Žvėriškai žaidęs J. Lauvergne'as atvedė „Žalgirį“ į Citadele KMT finalą
LKL / BNS nuotr.

2021-02-13

Aiškūs Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) finalo dalyviai. Prie pirmąjį pusfinalį laimėjusio Panevėžio „Lietkabelio“ prisijungė titulą ginantis Kauno „Žalgiris“.

Tris kėlinius vargę Martino Schillerio auklėtiniai 84:72 (15:21, 23:14, 17:18, 29:19) įveikė Klaipėdos „Neptūną“ ir užsitikrino vietą finale, kuriame gins pernai iškovotą trofėjų.

Pusfinalį sėkmingiau pradėjo klaipėdiečiai, pelnę pirmuosius 7 mačo taškus. Įpusėjus pirmajam kėliniui, jie vis dar pirmavo – 14:8. „Žalgiris“ ir toliau strigo puolime, o po dešimties minučių priekyje išliko „Neptūnas“ – 21:15.

Antrojo ketvirčio pradžioje uostamiesčio krepšininkai ir toliau išlaikė savo persvarą – 29:21, tačiau tuomet puikią atkarpą sužaidė Joffrey Lauvergne'as ir žalgiriečiai išlygino rezultatą, o sulig Thomaso Walkupo tolimu metimu pirmąkart rungtynėse išsiveržė į priekį – 34:31. Netrukus pasibaigus pirmajai mačo pusei, net 18 taškų spėjusio pelnyti J. Lauvergne'o vedami kauniečiai pirmavo 38:35.

Po pertraukos grįžusios ant parketo abi ekipos pusę kėlinio sunkiai rinko taškus, o priekyje ir toliau nežymiai laikėsi „Žalgiris“ – 42:39. Besibaigiant trečiajam kėliniui, tris baudos metimus realizavo Nojus Mineikis, iš toli pataikė Žygimantas Janavičius ir „Neptūnas“ vėl persvėrė rezultatą – 50:48. Visgi skambant sirenai tritaškį smeigė Artūras Milaknis ir prieš ketvirtąjį kėlinį Kauno ekipa turėjo trapų pranašumą – 55:53.

Lemiamą ketvirtį keturiais taškais iš eilės pradėjo Rokas Jokubaitis, tačiau dvitaškiu ir vienu taikliu baudos metimu atsakė „Neptūno“ atakų organizatorius Žygimantas Janavičius – 59:56. Po Pauliaus Jankūno ir pagaliau prabilusio Mariaus Grigonio metimų „Žalgiris“ įgijo rekordinį 8 taškų pranašumą (64:56) ir privertė pasitarimo paprašyti Tomą Gaidamavičių. Vis tik jau netrukus dėl penkių asmeninių pražangų rungtynes baigė Simas Galdikas, o tuo naudojosi po krepšiu siautęs J Lauvergne'as – 68:56. Išlaikyti susikrautą dviženklį pranašumą „Žalgiriui“ padėjo užtikrintas P. Jankūno žaidimas – 78:65. Per likusį laiką klaipėdiečiams jau nepavyko sukurti stebuklo, „Žalgiris“ šventė pergalę 84:72.

„Sveikinu mūsų vyrukus su pergale. Pagrindinis dalykas buvo patekti į vėlesnes rytojaus rungtynes. Rungtynės buvo sunkios, tokių jų ir tikėjomės. Jojo surengė puikų pasirodymą puolime. Taip pat norėčiau paminėti Jankūną, kuris ėmėsi iniciatyvos puolime lemiamu metu“, – po pusfinalio kalbėjo „Žalgirio“ treneris M. Schilleris.

„Rungtynės, galima sakyti, pavyko, bet gaila, kad nepavyko iškovoti pergalės. Buvome susikaupę ir susikoncentravę šiam pusfinaliui, nepaisant to, kad varžovas galingas – Eurolygos komanda. Kažkiek pavyko įvykdyti gynybines užduotis ir gavosi neblogas rezultatas“, – sakė uostamiesčio ekipos strategas T. Gaidamavičius.

„Žalgiris“: J. Lauvergne'as 28 (13/19 dvit., 10 atk. kam., 32 naud. bal.), P. Jankūnas 12 (6 atk. kam., 15 naud. bal.), Augustine'as Rubitas ir Th. Walkupas (6 rez. perd.) po 8, A. Milaknis 7, R. Jokubaitis (5 atk. kam.) ir Karolis Lukošiūnas po 6.

„Neptūnas“: Norbertas Giga 16 (7 atk. kam., 5 rez. perd., 24 naud. bal.), Ž. Janavičius 11, Benas Griciūnas 11, Matas Jogėla 10 (2 blok., 17 naud. bal.), Džiugas Slavinskas 9.