Atkaklioje grandų dvikovoje „Žalgiris" palaužė „Lietuvos rytą"

2017-02-05
Sekmadienio vakarą žiūrovai išvydo tikrą krepšinio desertą Vilniuje. Sostinėje susikovė „Lietuvos ryto" ir „Žalgirio" ekipos. „Tete-a-Tete Casino – LKL" čempionato lyderiams iš Kauno pavyko išsivežti pergalę iš Vilniaus – 79:72.

Strigo. „Lietuvos rytui" rungtynių pradžioje sunkiai sekėsi rasti kelių link krepšio. Per pirmas 7 minutes vilniečiai sugebėjo pelnyti tik 4 taškus, o vienintelis žaidėjas pasižymėjęs „Lietuvos ryto" gretose buvo Artūras Jomantas.

Aukojosi. Nuo pat rungtynių pradžios aikštelėje užvirė bekompromisė kova. Vienu metu pirmajame kėlinyje kovodami dėl kamuolio ant parketo atsidūrė net septyni krepšininkai. Kad aistrų aikštelėje netrūksta, buvo galima spręsti ir iš krepšininkų apsižodžiavimų.

Apdovanojimas. „Siemens" arena šiltai sutiko buvusį ilgametį „Lietuvos ryto" žaidėją Ramūną Šiškauską. Buvusiam krepšininkui įteiktas Lietuvos krepšinio lygos ir bendrovės „Volfas Engelman" įsteigtas apdovanojimas už džentelmeniškumą sporte ir gyvenime.

Sugrįžimas I. Į aikštelę po pertraukos išbėgo traumą išsigydęs vienas iš „Lietuvos ryto" lyderių Artūras Gudaitis. Vidurio puolėjas per 24 minutes surinko 11 taškų.

Sugrįžimas II. Į aikštę sugrįžo ir Deividas Gailius.  Puolėjas aikštelėje praleido tik 3 minutes ir pelnė vos 1 tašką.

Kapitonas. Iki šiol tarpusavio mačuose „Lietuvos rytui" puikiai sekėsi tvarkytis su Pauliumi Jankūnu. Tačiau šiame mače Kauno ekipos kapitonas jau buvo pastebimesnis. Aukštaūgis surinko 12 taškų, atkovojo 4 kamuolius ir buvo vienas pagrindinių vedlių į pergalę.

Šimtaprocentinis. Renaldas Seibutis buvo ypač pavojingas. Gynėjas puikiai atakavo krepšį ir neprametė nė karto. Žalgirietis pataikė visus 4 dvitaškius ir 4 baudų metimus bei surinko 12 taškų.

K. Pangoso sindromas. Vilniaus klubui „Žalgirio" gynėjas yra neįmenama mįslė. Žalgirietis sostinės klubą terorizavo ir per pirmuosius du mačus, o šiose rungtynėse taip pat pademonstravo savo sugebėjimus. Gynėjas pelnė 13 taškų, o jo +- rodiklis buvo +11.

Taškas į tašką. Jei pirmame ir antrame kėliniuose tai viena, tai kita komanda surengdavo spurtą, tai trečiajame kėlinyje vaizdas pasikeitė. Nė vienai komandai nepavyko atitrūkti, o kova vyko taškas į tašką. Trečiasis kėlinys baigėsi rezultatu 20:19 „Žalgirio" naudai.

Indėlis. Kauno komandoje svarbų vaidmenį suvaidino atsarginiai žaidėjai. Nuo suolo pakilę krepšininkai „Žalgirio" gretose surinko 42 taškus iš visų komandos. „Lietuvos ryto" atsarginiai žaidėjai pasirodė kukliau – vos 23 taškai.

Iš toli. Rimtu „Žalgirio" ginklu tapo toliašaudė artilerija. Kauniečiai realizavo 11 tritaškių metimų iš 23 bandymų. Brockas Motumas ir Kevinas Pangosas pataikė po 3 tolimus metimus.

Pražanga. Iki rungtynių pabaigos likus 42 sekundėms ir „Žalgiriui" pirmaujant 4 taškais, Artūras Gudaitis padarė grubią klaidą. Vidurio puolėjas prasižengė prieš iš tritaškio metusį Artūrą Milaknį. Tiesa, žalgirietis realizavo du baudų metimus iš trijų. Kitoje atakoje dar sekė ir Davido Logano klaida.

Pergalė. Rungtynių pabaigoje „Lietuvos rytas“ dar bandė kabintis „Žalgiriui“ į atlapus, tačiau kauniečiai vėl buvo stipresni – 72:79.

Lietuvos rytas“: Davidas Loganas 18 tšk., Artūras Jomantas 12 tšk., Artūras Gudaitis 11 tšk., Drew Gordonas (10 atk. kam.) 10 tšk.

Žalgiris“: Kevinas Pangosas ir Brockas Motumas po 13 tšk., Renaldas Seibutis ir Paulius Jankūnas po 12 tšk., Edgaras Ulanovas 10 tšk., Artūras Milaknis 8 tšk.