M.Varno šaltakraujai metimai dėjo pagrindus „Šiaulių“ pergalei prieš „Juventus“
Foto: BNS/LKL.lt

M.Varno šaltakraujai metimai dėjo pagrindus „Šiaulių“ pergalei prieš „Juventus“

Autorius: LKL.lt
2021-02-03

Martynas Varnas pridėjo penkis taškus, vėliau – tritaškį, taip rinkęs svarbiausius „Šiaulių“ (5/11) metimus ir atvedęs komandą į sunkią pergalę.

Antano Sireikos auklėtiniai „Betsafe-LKL“ namų mače 92:87 (23:24, 27:17, 28:23, 24:23) palaužė Utenos „Juventus“ (12/6) klubą.

Taip nutrūko keturių iš eilės uteniškių pergalių serija. Pirmą tarpusavio mačą „Juventus“ buvo laimėjusi 96:82.

„Juventus“ ekipai iš 87 taškų net 44 pridėjo du žmonės – po lygiai surinko Vaidas Kariniauskas ir Žygimantas Skučas.  

„Juventus“ ekipos startas buvo pozityvesnis, tačiau antrajame ketvirtyje „Šiauliai“ ėmė perimti iniciatyvą. Spurtas 10:0 leido pabėgti (35:27), o netrukus skirtumas tapo jau dviženklis – 46:32.

Po didžiosios pertraukos uteniškiai ėmė intensyviau taisyti susiklosčiusią situaciją: aktyviai metant baudos metimus pavyko sumažinti skirtumą iki vos minimalaus (58:59), nors kėlinys net neįpusėjo. Žygimantas Skučas išvedė į priekį „Juventus“, tiesa, pranašumu džiaugtis ilgai neteko – Eimantas Stankevičius ir Justas Furmanavičius pasistengė, jog „Šiauliai“ prieš paskutinį ketvirtį pirmautų 68:64.

Nuo to laiko virė atkakli kova taškas į tašką, kol „Juventus“ neėmė varžovams atsakinėti keturiais tolimais metimais – 85:80. Vis tik netrukus kitoje aikštės pusėje du šūvius pataikė Martynas Varnas – rezultatas vėl lygus – 85:85. Kasparas Berzinis dar pridėjo baudas, o jau minėtas M.Varnas – tritaškį, tad likus minutei „Šiauliai“ buvo jau šalia pergalės – 90:85.

„Juventus“ šįkart žaidė be Martyno Gecevičiaus.

„Šiauliai“: Justas Furmanavičius 14, Kasparas Berzinis (6 atk. kam.) ir Arminas Urbutis – po 13, Martynas Varnas 12 (3/5 trit.), Elvaras Fridrikssonas 9 (6 rez. perd.), Eimantas Stankevičius 8.

„Juventus“: Vaidas Kariniauskas (7 rez. perd.) ir Žygimantas Skučas (7/8 dvit., 1/5 trit., 7 atk. kam.) – po 22, Vytautas Šulskis ir Ignas Vaitkus (2/9 trit.) – po 10, Bryantas Crawdordas 8.

Antanas Sireika pasidžiaugė auklėtinių parodyta kova.

„Po rungtynių vyrams nesakiau nieko, tik kad rytoj laisva diena. Džiaugtis pernelyg nereikia, aišku, viduje smagu, gera žiūrėti kitiems į akis. Tik tai – vos trumpa akimirka.

Mes ėmėme pavyzdį iš rungtynių su „Žalgiriu“, kuomet jie neatsilaikė prieš „Juventus“ gynybą. Džiaugiuosi, kad tą, ką mokėmės, padarėme, kad kamuolys vaikščiotų geriau. Pasitikėjimo buvo daugiau“, – džiaugėsi treneris.

„Juventus“ strategas Žydrūnas Urbonas buvo atviras po rungtynių ir kritikos auklėtiniams negailėjo.

Zviozdos likome. Įsivaizduojate, nugalėjome „Žalgirį“, bet čia atėjome puse kojos. Net „Žalgiriui“ leidome įmesti mažiau taškų. Nusiteikimas šiandien – tragedija. Žinojau, kad gali būti tokios problemos, reiškia, neturime pilnai reikalingo mentaliteto. Nors gal turėjo ateiti toks momentas, ilgą laiką su koncentracija gerai gyvenome. Lyg leidome sau pagalvoti, kad esame šalia „Žalgirio“ – baikite juokus“, – atviras buvo Ž.Urbonas.

Rėmėjai

Titulinis rėmėjas

Generalinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Partneriai

Techninis partneris
Transliacijų partneris
Medicinos tyrimų partneris
Techninis partneris
Techninis partneris
Techninis partneris
Transliacijų partneris
Transliacijų partneris