Lyderių kovoje „Lietkabelis“ antrą kartą palaužė „Žalgirį“

Autorius: E.Kirvelaitis
2017-01-30
„Tete-a-Tete Casino LKL“ čempionato lyderių dvikova buvo verta savo vardo. Po itin įtemptos kovos Panevėžio „Lietkabelis“ 79:77 (18:18, 26:19, 15:19, 20:21) antrą kartą šiame sezone nugalėjo Kauno „Žalgirio“ klubą.

Lygi kova. Abi komandos mačą pradėjo nerezultatyviai – įpusėjus pirmajam kėliniui minimaliu skirtumu pirmavo „Žalgiris“ (5:6). Po pirmųjų dešimties minučių švieslentėje degė lygybė – 18:18.

Atitolo. Antrojo kėlinio pirmoje pusėje vis dar vyko lygi kova (28:28), tačiau tuomet „Liektabelis“ spurtavo 10:2 ir atitolo rekordiniu skirtumu (38:30). Po Beno Madgeno baudos metimo aikštės šeimininkų persvara pasiekė 9 taškų ribą, o prieš ilgąją pertrauką komandas skyrė 7 taškai – 44:37.

Tritaškiai. Per pirmuosius du kėlinius „Lietkabelis“ pataikė net 8 tritaškius iš 18 bandymų (44 proc.), o tuo tarpu „Žalgiris“ – vos 3 iš 7 (42 proc.). Tris tolimas bombas iš tiek pat mėginimų per pirmąją rungtynių dalį smeigė Tadas Rinkūnas.

13. Po ilgosios pertraukos panevėžiečiai apsukų nesumažino ir skirtumą padidino iki rekordinės atžymos (53:40).

Intriga. Tuomet sekė žalgiriečių sėkminga atkarpa 12:1, po kurios svečiai sumažino atsilikimą iki 2 taškų (54:52). Vis dėlto, prieš lemiamą ketvirtį trimis taškais vis dar pirmavo „Lietkabelis“ – 59:56.

Stogdengys. „Žalgirio“ vidurio puolėjas Augusto Lima tiesiog karaliavo savo baudos aikštelėje – brazilas "nupūtė" net 4 varžovų metimus, kai tuo tarpu visa „Lietkabelio“ komanda – vos vieną.

Mūšis. Ketvirtojo kėlinio pradžioje kauniečiai išsiveržė į priekį (59:63) ir kurį laiką pirmavo, tačiau likus žaisti 3 minutes persvarą susigrąžino aikštės šeimininkai (68:66).

Intriga #2. Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti 32 sekundes Mindaugas Lukauskis pataikė dvitaškį ir „Lietkabelis“ išsiveržė į priekį (73:71). Tuomet sekė Kšištofo Lavrinovičiaus pražanga, tačiau prie baudų metimo linijos stojęs Lukas Lekavičius pataikė vos vieną baudos metimą (73:72).

Lekavičius. Likus žaisti 8,8 sekundės L. Lekavičius išprovokavo tris baudos metimus bei visus juos realizavęs išlygino rezultatą (77:77).

Williamsas. Lemiamą ataką „Lietkabelis“ patikėjo Lorenzo Williamsui, kuris prasiveržimu pelnė du taškus (79:77). Paskutinis žalgiriečių išpuolis tikslo nepasiekė ir pergalę šventė aikštės šeimininkai – 79:77.

Lietkabelis“: Benas Madgenas 19 tšk., Tadas Rinkūnas 15 tšk., Žygimantas Skučas 10 tšk.

Žalgiris“: Paulius Jankūnas ir Lukas Lekavičius po 14 tšk., Brockas Motumas ir Antanas Kavaliauskas po 12 tšk., Artūras Milaknis 10 tšk.