5 met., 5 atk. kam., 17 naud. bal.) po 13, Marius Grigonis 11 taškų.

„Juventus“: B. Crawfordas 18 (7/11 met.), Mindaugas Kupšas 14 taškų.