Ž. Urbonas: „Neturiu žaidėjams nei vieno priekaišto, bet nesužaidėme maksimaliomis galimybėmis“
LKL / BNS nuotr.

Ž. Urbonas: „Neturiu žaidėjams nei vieno priekaišto, bet nesužaidėme maksimaliomis galimybėmis“

Autorius: LKL.lt
2021-02-13

Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) finalas nevyks be turnyro šeimininkų – Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkų, kurie pusfinalyje 84:73 susitvarkė su Utenos „Juventus“.

Po rungtynių spaudos konferencijoje panevėžiečių strategas Nenadas Čanakas džiaugėsi, kad sunkus startas puolime buvo kompensuotas puikiu darbu savo aikštės pusėje.

„Tai buvo kol kas pačios svarbiausios sezono rungtynės. Pradėjome įsitempę, prametėme metimus ir nepajautėme žaidimo ritmo, bet, kita vertus, gerai gynėmės. Suteikėme jiems daug spaudimo – gerai gynėmės prieš pikenrolą, tai mums kainavo daug Kupšo taškų, bet bent jau sustabdėme gynėjus“, – sakė N. Čanakas.

Specialisto pagyrų sulaukė ir komandos įžaidėjas Kyle'as Vinalesas, tapęs vienu lemiamų veiksnių rungtynėse.

„Kyle'as žaidė kaip tikras lyderis ir įžaidėjas, jam rūpėjo ne jo taškai, o komanda. Bet tai komandinė pergalė ir kiekvienas mūsų žaidėjas kažką davė. Šiandien žaidėme trumpesne rotacija, nes tai buvo svarbus mačas ir visi žaidėjai puikiai į tai sureagavo“

Treneris akcentavo ir didžiulę Gabrieliaus Maldūno svarbą laimėtame pusfinalyje.

„Idėja buvo ta, kad Gabas yra vienas geriausių lygos aukštaūgių, kuris gali gintis pikenrolo situacijose. Pradžioje jis mums suteikė daug energijos. Ne tik jo taškai, bet ir gynyba buvo svarbi. Mes žinome jo galimybes ir tikimės iš jo gerų dalykų“, – auklėtinį pagyrė treneris.

Kalbėdamas apie žaidimo aspektus, kuriuos reikia pagerinti prieš finalą, N. Čanakas buvo konkretus.

„Turime žaisti su tokia pačia energija ir tikėtis, kad geresniu procentu realizuosime metimus“, – sakė „Lietkabelio“ vairininkas.

Pralaimėjusios ekipos treneris Žydrūnas Urbonas pripažino, kad jo komandai trūko psichologinio tvirtumo.

„Rungtynės prasidėjo taip, kaip ir tikėjomės. Panevėžys turi agresyvumo, bet labai gaila, kad mes tą žinodami atidavėme lentą. Žaidėjus kaustė ir psichologija, akcentavome tą situaciją. Gynėmės gerai ir pakankamai įdomiai. Labai gaila neišnaudotų galimybių, bet ką padarysi. Turi, ką turi. Neturiu žaidėjams nei vieno priekaišto, bet nesužaidėme maksimaliomis galimybėmis“, – savo auklėtinių nekaltino strategas.

Paklaustas apie Vaido Kariniausko pasirodymą, Ž. Urbonas teigė manantis, jog atakų organizatorius perdegė.

„Vaidas yra vienas mūsų lyderių ir jam tenka nešti naštą. Gal jis persistengė, nes senokai žaidė tokios svarbos rungtynes, bet aš juo visiškai pasitikiu. Jo dzūkiškas karštumas paėmė viršų ir jis prarado kelias situacijas. Nesakyčiau, kad varžovai turėjo geras situacijas, bet mes nesusirinkome kamuolių, prie to reikėjo prisidėti ir Vaidui. Sužaidėme rungtynes 60-70 procentų. Galų gale, baudų pataikymas – taip gyvenime nemetėme. Įtampa padarė savo“ – pralaimėjimo priežastis vardino treneris.

Rėmėjai

Titulinis rėmėjas

Generalinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Partneriai

Techninis partneris
Medicinos tyrimų partneris
Techninis partneris
Techninis partneris
Transliacijų partneris
Techninis partneris
Transliacijų partneris
Transliacijų partneris