Lapkričio mėnesio MVP tapęs E. M. Fridrikssonas: „Jaučiu, kad mūsų žaidimas gerėja“
Foto: LKL/BNS

Lapkričio mėnesio MVP tapęs E. M. Fridrikssonas: „Jaučiu, kad mūsų žaidimas gerėja“

Autorius: LKL.lt
2020-11-30

„Betsafe-LKL“ čempionate praūžė jau trečiasis sezono mėnuo – lapkritis, todėl atėjo laikas apdovanoti naudingiausią šio mėnesio pirmenybių žaidėją.

Lapkričio mėnesio laurus susižėrė „Šiaulių“ ekipos gynėjas iš Islandijos, Elvaras Maras Fridrikssonas. Akivaizdus Antano Sireikos vadovaujamos komandos lyderis šį mėnesį svariai prisidėjo prie to, kad „Šiauliai“ iškovotu pirmąsias dvejas pergales šiame sezone.

„Šiaulių“ pergalių prieš Klaipėdos „Neptūną“ ir Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ fone E. M. Fridkrissonas išsiskyrė ne tik rezultatyvumu, bet ir rezultatyviais perdavimais – pagal šiuos du statistinius rodiklius islandas lygių neturėjo ne tik savo komandoje, bet ir bendrai visame čempionate.

Per ketverias lapkričio mėnesį sužaistas rungtynes E. M. Fridrikssonas rinko vidutiniškai po  18,5 taško, atliko po 9,5 rezultatyvaus perdavimo, taip fiksuodamas 27 naudingumo balų vidurkį.

24-erių 183 cm ūgio krepšininkas džiaugėsi sulaukęs tokio įvertinimo ir pripažino, kad tai turbūt solidžiausias įvertinimas jo karjeroje. Tiesa, kalbėdamas apie MVP titulą islandas atsigręžė į savo komandos draugus ir patikino, kad „Šiauliai“ pagaliau atrado sėkmingą žaidimo ritmą, o tokių skaudžių pralaimėjimų, kaip buvo sezono pradžioje, jo komanda sau daugiau nebeleis.

„Labai norėjau laimėti. Rugsėjis ir spalis mums buvo labai sunkūs, prieš šį mėnesį žinojome, kad turime pradėti žaisti geriau. Panašu, kad mums pavyko. Individualūs pasiekimai yra viena, bet tikrai jaučiu, kad mes, kaip komanda, vis labiau tikime vienas kitu – šie mano rodikliai yra kartu ir komandos draugų nuopelnas, jie tiki tuo, ką darau“, – šypsodamasis LKL.lt sakė E. M. Fridrikssonas.

Apie tapimą lapkričio mėnesio MVP krepšininkas išgirdo iškart po to, kai „Šiauliai“ surengė pirmą rytinę treniruotę po rinktinių pertraukos. Jis pats atstovauja Islandijos rinktinei, kuriai šis FIBA „langas“ buvo sėkmingas – pasiektos dvi pergalės.

Vos grįžęs į Šiaulius islandas prisijungė prie komandos treniruočių ir tęsė pasiruošimą artėjančiam atsakomajam Karaliaus Mindaugo Taurės (KMT) mačui prieš „Neptūno“ dublerių ekipą.

Be treniruočių ir rungtynių E. M. Fridrikssonas pastaruoju metu, įsigaliojus visuotiniam karantinui, daug kitokių veiklų Šiauliuose neturi – jis jau įprato gyventi tokiu rėžimu ir dabar tikina, kad karantinas tik padeda suprasti, ko iš savęs iš tiesų turi reikalauti profesionalus krepšininkas.

„Tokiu laikotarpiu visą savo laiką gali skirti tik krepšiniui. Dabar lengviau išlaikyti tinkamą koncentraciją, išlaikyti gerą ritmą. Gyvenu maždaug taip: namai – treniruotė – prekybos centras – namai. Gyvenimas dabar ne toks intensyvus, turi daugiau laiko apgalvoti dalykus, pasiruošti treniruotėms ir rungtynėms tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Kitaip sakant, dabar žymiai lengviau rasti tinkamą krepšininko gyvenimo ritmą“, – sakė krepšininkas.

LKL mėnesio MVP titulas nėra pirmasis toks trofėjus E. M. Fridrikksono lentynoje. Vis dėlto, kiek ilgiau pagalvojęs apie praeities titulus, islandas patikino, kad tai turbūt yra didžiausias jo asmeninis karjeros įvertinimas.

„Esu laimėjęs MVP titulų ir anksčiau, tiek Islandijoje, tiek Švedijoje. Bet tai tikrai yra aukščiausias lygis, kokiame esu žaidęs. Todėl šis MVP titulas bus kitoks, turbūt svarbiausias karjeroje. Tiesa, privalau paminėti komandą. Nežinau ar rasiu tinkamų žodžių, bet man ypatingai svarbu ir džiugu, kad pagaliau pradedame geriau žaisti. Pagaliau esame vienas kumštis“, – sakė krepšininkas.

Tęsdamas apie gerėjantį Šiaulių ekipos žaidimą ir dvi pasiektas pergales iš eilės, E. M. Fridrikssonas tarsi pažadėjo, kad tiek komandos sirgaliai, tiek patys žaidėjai, tuos du sunkius pirmuosius mėnesius netrukus galės pamiršti.

„Tikrai jaučiu, kad mūsų žaidimas gerėja. Tai ne tik rungtynių, bet ir treniruočių vaizdas. Mes kiekvienas jaučiame, kad esame geresni, nei prieš kurį laiką. Tikiu, kad pradėsime iškovoti pergales. Be jokių abejonių reikalai klostosi vis geryn, garantuoju už visus“, – šyptelėjo islandas.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Betsafe LKL (@betsafelkl)

Rėmėjai

Titulinis rėmėjas

Generalinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Partneriai

Transliacijų partneris
Transliacijų partneris
Transliacijų partneris
Techninis partneris
Techninis partneris
Techninis partneris
Medicinos tyrimų partneris
Techninis partneris