Kovo MVP laurus susižėręs T. Lekūnas: „Apdovanojimas būtų malonesnis prie dešimties pergalių iš eilės“
Foto: LKL/BNS

Kovo MVP laurus susižėręs T. Lekūnas: „Apdovanojimas būtų malonesnis prie dešimties pergalių iš eilės“

Autorius: LKL.lt
2021-04-01

„Betsafe-LKL“ čempionate baigėsi kovo mėnesio batalijos. Šio mėnesio MVP laurus susižėrė Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ puolėjas Tomas Lekūnas.

27-erių 198 cm krepšininkas praėjusį mėnesį demonstravo įspūdingus statistinius rodiklius. Per kiek daugiau nei 31 minutę vidutiniškai pelnydavo po 19,8 taško (44,4 proc. tritaškių), sugriebdavo po 7,4 atšokusio kamuolio, išdalindavo po 2,8 rezultatyvaus perdavimo, išprovokuodavo po 5,8 varžovų pražangos.

Visgi individualų apdovanojimą puolėjui kiek apkartino ne toks sėkmingas komandos žaidimas. „Pieno žvaigždės“ laimėjo tik dvejas iš penkerių rungtynių.

„Kovą žaidėm prastai, todėl jausmas dvipusis, – LKL.lt sakė T. Lekūnas. – Visada malonu kažką kažkur pasiekt, bet kaip komanda žaidėme ne patį geriausią krepšinį. Sausį laimėjome daugiau, tai buvo smagiau. Aišku, malonu, bet kai tų pergalių trūksta... Apdovanojimas būtų malonesnis prie dešimties pergalių iš eilės.“

Naudingiausio žaidėjo titulą iškovojęs krepšininkas kovą surengė ir karjeros pasirodymą. Mače su „Šiauliais“ jis surinko galingą dvigubą dublį – 31 taškas ir 10 atkovotų kamuolių, o puikus pataikymas ir kiti rodikliai lėmė, jog puolėjo statistinę eilutę papuošė 37 naudingumo balai. Vis tik pergalės iškovoti nepavyko, tąkart 70:88 nusileista „Šiauliams“.

– Ar karjeros vakaras bent šiek tiek atperka pralaimėjimo kartėlį?

– „Ne, neatperka. „Šiauliai“ tada buvo paskutiniai. Gali ir 50 taškų įmesti, bet jei praloši paskutinei komandai... Gerai, jie dabar žaidžia tikrai gerą krepšinį, nieko negaliu sakyti. Bet nematau kuo džiaugtis, nes jei pralaimėjome rungtynes, galbūt tada reikėjo 60 taškų įmesti?

Nežinau, kaip žiūri individualistai, bet aš manau, kad reikia įmesti tiek, kad laimėtum. Tas 31 taškas – nors ir solidu, karjeros rungtynės, bet tai neatnešė pergalės, kas yra svarbiausia. Kai įmeti 30 ir laimi – tada taip, yra skirtumas“, – komandinę sėkmę aukščiau individualios iškėlė Pasvalio ekipos žaidėjas.

Balandžio 6 d. T. Lekūnas švęs savo 28-ąjį gimtadienį. Į kone geriausius profesionalaus krepšininko karjeros metus žengiantis žaidėjas teigia dabar besijaučiantis puikiai. Palikęs pernai patirtą sunkią peties traumą praeityje, jis vasarą daug ir sunkiai dirbo, o aikštėje jam jau praverčia ir per karjerą jau spėtas sukaupti patirties bagažas.

„Aš manau, kad viską daugiausiai lemia darbas vasarą, nesiblaškymas sezono metu, nebesimėtai kaip anksčiau. Prieš rungtynes nebėra tokios panikos – kaip čia sužaisti, kaip geriau padaryti. Viską žinai, todėl jau ramiau. Išsiskautini varžovą, žinai, kur gali atakuoti, rungtynių dieną nepanikuoji.

Vis tiek nesu tas žaidėjas, kuris 30 minučių žaidžia vienas prieš vieną. Tą duoną valgau iš komandos. Ramiau į viską reaguoji tokiame amžiuje, bent jau pats tą jaučiu. Pataikai – viskas tvarkoj, nepataikai – nebe taip ir pergyveni. Aišku, dirbi, kaip dirbęs“, – sėkmingo žaidimo priežastis vardino naudingiausias kovo mėnesio žaidėjas.

Nors per paskutinių penkerių rungtynių atkarpą T. Lekūnas ant parketo praleisdavo po kiek daugiau nei 31 minutę ir neretai kamšydavo traumuotų žaidėjų rotacijoje paliktas skyles, dideliu krūviu jis nesiskundžia. Atvirkščiai – toks trenerio pasitikėjimas leidžia dar geriau pajausti žaidimo ritmą po to, kai praėjęs sezonas jam baigėsi patyrus skaudžią traumą.

„Po truputį grįžta traumuoti žaidėjai, Arvydas grįžta po iškritimo, Želionis irgi. Aš nelaikau savęs nei jaunu, nei senu žaidėju, to nuovargio gal ne tiek sureikšminu. Dar nėra tiek metų, kad tos minutės kirstų per sveikatą. Kaip tik džiaugiuosi, kad daug žaidžiu po traumos. Negaliu svajoti ar norėti kažko geriau. Kaip seksis, nežinau, žinau tik tai, kad padariau darbą vasarą, o dėl minučių tik džiaugiuosi“, – kalbėjo „Pieno žvaigždžių“ atstovas.

Į lemiamą sezono atkarpą vienas pasvaliečių lyderių žvelgia optimistiškai. Pasak jo, į ekipos rikiuotę sugrįžus svarbiems žaidėjams, į pergalių kelią turėtų grįžti ir visa komanda, o pergalių iš jos lengvai neatims nei vienas varžovas.

„Labai lengva ieškoti priežasčių, kai kažkas blogai. Aš manau, reikia žiūrėti į viską ramiai. Tuojau sugrįš žaidėjai su mikrotraumomis. Liko paskutiniai mėnesiai, juos reikia pabaigti susikaupus, tvirtai. Galutinis rezultatas matysis tik po to. Dabar tie kluptelėjimai ar pakilimai...

Visi mato, kad šiemet LKL yra labai lygi. Viršuje yra keturios komandos, bet nemanau, kad atkrintamosiose tai bus tokie favoritai, kaip būdavo anksčiau, kai absoliučiai nebuvo šansų. Tos pačios komandos turės akcentuoti ir stipriai ruoštis, nes nieks lengvai neatiduos tų pergalyčių – nei mes, nei kiti.

Grįš mūsų žaidėjai ir bus viskas tvarkoj. Tai buvo didžiausia problema. Pozicijos keičiasi, man teko žaisti „penktu“ numeriu, kur aš gyvenime nežaisiu. Tokioje situacijoje kyla klausimas: ar pradėsi verkšlenti ir skųstis, ar tiesiog išlauksi, nieko nekaltindamas dirbsi viena kryptimi ir viskas susitvarkys. Nereikia panikuoti“, – pokalbį užbaigė T. Lekūnas.

Rėmėjai

Titulinis rėmėjas

Generalinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Partneriai

Techninis partneris
Techninis partneris
Transliacijų partneris
Techninis partneris
Transliacijų partneris
Techninis partneris
Medicinos tyrimų partneris
Transliacijų partneris