Kėdainiuose – S. Jasaičio benefisas ir sunki „Dzūkijos“ pergalė
LKL / BNS nuotr.

2021-01-14

„Betsafe-LKL“ čempionate ketvirtadienio vakarą Kėdainiuose susitiko vietos „Nevėžis-Optibet“ (5/9) ir Alytaus „Dzūkija“ (4/8).

Po atkaklios kovos šiame mače triumfavo svečiai. Nikola Vasilevo auklėtiniai 82:78 (23:24, 17:18, 22:14, 22:20) palaužė šeimininkų ekipą ir įsirašė sau 4-ąją pergalę.

Pirmuosius tris kėlinius komandos žaidė neleisdamos viena kitai atitrūkti, tačiau tuomet taškais prapliupo Simas Jasaitis ir „Dzūkija“ atsiplėšė nuo varžovų. Nors ketvirtajame kėlinyje šeimininkams pavyko išlyginti rezultatą, rungtynių pabaigą šaltakraujiškiau sužaidė dzūkai.

38-erių S. Jasaitis iš viso pelnė 29 taškus, atkovojo 7 kamuolius ir surinko 32 naudingumo balus.

Kėdainių ekipos gretose ant parketo jau pasirodė ir jaunasis klubo talentas Arielis Hukporti, ir neseniai komandą papildęs E.J. Montgomery, o rezultatyviausiai žaidė Sedrickas Barefieldas, surinkęs 26 taškus. Kėdainių klubo vairininkas Davidas Gale‘as mače naudojo plačią rotaciją – dar pirmajame kėlinyje aikštėje pasirodė net 11 kėdainiečių žaidėjų.

Susitikimo pradžia kiek sėkmingiau susiklostė S. Barefieldo vedamai šeimininkų ekipai, kuri po penkių minučių pirmavo 15:11. Tuomet prabilo dzūkų toliašaudė artilerija, tačiau pasibaigus kėliniui priekyje vienu tašku vis tiek buvo „Nevėžis-Optibet“ (24:23).

Prasidėjus antrajam ketvirčiui, komandos ir toliau rungtyniavo taškas į tašką, todėl pirmaujanti ekipa nuolat keitėsi. Iki pirmosios rungtynių dalies pabaigos likus kelioms minutėms, pertraukėlės paprašė N. Vasilevas. Po pasitarimo 4 taškus iš eilės surinko Paolo Marinelli, visgi po tritaškį smeigė Panagiotis Kalaitzakis ir S. Barefieldas ir ilsėtis šeimininkai išėjo nežymiai pirmaudami 42:40.

Po pertraukos Kėdainiuose ir toliau virė nuožmi kova – nei viena komanda neįgijo didesnio pranašumo, o koją dažnai kišdavo ir neišprovokuotos klaidos. Kiek vėliau tris tolimus metimus bei du dvitaškius realizavo Simas Jasaitis ir rekordinę 9 taškų persvarą susikrovė alytiškiai (62:53).

Lemiamas mačo kėlinys prasidėjo dzūkams padidinus pranašumą iki dviženklio (66:56). Tada Julius Kazakauskas inicijavo savo komandos spurtą 12:2, po kurio rezultatas tapo lygus – 68:68. Po to sėkmingesnę atkarpą vėl sužaidė svečiai – 77:68. Galiausiai jie išlaikė turėtą pranašumą ir triumfavo 82:78.

„Nevėžis-Optibet“: S. Barefieldas 26 (5/6 dvit., 5/10 trit., 23 naud. bal.), P. Kalaitzakis 20 (4/7 trit., 19 naud. bal.), J. Kazakauskas 14 (9 atk. kam., 19 naud. bal.).

„Dzūkija“: S. Jasaitis 29 (6/11 trit., 7 atk. kam, 32 naud. bal.) T. Rinkūnas 14, P. Marinelli 11, K. Žemaitis 9, A. Jomantas 8 (5 atk. kam., 5 rez. perd.).