E. Želionis – apie grįžimą į LKL bei žaidimą egzotinėse šalyse
Foto: LKL/BNS

E. Želionis – apie grįžimą į LKL bei žaidimą egzotinėse šalyse

Autorius: bcpienozvaigzdes.lt
2020-11-26

Pasvalio „Pieno žvaigždės“ lapkričio pradžioje sudrebino Betsafe-LKL, kuomet pranešė, jog į komandą vietoje Zigmaro Raimo atvyksta Edgaras Želionis.

31-erių krepšininkas yra laikomas vienu geriausių tokio stiliaus sunkiųjų krašto puolėjų Lietuvoje ir atstovavo savo šalies rinktinei atrankoje į 2019-ųjų pasaulio čempionatą.

Pats krepšininkas atskleidė, jog norėjo grįžti rungtyniauti į Lietuvą ir „Pieno žvaigždžių“ pasiūlymas atsirado laiku ir vietoje.

„Ilgai nežaidžiau dėl koronaviruso, beveik 8 mėnesius, o žaidimas Lietuvoje buvo geriausias šansas vėl grįžti į krepšinį, – tinklalapiui „bcpienozvaigzdes.lt“ sakė E. Želionis. –  O dėl žaidimo Pasvalyje, tai tik jie ir pateikė pasiūlymą (juokiasi).“

Nors puolėjas pats užsiminė, jog ilgą laiką praleido be krepšinio, tačiau laiko veltui neleido ir į Pasvalį atvyko gerai pasiruošęs.

207 cm ūgio E. Želionis iki grįžimo į Lietuvą laiką leido Ukrainoje, kur treniravosi su pirmuoju savo profesionaliu klubu karjeroje Južno „Chimik“.

„Treniravausi Južne su vietos „Chimik“ komanda, o kai buvau Pranzūcijoje dirbome, kiek galėjome, ir kol mūsų neišleido namo“, – apie savo treniruotes per pandemiją pasakojo lietuvis.

Tiesa, E. Želionis vasarą turėjo ne vieną pasiūlymą iš užsienio klubų ir galėjo tęsti legionieriaus karjerą, tačiau tuomet nusprendė palaukti.

„Vasaros pabaigoje buvo pasiūlymų, bet tuomet nusprendžiau palaukti ir „Pieno žvaigždėms“ tai išėjo į naudą“, – paklaustas, ar turėjo variantų karjerą pratęsti užsienyje, atsakė E. Želionis.

Į Pasvalio ekipą Želionis atvyko tuomet, kai ji išgyveno pakilimą ir iškovojo iki šiol didžiausią sezono pergalę – iškart po pergalės prieš Vilniaus „Rytą“.

Pats aukštaūgis su „Pieno žvaigždėmis“ sportuoja dar tik kiek daugiau nei dvi savaites, tačiau jau susidarė pirmą įspūdį.

„Komanda palieka gerą įspūdį, nuostabų. Komandos branduolį sudaro lietuviai, lietuviškas krepšinis, po truputį įsivažiuosime ir kuo toliau, tuo bus geriau“, – užtikrintai kalbėjo puoėjas.

Pasvaliečiai rinktinių pertrauką pasitinka su 5 pergalėmis ir 5 pralaimėjimais, o tai jiems leidžia žengti penktoje vietoje ir kesintis į Betsafe-LKL ketvertuką, kur dar niekada „Pieno žvaigždžių“ nematėme.

Vis dėlto E. Želionis konkrečių tikslų tiek sau, tiek komandai sezone nekelia.

„Tikslas yra būti kuo aukščiau ir pasirodyti gerai, kaip komandai. Asmeniškai taip pat – padėti komandai siekti pergalių“, – apie sezono tikslus kalbėjo E. Želionis.

Lietuvoje paskutinį kartą kaunietis rungtyniavo 2017-2018 metų sezone, kuomet gynė Klaipėdos „Neptūno“ garbę ir buvo vienas iš jų lyderių.

Dvejus metus gimtinėje nerungtyniavęs krepšininkas susimąstė, paklaustas apie ryškiausius Betsafe-LKL pasikeitimus, tačiau turėjo konkretų atsakymą.

„Kol kas aš čia tik dvi savaites, bet įspūdį palieka gerą Lietuvos krepšinio lyga: yra daugiau reklamų, dažniau rodo per televiziją. Aišku, gaila, kad dėl koronaviruso negali stebėti tribūnose žmonės, keista, nes visada pripratęs Lietuvoje, jog daug žiūrovų, pilnos arenos, šurmulys“, – teigė kaunietis.

Po „Neptūno“ krepšininko karjera pakrypo į Turkiją, o praėjusį sezoną krepšininkas žaidė ne tik minėtoje Prancūzijoje, bet ir egzotinėse krepšinio šalyse – Egipte ir Saudo Arabijoje.

Aleksandrijos ir Mekos klubams atstovavęs lietuvis tikina, jog tarp Egipto ir Saudo Arabijos krepšinio lygų – lygių skirtumas didelis.

„Egipte tikėjausi blogiau, bet paliko įspūdį ir krepšinis tikrai nėra žaidžiamas blogas. Saudo Arabija, nesinori nieko blogo sakyti, bet lygis – žemas“, – tikino E. Želionis.

Per dvyliką metų trunkančią profesionalo karjerą praėjęs sezonas aukštaūgiui nebuvo įprastas – E. Želionis rungtyniavo net trijuose klubuose. Anksčiau lietuvis visą savo karjerą sezoną baigdavo ten, kur ir pradėdavo.

„Buvo keista, bet ir nauja patirtis. Egzotinėse šalyse pabuvau, pamačiau, koks yra žaidžiamas krepšinis, kokia kultūra ir taip toliau“, – baigė puolėjas.

Rėmėjai

Titulinis rėmėjas

Generalinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Partneriai

Transliacijų partneris
Transliacijų partneris
Techninis partneris
Transliacijų partneris
Techninis partneris
Techninis partneris
Medicinos tyrimų partneris