Aukštaitijos derbyje – uteniškių pergalė prieš Pasvalio ekipą

2021-01-23

Šeštadienio vakarą Pasvalyje vykusiose rungtynėse, Utenos „Juventus“ ekipa iškovojo 10-ąją pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate.

Žydrūno Urbono vadovaujami „Juventus“ (10/5) krepšininkai įveikė aikštės šeimininkų Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (7/8) ekipą ir tarpusavio serijoje įsiveržė į priekį rezultatu 1:0.

Dvikova baigėsi uteniškių pergale rezultatu 79:69 (18:17, 20:14, 21:20, 20:18).

Rungtynių pradžia pasižymėjo itin kieta gynyba ir atkaklia kova. Nei vienai komandai nepavyko įgyti didesnės persvaros, o pirmajam kėliniui pasibaigus, uteniškiai pirmavo vos vienu tašku (18:17).

Antrajame kėlinyje, pasinaudoję varžovų klaidomis, sėkmingiau rungtyniavo uteniškiai. Į pertrauką jie išėjo švieslentėje matydami 7 taškų persvarą (38:31).

Antrojoji rungtynių pusė sėkmingiau prasidėjo „Juventus“ ekipai, kuri trečiojo kėlinio viduryje, pirmą kartą šiose rungtynėse, įgijo dviženklį pranašumą (49:38).

Pasvaliečiams pavyko sumažinti atsilikimą iki 5 taškų (54:49), tačiau sėkmingas Mindaugo Kupšo epizodas trečiojo kėlinio pabaigoje uteniškiams leido laimėti kėlinį ir minimaliai padidinti savo persvarą (59:51).

Ketvirtajame kėlinyje, G. Petrausko auklėtiniai sumažino atsilikimą iki 4 taškų (66:62), tačiau „Juventus“ ekipai  sėkmingiau pavyko sužaisti paskutiniąsias rungtynių minutes ir iškovoti 10-ąją pergalę šiame „Betsafe-LKL“ čempionate.

Utenos komandoje rezultatyvumu ir atkovotais kamuoliais išsiskyrė Mindaugas Kupšas. Jis surinko galingą dvigubą dublį – 17 taškų ir 13 atšokusių kamuolių. Jam puikiai talkino Žygimantas Skučas, kuris pelnė 12 taškų.

Pieno žvaigždžių ekipoje rezultatyviausias buvo Karolis Giedraitis, kuris pelnė 15 taškų. 14 pridėjo Danielis Amigo.

„Pieno žvaigždės“ vertėsi be komandos kapitono Arvydo Šikšniaus.

„Pieno Žvaigždės“: Karolis Giedraitis 15, Danielis Amigo 14, , Branko Mirkovičius 13,  Paulius Petrilevičius 11.

„ Juventus“: Mindaugas Kupšas 17 (13 atk. kam.), Žygimantas Skučas 12, Martynas Gecevičius 11, Vaidas Kariniauskas ir Ignas Vaitkus po 10.