Dramatiškoje kovoje – „Dzūkijos“ pergalė prieš šiauliečius

2021-02-12

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) autsaiderių akistatoje Alytaus „Dzūkija“ (6/10) namuose antrąkart sezone 87:81 (28:26, 23:14, 17:22, 19:19) įveikė „Šiaulius“ (5/14).

„Šiauliai“ rungtynes pradėjo geriau (20:10), tačiau įgautas dviženklis pranašumas greitai tirpo, nors puolimas starte buvo įspūdingas. Pelnyti 20 taškų neprireikė nė pusės kėlinio, o prie to labiausiai prisidėjo Martynas Varnas su Elvaru Fridrikssonu.

Vis tik iniciatyvą „Dzūkija“ perėmė (28:26), o tolimų metimų dėka atitolo 41:30. Tiesa, situaciją po didžiosios pertraukos svečiai ėmė taisyti, pelnė 10 taškų be atsako ir priartėjo (50:51), o vėliau kova užvirė labai atkakli.

Kai alytiškiai siekė pabėgti (73:64), jie vis sulaukdavo atsako (73:71), tad pranašumas buvo trapus. Martynas Varnas lygino rezultatą, likus 4 minutėms, bet Simas Jasaitis pataikė dzūkams taip reikalingą tolimą metimą – 82:78. Kasparas Bėrzinis skirtumą mažino, nors jam atsakė Artūras Jomantas, o S.Jasaitis pridėjo baudą – 85:80. Liko mažiau nei minutė, M.Lukauskis nespėjo išsimesti kamuolio, tad „Šiaulių“ viltys seko ir pergalę šeimininkai įtvirtino.

Pirmą tarpusavio mačą dzūkai buvo laimėję 102:71.

S.Jasaitis su 20 taškų buvo rezultatyviausias šeimininkų komandos žaidėjas, jis pataikė 5 tritaškius iš 7, o tai yra beveik pusė visos komandos tolimų metimų (iš 11).

„Dzūkija“: Simas Jasaitis 20, Giedrius Staniulis 17 (14 atk. kam.), Artūras Jomantas 13, Kristupas Žemaitis 10 (5 rez. perd.), Matas Jucikas 8.

„Šiauliai“: Elvaras Fridrikssonas 24 (4/6 trit., 5 rez. perd.), Martynas Varnas 16, Kasparas Bėrzinis ir Mindaugas Lukauskis (0/4 trit., 5 rez. perd.) – po 9.

„Pirmas 3 minutes žaidėme ne taip, kaip planavome, bet tada pakeitėme nusiteikimą. Žinojome, kad jei žaisime kietai gynyboje, rodysime gerą žaidimą. Man patiko, kaip dalijomės kamuoliu, puolimas šiandien veikė“, – džiaugėsi Nikola Vasilevas.

Antanas Sireika ragino žaidėjus pažvelgti į save: „Labai norėtųsi, kad vyrai žiūrėtų ne į rezultatą, o rodytų charakterį, ne kvailus principus. Reikia mokėti kautis“.