Šeštadienio vakarą paaiškėjo pirmoji Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) finalo ketverto dalyvė. Ja tapo Žydrūno Urbono vadovaujama Utenos „Juventus“ komanda.

„Juventus“ prieš Vilniaus Rytą“ laimėjo abi ketvirtfinalio etapo dvikovas. Atsakomąjį mačą Vilniuje uteniškiai laimėjo 105:78 (26:23, 28:13, 23:28, 28:14).

Pirmoji dvikova Utenoje baigėsi „Juventus“ pergale 89:87, todėl į finalo ketvertą Utenos ekipa žengia bendra 29 taškų persvara ir rezultatu 194:165.

Tai pirmas kartas nuo 2017 metų, kai Utenos ekipa perkopia Citadele KMT ketvirtfinalio barjerą. Po pergalės Vilniuje uteniškių vyr. treneris Žydrūnas Urbonas atsiprašė mamos, dėkojo organizacijai ir dėstė pergalės priežastis.

„Šitą pergalę noriu skirti savo mamai. Esame susipykę, tai noriu atsiprašyti. Tokie reikalai (...) Štabas – fantastika. Čia gali tik padėkoti už tokį darbą. Tikrai gerai darbavomės, pasidarėme labai geras išvadas, kartu daug teisingų sprendimų priėmėme“, sakė Ž. Urbonas.

Žurnalistas Karolis Tiškevičius paklausė trenerio, kodėl jis net pačioje sezono pradžioje, patyręs skaudų pralaimėjimą prieš tą patį „Rytą“, iškart pažadėjo, kad ateis diena, kai „Mes juos įveiksime“.

Ž. Urbonas dėstė, kad net du kartus pralaimėjęs Donaldo Kairio komandai žinojo, kad tikrai yra būdų, kaip ją įveikti netolimoje ateityje.

„Aš tada paanalizavau jų komandą – tikrai nieko neturiu prieš Donaldą, nieko prieš jokį žaidėją. Mes tas rungtynes pralošdavome daug, beveik trisdešimt taškų. Bet tu būdamas treneriu jauti, kad gali geriau. Matai, ką prieš tave stato, ką prieš tave išbando. Man svarbiausia, kad komanda užaugtų. Manau, tai treneriui yra svarbiausia“, – sakė Ž. Urbonas.

„Ryto“ vyr. treneriui D. Kairiui tai buvo turbūt viena sunkiausių spaudos konferencijų karjeroje. Treneris užtikrino, kad myli savo komandą ir trauktis iš pareigų neketina, tačiau taip pat užsiminė, kad jo netrukus laukia rimtas pokalbis su klubo valdžia, o tikslaus atsakymo dėl savo ateities jis duoti negali.

„Ne, visiškai nekyla toks noras (atsistatydinti – aut.) Esu treneris, esu kovotojas, turiu komandą, myliu ją, gerbiu ją, noriu padėti jai. Trauktis nesiruošiu, bet suprantu, kad pokalbis bus su klubo vadovais. Jei toks sprendimas bus priimtas, tai bus priimtas“, – sakė D. Kairys.

Žurnalistai trenerio paklausė apie būsimas permainas komandos sudėtyje ir prašė patvirtinti, ar kalbos apie naujoką centro pozicijoje yra tiesa. Vis dėlto, D. Kairys sakė neturintis tokios informacijos, tačiau žadėjo, kad po susirinkimo su vadovais gali paaiškėti daug naujovių.

„Neturiu tokios informacijos. Dabar laukia susirinkimas, ten bus priimta daug sprendimų, gal net ir kardinalių. Susitikimas vyks greita“, – sakė D. Kairys.

Kalbėdamas apie pralaimėjimo priežastis D. Kairys gyrė varžovą ir tikino, kad jo paties komandai trūksta būtent tokios energijos ir noro, kurį šiandien demonstravo Utenos ekipa.

„Žaidė varžovas tikrai įspūdingai, kaip ant sparnų. To jausmo žiauriai trūksta mūsų komandai – nuo pat sezono pradžios komanda yra daužoma. Tai yra akivaizdu, tokios situacijos kartais neleidžia pataikyti laisvų metimų. Labai skaudus, per skaudus pralaimėjimas“, – sakė D. Kairys.

Paklaustas, ar „Ryto“ krepšininkai vis dar taip pat dega noru žaisti krepšinį, D. Kairys tuo pačiu klausimu kreipėsi į patį žurnalistą.

„O kaip jums atrodo? Man atrodo, kad nori. Nesutiksiu, kad mes norėjome mažiau šiandien. Beveik vienodai atkovojome kamuolius prieš daug, daug aukštesnius varžovus. Tikrai pranašumų turėjo Juventus, taip sukomplektuota komanda. Puolime atkovojome daugiau kamuolių nei varžovai, toks buvo mūsų planas. Bendrą vaizdą, bendrą vaizdą sukuriate ir jūs – ką rašote, ką kalbate“, – kalbėjo D. Kairys.

Tiesa, spaudos konferencijos pabaigoje D. Kairys atsiprašė sirgalių už pastaruosius komandos rezultatus ir paprašė, kad sirgaliai šiuo metu, kai komandai yra labai sunku, nuo jos nenusisuktų.

„Vis dar yra rungtynių, vis dar sezonas tęsiasi. Komanda vis dar yra, komandą reikia mylėti, tos meilės jai labai trūksta. Aš galiu atsiprašyti už nekokybiškus pasirodymus, bet mums palaikymo labai reikia. Mums jo labai trūksta“, –  pokalbį baigė treneris.