Traumų išretinti „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai neatsilaikė prieš „Dzūkiją“

2021-03-27

Šeštadienį Pasvalyje vykusiose rungtynėse, svečiai iš Alytaus iškovojo 9-ąją pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate.

Nikola Vasiljevo vadovaujami Alytaus „Dzūkijos“ (9/16) krepšininkai rezultatu 86:79 (15:16, 18:24, 24:23, 29:16) įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (10/15) ekipą.

Tai buvo pirmoji dzūkų pergalė prieš „Pieno žvaigždes“ šiame sezone.

Tarpusavio komandų serijoje, rezultatu 2:1, vis dar pirmauja „Pieno žvaigždės“.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai, spurtuodami rezultatu 11:3. Tiesa į tokį spurtą Nikola Vasiljevo auklėtiniai sureagavo ir po pirmojo ketvirčio pasvaliečiai pirmavo vos vieno taško persvarą (15:16).

Antrajame kėlinyje rungtynių iniciatyvą į savo rankas perėmė Branko Mirkovičius. „Pieno žvaigždžių“ atakų organizatorius buvo nesustabdomas ir taikliais tolimais šūviais aikštės šeimininkams sukrovė dviženklį pranašumą (27:40).

Kėlinio pabaigoje, Simas Jasaitis bei Paulius Danisevičius smeigė po tritaškį, taip sušvelnindami dzūkų atsilikimą ir po dviejų kėlinių Pasvalio ekipa pirmavo 7 taškais (33:40).

Branko Mirkovičius prieš didžiąją pertrauką buvo surinkęs jau 18 taškų, tuo tarpu Alytaus „Dzūkija“ itin nesėkmingai realizavo tolimus metimus – vos 3 taiklūs metimai iš 15 bandymų (20%).

Antroji rungtynių pusė prasidėjo Kristupo Žemaičio sėkmingais epizodais puolime. „Dzūkijos“ gynėjas smeigė du tritaškius, pridėjo dvitaškį ir taip sumažino savo komandos atsilikimą iki 4 taškų (46:50).

Ketvirtajame kėlinyje tas pats Kristupas Žemaitis apsukų nemažino, iniciavo svarbiausią komandos spurtą rungtynėse, kuris pirmą kartą alytiškiams leido išsiveržti į priekį (69:67). G. Petrausko auklėtiniai „Dzūkijos“ puolimui priešnuodžių nerado ir svečiai iš Alytaus šventė pergalę rezultatu 86:79.

Alytaus ekipoje rezultatyvumu išsiskyrė Kristupas Žemaitis. Gynėjas flirtavo su trigubu dubliu: pelnė 21 tašką, atkovojo 9 kamuolius bei atliko 7 rezultatyvius perdavimus. Jam puikiai talkino Gierdius Staniulis, pridėjęs 17 taškų ir atkovojęs 9 kamuolius.

„Pieno žvaigždių“ komandoje rezultatyviausias buvo Branko Mirkovičius, kuris pelnė 21 tašką.

Pasvalio ekipoje šiame „Betsafe-LKL“ sezone debiutavo Yannickas Franke. Praeityje „Pieno žvaigždėms“ atstovavęs olandas pelnė 10 taškų.

„Pieno žvaigždžių“ ekipoje dėl traumų nerungtyniavo Danielis Amigo, Edagaras Želionis bei komandos kapitonas Arvydas Šikšnius, tuo tarpu "Dzūkijos" komandoje nerungtyniavo Tadas Rinkūnas.

„Dzūkija“: Kristupas Žemaitis 21 (9 atk. kam., 7 rez. perd., 31 naud. bal.) , Giedrius Staniulis 17 (9 atk. kam.), Paulius Danisevičius 12.

„Pieno Žvaigždės“:Branko Mirkovičius 21 (5/7 tritašk.), Tomas Lekūnas 19 (8 atk. kam.), Paulius Petrilevičius 16 (8 atk. kam.), Yannickas Franke 10.