Dominavęs Utenos „Juventus“ iškovojo Citadele KMT bronzą

2021-02-14

Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) turnyre paaiškėjo trečiosios vietos nugalėtojai. Bronzą sekmadienį Panevėžio „Cido“ arenoje iškovojo Utenos „Juventus“ komanda.

Mažajame finale „Juventus“ nesunkiai 86:69 (21:11, 19:22, 25:18, 21:18) susitvarkė su Klaipėdos „Neptūno“ komanda.

Rungtynėse dėl trečiosios vietos Utenos ekipa į priekį apčiuopiama persvara išsiveržė dar pirmajame kėlinyje, kai po Vaido Kariniausko bloko Martynui Mažeikai ir taiklaus Martyno Gecevičiaus tritaškio įgavo devynių taškų persvarą. Kėlinį uteniškiai laimėjo 21:11.

Antrojo ketvirčio metu komandas skyrė jau 19 taškų ir atrodė, kad intrigos šioje dvikovoje „Neptūnui“ atgaivinti nebepavyks, tačiau reikalai netrukus apsivertė aukštyn kojomis. Klaipėdiečiai surengė spurtą 16:2 ir priartėjo iki 5 taškų.

Prieš ilgąją pertrauką komandas skyrė 7 taškai (40:33). Vis dėlto, antroje rungtynių pusėje vėl ėmė ryškėti uteniškių pranašumas tiek puolime, tiek gynyboje.

Prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė 14 taškų (65:51). Prasidėjus paskutiniam kėliniui ekipos demonstravo skirtingą žaidimo stilių – klaipėdiečiai dažniau atakavo iš toli, o uteniškių atakas sėkmingai užbaigdavo centras Mindaugas Kupšas.

Bendrai „Juventus“ aukštaūgis M. Kupšas šio Citadele KMT finalo ketverto metu buvo akivaizdus komandos lyderis. Mažajame finale jis surinko 19 taškų ir atkovojo 8 kamuolius, o pusfinalio dvikovoje į Panevėžio „Lietkabelio“ krepšį suvertė 24 taškus ir pridėjo 6 atkovotus kamuolius.

Solidžiai mažajame finale rungtyniavo ir „Juventus“ įžaidėjas V. Kariniauskas. Pasirodymą jis baigė su 15 taškų, 5 atkovotais kamuoliais ir 6 rezultatyviais perdavimais.

Klaipėdos ekipoje sėkmingiausiai pasirodė Džiugas Slavinskas, pelnęs 17 taškų ir sugriebęs 7 kamuolius.

„Juventus“: M. Kupšas 19 (8 atk. kam.), V. Kariniauskas 15 (5 atk. kam., 6 rez. perd.), Žygimantas Skučas ir Bryantas Crawfordas po 11, Ignas Vaitkus 8 (6 atk. kam., 3 rez. perd.).

„Neptūnas“: D. Slavinskas 17 (7 atk. kam.), Matas Jogėla 12, Norbertas Giga 10 (5 atk. kam.), Benas Griciūnas 9.